MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

BMW na przemyt

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 10 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Motocykl marki BMW pochodzący z około 1950 roku chciał wywieźć do Czech mieszkaniec Wrocławia.

Zamiar nie powiódł się. Właściciela pojazdu o cechach zabytkowych zatrzymali na przejściu granicznym w Jakuszycach funkcjonariusze Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

– Nie miał żadnych stosownych pozwoleń, ani zaświadczeń – poinformowała por. Jolanta Woźniak, rzeczniczka prasowa komendanta ŁOSG.

O zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili jeleniogórski oddział Służby Ochrony Zabytków, który przeprowadzi ekspertyzę pojazdu. Motocykl został zabezpieczony w placówce granicznej w Jakuszycach.

Z kolei na drogowym przejściu granicznym w Jędrzychowicach, funkcjonariusze SG zawrócili pojazd ciężarowy przewożący odpady aluminium. Kierowca auta nie miał wymaganego zezwolenia na wwóz transportu do Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wędrówka na Grodną

Przejście dla pieszych prowadzące w...pole  

Radni KO za podwyżkami

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~marqo 10-10-2006 17:52
jak jest koleś włascicielem motocykla to czemu niemoze z nim robic co chce.tylko jakaś komiczna instytucja zwaną polska zabrania!gdyby motocykl był produkcji polskiej...ok moze cos mogą .trzoda i jeszcze raz trzoda
~Znawca 11-10-2006 8:48
To składak - rama niemiecka, silnik rosyjski, przód też od czegoś innego (ładnie zrobiony błotnik)... w sumie zlepek różnych motocykli, lecz każda z części Pochodzi z motocykli zabytkowych (tzn wyprodukowanych przed rokiem 1956 zdaje mi się)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radio mobilne dla strażaków

Greckie wakacje!

Nagroda za zdjęcie z Biegu Piastów

Pierwsze magisterki w historii KPSW

Bilety MZK też podrożeją?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
483
Tak
20%
Nie
77%
Nie mam zdania
2%