Zalogowanych: 6

Słowacja: Boczkowska tuż za Kowalczyk w zawodach FIS

Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 19:10
Aktualizacja: 19:11
Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w rozgrywanym w Strbskem Plesie na Słowacji 59. Memoriale 24 Padlych Hrdinov SNP. W zawodach, poza Justyną Kowalczyk wzięli udział zawodnicy kadry A–mix i młodzieżowej. Najlepiej zaprezentowali się Kamila Boczkowska i Kamil Bury zajmując trzecie miejsca.

W eliminacjach najlepsze czasy uzyskali Justyna Kowalczyk wśród kobiet, a wśród mężczyzn Peter Mlynar. Za Polką uplasowały się Alena Prochazkova i Zuzana Sefcikova. Na dalszych miejscach uplasowały się kolejne Polki: Kamila Boczkowska, Klaudia Kołodziej, Eliza Rucka, Katarzyna Stokfisz i Justyna Pradziad. Bardzo wyraźna, sięgająca pół minuty, była jednak różnica między doświadczonymi Kowalczyk i Prochazkovą, a sklasyfikowanymi za ich plecami juniorkami. Wśród panów czasy były bardziej wyrównane, dwa najlepsze rezultaty uzyskali zawodniczy gospodarzy Peter Mlynar i Andrej Segec, kolejne dwa Paweł Klisz i Kamil Bury. Blisko byli jeszcze Kacper Antolec, Mateusz Haratyk, Michał Skowron, Bartłomiej Rucki i Dawid Bril.

Drugi dzień rywalizacji w Memoriale 24 Padlych Hrdinov SNP w Szczyrbskim Plesie to biegi indywidualne stylem klasycznym. Bieg na 5km
wygrała Justyna Kowalczyk. Kowalczyk wygrała w czasie 14:38,8 minuty. Jej przewaga nad drugą na mecie Aleną Prochazkovą ze Słowacji wyniosła ponad minutę. Trzecie miejsce dla Martyny Galewicz. Bieg ukończyło 10 zawodniczek z Polski, Słowacji i Węgier, przy czym nasze panie stanowiły najliczniejszą grupę narodową.

Mateusz Haratyk wygrał bieg na dystansie 7,5 km w kategorii juniorów - bardzo dobrze wypadli nasi zawodnicy: Michał Skowron zajął drugie miejsce, a Michał Boreczek szóste. Tym razem słabiej wypadła Kamila Boczkowska, zajmując dziesiątą lokatę. Bieg juniorów na dystansie 7,5km został całkowicie zdominowany przez polskich zawodników. Zwyciężył Mateusz Haratyk, przed Michałem Skowronem i Markiem Weluszem. Bieg ukończyło 22 zawodników z Polski, Słowacji i Węgier, z czego najliczniejszą grupę stanowili juniorzy.