MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Bo w życiu śmiech jest najważniejszy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 12 stycznia 2011, 15:16
Aktualizacja: 15:18
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
„Z humorem przez życie”, a na pewno przez poniedziałkowy wieczór poprowadziły widzów „Seniority”, kabaret działający przy Klubie Nauczyciela, a występujący po raz pierwszy na deskach sali teatralnej Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

Kabaret „Seniority” działa pod egidą Klubu Nauczycielskiego dopiero od czterech miesięcy, natomiast powstał cztery lata temu. W skład jego, oprócz czterech pań (Bożena Hes-Cesarz, Sabina Tomaszewska, Helena Wiśniewska, Urszula Musielak), wchodzi też dwóch panów: Lucjan Suchodolski grający na klawiszach oraz Stanisław Świcarz, który oprócz ciętych dowcipów i ciekawych skeczy zaprezentował także zaskakujące sztuczki magiczne.

– Większość skeczy jest naszym autorskim pomysłem, ale korzystamy również ze znanych utworów wielkich literatów, poetów czy też kabaretów. Czołówki, zakończenia, monologi układamy sami. Tematyka naszych występów zawarta jest w samym tytule czyli „Z humorem przez życie”, z miłością przez świat, najczęściej jest to satyra na otaczającą nas rzeczywistość. Raczej nie bawimy się w tematy polityczne. Występujemy głównie dla seniorów, aby ich rozerwać, odciągnąć od codzienności, by poczuli się wyjątkowo. Robimy to z pasją, za darmo bo nie każdego stać żeby iść na prawdziwy kabaret, a i dla nas jest to świetna zabawa, dzięki której realizujemy nasze ukryte marzenia – wyznali kabareciarze.

„Seniority” swym kabaretem pobudzają publiczność do życia, przede wszystkim do wesołego życia. Artyści zaprezentowali takie skecze jak m.in.: „Marian i Helka”, „Gałganki”, „Weterynarz”, monolog Hanki Bielickiej „Nie przeproszę”, „Lokomotywa”, piosenka „Być kobietą” i „Przyjaciółki”.

Nie zabrakło również jednego, choć jakże znaczącego wątku politycznego, a mianowicie zachwytu nad wąsikiem oraz urodą wybranego w grudniu ubiegłego roku prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. Warto podkreślić, że większość barwnych strojów wykonują sami artyści.

Kabaret ma już na koncie wiele występów i konkursów. Jego członkowie prezentowali swą twórczość na akademii z okazji rocznicy „Solidarności”, występowali w Hotelu Mercure Jelenia Góra, także dla seniorów grali w Borowicach, w Przesiece, w Domu Pogodna Jesień, dwukrotnie w Złotoryi. Kabaret „Seniority” wkrótce wystąpi w Uzdrowisku Cieplice oraz w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czarne chmury nad kolejnymi imprezami

"Polana" dopiero za rok

Zabierz Mamę do Muzeum

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~paradise 12-01-2011 20:33
Brawa dla seniorit i seniorów!
~jeleniogórza 12-01-2011 20:47
Byłam na występie.Wstyd mi za panie w słusznym wieku, za wulgarność słowną (dowcipy) i obsceniczne zachowanie.Niektórzy wychodzili podczas przedstawienia.Nieuchodzi, nie uchodzi panie Seniorki!!!
~Seniorka ! 12-01-2011 21:01
Z wypowiedzi i gratulacji po występie wynika coś zupełnie innego,widać jakaś zazdrosna konkurentka tu na forum pisze takie bzdety.Brawo i jeszcze raz brawo tak trzymać!
~Kasandra 12-01-2011 21:10
To nie był "kabaret",to był bardzo dobry występ,jak ulał do podrzędnej remizy strażackiej w Pcimiu Małym,po prostu "dno".
~kaj 12-01-2011 21:15
Drogie Panie Seniorki.podziwialiśmy stroje i tylko to, niestety :( !!!!!! I podziwiamy odwagę oraz dobre samopoczucie........
~STONOGA 12-01-2011 21:22
Wielkie brawa dla Kabaretu >>>ja też byłam na występie i świetnie się bawiłam z moimi znajomymi i całą salą >>>Jeżeli ktoś widział tam wulgaryzmy to niech się przeniesie do >>>moherowych beretów >>>a poza tym zazdrości ,że sam nic nie może stworzyć i nieść innym radość i rozrywke >>>Górą SENIORIYTY
~uczennica 12-01-2011 21:35
Brawo dla całego kabaretu, a szczególnie dla p. Bożeny. Tak trzymać . A zniesmaczone mohery do O. Dyrektora. Pozdrawiam - uczennica
~publika 12-01-2011 21:42
Koniecznie trzeba wyeliminować niesmaczne dowcipy pełne wulgarnych treści. Przydałoby się popracować nad poziomem tego przedstawienia choć czasu już niewiele...
~Olo 12-01-2011 21:44
BRAWO!!! Mnie się podobało wszystko: zarówno pomysł, stroje jak i występ. Jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził... Kasandra idź na górnolotny występ Dody będziesz miała co wspominać i czym się chwalić :-D
~Ala 12-01-2011 21:51
Zniesmaczona "publiko" i "jeleniogórzanko" na sumę w niedzielę a nie na kabaret w poniedziałek... Nikt nikogo nie zmusza do oglądania, wolny kraj, wolny wybór i wstęp również wolny. Ale wolny nie znaczy obowiązkowy. Drugi raz nie przychodźcie bo szkoda Waszych nerwów a to może być w tym wieku zabójcze...
~............ 13-01-2011 7:40
Na zdjęciach widać, że niektóre osoby są zniesmaczone. Może naprawdę nie było czego słuchać (ani oglądać)... Dowcip ma być lekki, a nie wulgarny.
~nieśmiała 13-01-2011 8:52
Ja dopiero dziś wpisuje,bo myślałam, że może mnie się tylko ten dowcip i zachowanie iście z pod "budki z piwem " nie podoba. Widzę, że jest więcej takich osób i to mnie ośmielilo do wyrażenia mojego zdania.I zaznaczam że wcale nie jestem "MOHEROWY BERET"
~stonoga 13-01-2011 9:54
te zniesmaczone osoby to mają zawsze takie miny bo nie potrafią same zrobić nic dobrego tylko krytykować innych i tylko przez to cierpią - jak widać na fotkach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~pedagog 13-01-2011 10:27
Jak widać pani" nieśmiała" ma kłopot ze wzrokiem ja oglądam zięcia i widzę rozbawione twarze.A jeśli chodzi o "budkę z piwem" musi być pani stałą bywalczynią ,że tak dobrze zna tamtejsze dowcipy .Zachęcam do przebywania właśnie "tam!" ponieważ skecze i dowcipy kabaretowe trzeba rozumieć!!!
~świstak 13-01-2011 10:40
słowa krytyki są zawsze mile widziane - w sieci komputerowej nikt nie jest anonimowy i za zniesławianie i pisanie nieprawdy możemy się spotkać w Sądzie - na występie był przez cały czas Redaktor,który nie zauważył żadnych wulgaryzmów - Tym Wszystkim,którzy się z nami dobrze bawili SERDECZNIE DZIEKUJEMY - członek kabaretu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~SENIORITY 13-01-2011 11:30
Zdegustowany -zawstydzony - oburzony widzu - nie jesteś anonimowy-już w krótce spotkamy się z tobą oko w oko żebyś nam osobiście powtórzył te swoje trele-morele - chcemy zobaczyć twoją mine - Kabaret SENIORITY
~widz3377 13-01-2011 13:15
Zdjęcia widowni są robione przed występem, więc trudno powiedzieć coś na temat reakcji widowni na skecze prezentowane przez kabaret, a zniesmaczone miny to zapewne efekt wysokiej temperatury w tak małej sali. Ja podziwiam zespół za chęć występowania, za pomysły i sposób na to, żeby przejść przez życie z uśmiechem bawiąc jednocześnie innych. A jak się komuś coś nie podoba, to nie musi chodzić na darmowe występy. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Zapewne osoby krytykujące nigdy nie zdobyły się na odwagę wystąpienia na scenie, potrafią tylko wytykać błędy innym na forum internetowym - bo tam są anonimowe.
~sama-słodycz 13-01-2011 21:13
Widziałam występ. Doskonała sprawa! Tak trzymać! Na kabarecie trzeba się znać a nie wypisywać głupoty po to, by komuś dołożyć. Kochane Seniority, przecież wiecie, że konkurencja składa się głównie z ZAZDROŚCI. Wy jesteście super i niech żadna krytyka Was nie dotyka. Zabawa przednia! Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w kabarecie, jak i życiu osobistym.
~orfeusz 13-01-2011 21:18
Podejrzewam, że na niedzielnej sumie, zniesmaczonej publice również wszystko będzie w poprzek. Seniorzy - jest w porządku!!! Fajnie, że jesteście i cieszycie się życiem. UKŁONY i podziękowania :)))
~maria1 13-01-2011 21:19
Ja byłam na tym kabarecie i bardzo mi sie podobało i nie tylko mi...Widziałam wokół siebie same rozbawione twarze i ludzi ,którym ten kabaret wiele dał rozrywki i przykleił uśmiech na twarz !!!!!!tacy ludzie i takie kabarety sa nam potrzebne w codziennym życiu,jeśli sie komuś nie podoba to niech siedzi w domu i gnuśnieje a nie krytykuje innych!!!!!Widziałam Pania Dyrektor naszego teatru im.Cypriana Kamila Norwida na tym przedstawieniu i widac było,ze jej także sie podoba,czyżby taka osoba nie znała sie na sztuce?????!!!!!!To chyba o czymś świadczy,czyz nie tak????!Wstydzcie sie,za te wasze wpisy o wulgaryzmach,chodzicie do kościoła a tak grzeszycie!!!!!!narzekacie na mlodzież a jaki y im przykład dajecie!!!!!Pozdrawiam cały kabaret i dziekuje Wam bardzo,ze jestescie!!!!!!Tak trzymajcie i nie zważajcie na złych i wrednych oraz zaklamanych ludzi!!!!!!Gratuluje jeszcze raz suuuuuper wystepu!!!!!!
~obserwer 15-01-2011 11:20
Występ kabaretu Seniority, który obejrzałem 10 stycznia, po raz kolejny utwierdził mnie w przekonaniu, że myślenie i przewidywanie zawsze się przydaje, nawet w tak delikatnej materii jaką sztuka estradowa. Niestety Seniority nie skorzystały z dobrodziejstw umysłu i żywiołowymi, instynktownymi i prostackimi żartami zapragnęły rozbawić krewnych i znajomych zgromadzonych na sali widowiskowej ODK. Proszę się nie obrazić, ale delikatnie rzecz ujmując Wasz spektakl był klasycznym obrazkiem artystycznej ułomności, bezkrytycznej wiary we własne siły a przede wszystkim obnażył totalną niekompetencję w pojmowaniu sztuki estradowej. Pomimo wszystko doceniam wkład pracy jaki panie i panowie włożyli w przygotowanie widowiska, szkoda tylko, że przeznaczonego dla najbardziej ograniczonego intelektualnie i prymitywnego widza. Ukłony.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karkonosze – tak blisko, tak bezpiecznie

Nowy sprzęt dla GOK–u

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Dzień Bibliotekarza inny, niż zawsze

Absolutorium dla wójta

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
836
Tak
27%
Nie
68%
Nie wiem
5%