MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Bluesowo–rockowe klimaty w Parku Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 20 lipca 2015, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Karolina Matusewicz
Wczoraj (19.07) w ramach Letnich Koncertów Promenadowy w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym w Cieplicach wystąpił dobrze znany jeleniogórzanom Jacek Szreniawa Trio z programem „W hołdzie mistrzom gitary”.

Muzycy jeleniogórskiego zespołu zaprezentowali standardy muzyki rockowej i bluesowej we własnych, ciekawych aranżacjach oraz autorskie utwory lidera Jacka Szreniawy.

Półtoragodzinny koncert zakończony bisami zgromadził liczną publiczność, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Mimo upalnej pogody, przed cieplicką muszlę koncertową przybyło wielu mieszkańców, turystów i kuracjuszy.

- Bardzo lubię ten rodzaj muzyki, razem z mężem jeździmy na różne festiwale bluesowe i tego koncertu nie mogliśmy przegapić. Cieszy nas, że co tydzień w Parku Zdrojowym prezentowany jest inny gatunek muzyczny, więc każdy może znaleźć coś dla siebie – zachwalała mieszkanka Cieplic.

Koncert zatytułowany „W hołdzie mistrzom gitary” był podróżą przez dobrze znane fanom muzyki bluesowej i rockowej przeboje. Specjalny hołd złożony został zmarłemu 14 maja br. Królowi Bluesa – B.B. Kingowi.

Zespół wystąpił w składzie: Jacek Szreniawa – śpiew, gitara, Zbigniew „Levandek” Lewandowski – perkusja oraz Jakub Olejnik – bas.

Jacek Szreniawa to muzyk, kompozytor, aranżer i multiinstrumentalista, który jest także wokalistą i aktorem Teatru Naszego z Michałowic. Artysta dzieli się swoją wiedzą i pasją z dziećmi i młodzieżą w prowadzonej przez siebie szkole muzycznej w Jeleniej Górze.

Organizatorem wydarzenia było Miasto Jelenia Góra i Zdrojowy Teatr Animacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Doczekają się ronda

Wraca pomysł łączenia muzeów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Tubylec 20-07-2015 21:23
Szkoda, że Jelonka nie informuje przed takim koncertem. Po koncercie to przysłowiowa musztarda po obiedzie.
~Do przedmówcy 20-07-2015 21:50
A może byś Człowieku tak zerknął wstecz na portal Jelonka.com w Sobotę, 18 lipca 2015 i artykuł "W hołdzie mistrzom gitary"?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

XVII Muzyczny Ogród Liczyrzepy zakończony

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Pod okiem mistrzów

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
733
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%