MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Błoto, kurz i emocje – Mud Party V

Wiadomości: Janowice Wielkie
Piątek, 14 lipca 2017, 20:17
Aktualizacja: Sobota, 15 lipca 2017, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
W Janowicach Wielkich i okolicach trwa piąta edycja Mud Party – imprezy, którą miłośnicy rajdów po bezdrożach zdążyli już pokochać. Tym razem Andrzej Wójcik z ekipą Jeep–survival zaprosił off–road'owców z całej Polski do Rudaw Janowickich, gdzie na prywatnych terenach z własnymi słabościami oraz przeciwnościami losu zmagają się przedstawiciele różnych klas, od quadów po extreme.

W czwartek (13.07) rajd rozpoczął się od prologu przy Pałacyku Trzcińsko, gdzie znajduje się baza imprezy. Jak przyznają uczestnicy, „Siojo” (Andrzej Wójcik – przyp. red.) ich oszczędził, aby wszyscy mogli wystartować w piątkowy poranek, ale to wcale nie oznaczało łatwego przejazdu. Było dużo błota, przeprawy przez niewielkie zbiorniki wodne – a wszystko bardzo dobrze zabezpieczone i co najistotniejsze – legalne, bowiem wszystkie odcinki odbywają się za zgodą właścicieli i pod patronatem Wójta Gminy Janowice Wielkie oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

W prologu najlepsza ekipa potrzebowała nieco ponad 3 minuty na pokonanie odcinka, ale były i takie, które ponad pół godziny walczyły na trasie. W piątek (14.07) rajdowcy zmagali się już w dużo trudniejszych warunkach, o czym w kolejnej relacji. Z kolei już w sobotę (15.07) gratka dla kibiców, jaką jest tor błotny.

Przypomnijmy, w poprzedniej edycji Mud Party Jeep-survival i przyjaciele ustanowili rekord Guinnessa w ilości przejazdów przez tor błotny. W tym roku nie mogło zabraknąć i tej atrakcji (bez bicia rekordu), więc kibice mile widziani. Start zmagań w błotnym torze około godziny 16:00 (miejsce oznaczone na mapce w galerii do artykułu).

Ogłoszenia

Czytaj również

A mury runą...

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 14-07-2017 21:16
A krosowcow to zamykać chcą bo niszczą przyrodę .
~podziw dla was 14-07-2017 23:54
Górna półka. legalnie na własnych terenach . Tak trzymać !
~widź 15-07-2017 8:51
Ludziska wpadajcie do Janowic!!! Naprawdę warto zobaczyć niebywałe możliwości tych POZYTYWNYCH WARIATÓW w ich potwornych maszynach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Rodzinna wystawa

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Budowa drogi S3

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%