MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bóg mordu na weekend w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 lutego 2013, 9:57
Aktualizacja: 9:59
Autor: Org
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza 1. i 2. marca o godz. 19.00 na spektakl Yasminy Rezy „Bóg mordu” w reżyserii Bogdana Kocy. Na każdy spektakl mamy po jednej podwójnej wejściówce – do odbioru w kasie teatru na hasło Jelonka.com, na godzinę przed spektaklem, czyli od godz. 18.00.

Prapremiera "Boga mordu" (tytuł oryginału „Le Dieu du Carnage”) odbyła się 8. grudnia 2006 roku w Zürichu, w reżyserii Jurgena Goscha. W roku 2008 miała miejsce jej londyńska premiera. Jest to historia dwóch małżeństw, które spotykają się, by przedyskutować zdarzenie dotyczące ich synów - syn Państwa Houllié pobił dotkliwie syna państwa Reille. Spotkanie, odbywające się początkowo w niezwykle spokojnej atmosferze, z czasem przeradza się w totalny chaos, wyzwalając w rodzicach chłopców niekontrolowane emocje.
 
Sztuka została w 2009 roku uhonorowana prestiżową nagrodą imienia Laurence’a Oliviera za najlepszą komedię roku.  W tym samym roku londyńskie przedstawienie „Boga mordu” otrzymał również Tony Awards za najlepszą reżyserię i za najlepszą rolę kobiecą.
 
W jeleniogórskiej realizacji występują: Elwira Hamerska-Kijańska, Małgorzata Osiej – Gadzina, Jarosław Góral, Piotr Konieczyński.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ogołocili drzewa

Traktorem chciał wyrwać bankomat

Tak się nie robi!

Głosy za strajkiem?

Podróż przez dzieje

Brak wyobraźni?

Udana zbiórka zachełmian

Prezydent wezwany przez prokuratora

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
959
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%