MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Blokują parkingi dla autobusów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 sierpnia 2011, 7:44
Aktualizacja: 7:44
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Choć od maja na parkingu przy ul. Podgórzyńskiej nieopodal Parku Norweskiego jest 40 miejsc dla samochodów osobowych i tylko 10 dla autobusów, to w minioną niedzielę kierowy osobówek zastawili wszystkie miejsca autobusowe.

Zauważył to jeden z naszych czytelników, który przesłał nam zdjęcia.
– Co „kierowało” właścicielami samochodów osobowych, którzy zablokowali wszystkie miejsca postojowe dla autobusów: brak inteligencji i wyobraźni czy ponadprzeciętne rozmiary osobówek? – pyta autor zdjęć.

Te wykluczają jednak drugą ewentualność. Na fotografiach widać też wyraźnie, że kierowca autokaru musiał zaparkować w rogu parkingu, na miejscach dla samochodów osobowych. Tyle tylko, że jego musiało to sporo kosztować. Takie „wciśnięcie” autokaru, by nie przeszkadzał on innym parkującym z pewnością wymagało nie tylko sporych umiejętności, ale i wielu manewrów.

Warto jednak pamiętać, że za wygodę zaparkowania osobówki w miejscach przeznaczonych dla autobusów turystycznych można sporo zapłacić. Straż miejska i policja ma bowiem prawo odholować auto na policyjny parking na koszt właściciela lub nałożyć na kierujących słony mandat i punkty karne.

Biorąc pod uwagę fakt, że obok miejsc parkingowych dla autobusów jest na tym parkingu 40 wolnych miejsc dla samochodów – nie opłaca się ryzykować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyrzucali kwiaty za płot

Apel córki tragicznie zmarłego mężczyzny  

O rozpadających się górach

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~jawiemlepiej 19-08-2011 7:59
wychodzi kultura kierowców osobówek i tyle
ebee 19-08-2011 8:02
Tu jest pole do popisu dla Straży Miejskiej. I nie chodzi tu o karanie tylko pouczenia. Wielu zmotoryzowanych bowiem, uważa, że ich pojazdy są jedynymi. Pozdrawiam, Ebee
~zewsii 19-08-2011 8:21
To nie ma nic wspólnego z kulturą. Raczej z wieśniackim, pospolitym chamstwem.Co? Będę stawiał swoją "furę" koło "wozów drabiniastych"? NIE! Niech wszyscy widzą, że "Pan" zajechał! W normalnym kraju, za taki "numer" każdy z tych wieśniaków zapłaciłby taką karę, że nigdy więcej on i jego znajomi, którym by o tym opowiedział - omijali by te miejsca parkingowe nawet rowerem!
~ja 19-08-2011 8:23
typowe jeleniogórskie wieśniactwo...
~mm 19-08-2011 8:58
eee po prostu panowie z "fajnymi" autami pokazali jak sie parkuje na "pasie startowym dla samochodow"... kazdz przeciez chce w 3 sekundy do 100 ;)
~........ 19-08-2011 9:24
A według mnie, kierowca powinien stanąć w wzdłuż parkingu dla autobusów, zastawiając przy tym samochody osobowe. Prosta nauczka. Na pewno znalazł by się jakiś cwaniak z osobówki, który bo wezwał policję czy straż do pomocy z usunięciem autokaru, a tu bach "mandacik za złe parkowanie" ;D
kwakwa 19-08-2011 10:07
po co pouczenie lub mandaty, wystarczy postawić parkometr, poza tym, pojazdy usunięte z drogi w trybie art. 130a UPRD odholowuje się na parking wyznaczony przez wojewodę (umowa z miastem) a nie policyjny
~:) 19-08-2011 11:17
Istotny news :)
~kkk 19-08-2011 12:40
co za bzdety piszecie
~Niggers 19-08-2011 12:45
POLICJA w Cieplicach nic nie robi ! To buraki ! !
~do kwakwa 19-08-2011 13:28
Zgłupiałeś Postaw sobie na mózgu ten parkomat Zomowiec jesteś czy ormowiec?
~Gość 19-08-2011 13:34
A wystarczy dwa autobusy w poprzek i żadna osobówka nie wyjedzie z tych miejsc.
~konfiturka 19-08-2011 13:59
Miejsca dla osobówek były tego dnia wszystkie pozajmowane, a autobusy zajeżdżają tam od święta. Biorąc pod uwagę prace budowlane na osiedlu XX-lecia i związane z tym trudności wjazdu i parkowania we wspomnianej okolicy, jesteśmy świadkami nieprzeciętnie taniej sensacji jakich ostatnio sporo na Jelonce. Pozdrawiam anonimowego fotoreportera, tak dalej to może będzie angaż w jakimś solidnym brukowcu.
~thx1138 19-08-2011 14:59
co wy za pierdoły wypisujecie byle kto może wam byle co przysłać a wy to napiszecie, a ty kwakwa sobie na głowie postaw parkomat
___x 19-08-2011 15:08
łojeju że autokary z niemcorami nie będą miały gdzie parkować wielkie mi mecyje, być może wszystkie miejsca (w momencie jego/jej przyjazdu) były zajęte to wjechał tam gdzie wolne a co do parkomatu to się z wcześniejszymi wypowiedziami zgadzam czylki kwakwa postaw go sobie na mózgu postaw bo wystarczająco dużo w naszym mieście jest tych narzędzi do okradania ludzi w majestacie prawa
~jawiemlepiej 19-08-2011 15:57
do __x -dobrze że autobusy z polactwem na wycieczkach za granicą mają gdzie parkować
~x 20-08-2011 10:38
brak wyobrazni u kierowcow-amatorow to jedno jak to samo dotyczy malujacych stanowiska parkingowe. wystarczyl by napis BUS n tych polach i mysle ze problem by zniknal, chyba ze nie to wtedy straz miejska miala by wolne dzialanie. poki co brak podstaw interwencji.
kwakwa 21-08-2011 0:47
sprostowanie: do 19-08-2011 13:28 do kwakwa : zmądrzałem, na miejsce organu o którym wspomniałeś, na twoim miejscu, postawił bym pomnik pt. "ku chwale interpunkcji", chyba, że jak mniemam, jedno z tych aut na zdjęciach jest twoje...tonący brzytwy się trzyma?
kwakwa 21-08-2011 0:59
do 20-08-2011 10:38 | ~x | po części, podstawy są ale do postępowania "wnioskowego" do 19-08-2011 15:08 | ___x |archiwum Ci zamknęli ???
~boapl 21-08-2011 14:39
kazdemu po "Karnym kutasie" na przednia szybe i spokoj przez pewien czas powinien byc.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Motocykliści dla Niepodległej

Świętują Niepodległość

Patriotycznie przy ognisku

Marcin Wyrostek patriotycznie

Oszust pod kluczem

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
829
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%