MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Bóbr straszy i zalewa!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 22:07
Autor: PK
Fot. PK
Niespokojne dni i noce mają mieszkający nieopodal koryta Bobru mieszkańcy Jeleniej Góry. Dzięki ochłodzeniu dzisiaj nurt rzeki nieco się uspokoił, jednak jeszcze wczoraj tysiące metrów sześciennych pędzącej brunatnej wody napawało przerażeniem, a głębokość Bobru w niektórych miejscach sięgnęła kilku metrów.

Niestety w sobotę wody rzeki pokonały wały w wielu miejscach i rozlały się przynosząc szkodę i zniszczenie. Najbardziej ucierpiała ulica Wiejska, która w wielu miejscach jest solidnie podtopiona. Całkowicie zalane są też tereny „Papierni”, która znajduje się przy moście łączącym ulicę Złotniczą z Zabobrzem. Niewiele lepiej jest w okolicach Osiedla Robotniczego, ulic Rodzinnej i ZMW. Tutaj zalane zostały całkowicie ogródki działkowe, a także wiele klatek schodowych i piwnic. W tym miejscu z drugiej strony koryta Bobru, znajdują się tereny przylegające do obwodnicy, które również zostały zalane co spowodowało w sobotnie przedpołudnie blokadę ruchu na tym odcinku drogi.
Jak na razie niezagrożone są główne mosty Jeleniej Góry, które nie tak dawno przechodziły remonty. Prawdziwy test wytrzymałości szczególnie przechodzi most łączący Stare Miasto z Aleją Jana Pawła II. Ze względu na kamienne koryto rzeki w tym miejscu, poziom wody osiągnął tutaj 3-4 metry wysokości!
Od jutra meteorolodzy zapowiadają wzrost temperatury, który zapewne sprawi iż góry zrzucą z siebie kolejne hektolitry wody. Miejmy nadzieję, iż nie przyniesie to kolejnych rozlewów naszych rzek i strumieni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jan Sopata na emeryturze

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Alicja 22-03-2005 0:29
Po co 10 razy piszecie to samo powodz powodz, zanim ktos to przeczyta to woda opadnie, bez przesady
~Gucek 22-03-2005 14:30
Niesamowite są te zdjęcia Bobru! Pamiętam powódź w 1997 wtedy prawie przelewała się woda przez to kamienne koryto, ale jeśli chodzi o przybór wody to jest i tak niesamowity!
~Gucek 22-03-2005 14:34
Idź do tych co im zalało domy lub posesje i powiedz: bez przesady... no comments!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
669
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%