MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bluesowo–rockowe klimaty w Parku Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 20 lipca 2015, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Karolina Matusewicz
Wczoraj (19.07) w ramach Letnich Koncertów Promenadowy w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym w Cieplicach wystąpił dobrze znany jeleniogórzanom Jacek Szreniawa Trio z programem „W hołdzie mistrzom gitary”.

Muzycy jeleniogórskiego zespołu zaprezentowali standardy muzyki rockowej i bluesowej we własnych, ciekawych aranżacjach oraz autorskie utwory lidera Jacka Szreniawy.

Półtoragodzinny koncert zakończony bisami zgromadził liczną publiczność, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Mimo upalnej pogody, przed cieplicką muszlę koncertową przybyło wielu mieszkańców, turystów i kuracjuszy.

- Bardzo lubię ten rodzaj muzyki, razem z mężem jeździmy na różne festiwale bluesowe i tego koncertu nie mogliśmy przegapić. Cieszy nas, że co tydzień w Parku Zdrojowym prezentowany jest inny gatunek muzyczny, więc każdy może znaleźć coś dla siebie – zachwalała mieszkanka Cieplic.

Koncert zatytułowany „W hołdzie mistrzom gitary” był podróżą przez dobrze znane fanom muzyki bluesowej i rockowej przeboje. Specjalny hołd złożony został zmarłemu 14 maja br. Królowi Bluesa – B.B. Kingowi.

Zespół wystąpił w składzie: Jacek Szreniawa – śpiew, gitara, Zbigniew „Levandek” Lewandowski – perkusja oraz Jakub Olejnik – bas.

Jacek Szreniawa to muzyk, kompozytor, aranżer i multiinstrumentalista, który jest także wokalistą i aktorem Teatru Naszego z Michałowic. Artysta dzieli się swoją wiedzą i pasją z dziećmi i młodzieżą w prowadzonej przez siebie szkole muzycznej w Jeleniej Górze.

Organizatorem wydarzenia było Miasto Jelenia Góra i Zdrojowy Teatr Animacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wypadek przy baniakach  

Dołącz do Teatru "Na Progu"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Tubylec 20-07-2015 21:23
Szkoda, że Jelonka nie informuje przed takim koncertem. Po koncercie to przysłowiowa musztarda po obiedzie.
~Do przedmówcy 20-07-2015 21:50
A może byś Człowieku tak zerknął wstecz na portal Jelonka.com w Sobotę, 18 lipca 2015 i artykuł "W hołdzie mistrzom gitary"?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Warsztaty modelarskie

Wystawa wzornika szklarskiego oraz starodruków

Artystycznie i nie tylko u "Młodych Duchem"

Dotacja dla Muzeum Zabawek

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
118
Tak
64%
Nie
35%
Nie wiem
2%