MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bliżej na badania

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 30 sierpnia 2006, 16:47
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
O powstającym w centrum miasta nowoczesnym centrum medycznym doniosło w środowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Do dyspozycji pacjentów, także tych, za których płaci NFZ, będzie rezonans magnetyczny za milion euro. Konsultacje będą prowadzili najlepsi specjaliści w Polsce.

Centrum diagnostyki i terapii buduje dr Monika Mikulicz-Pasler, która niegdyś stworzyła w szpitalu wojewódzkim w Jeleniej Górze Karkonoskie Centrum Kardiologii Interwencyjnej.

Teraz zajęła się organizacją Karkonoskiego Centrum Medycznego, które powstaje przy ulicy Bankowej w dawnym oddziale Banku Zachodniego. Otwarcie zaplanowano na październik. Będzie tam pracowało kilkanaście specjalistycznych przychodni oraz bardzo nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej.

Ułatwi to badania pacjentów szpitala, których dziś na specjalistyczne konsultacje trzeba wozić karetkami do Wałbrzycha lub Wrocławia. Dr Mikulicz-Pasler chce zaprosić do współpracy także inne placówki opieki medycznej, które nie dysponują drogim sprzętem. Będzie starała się o kontrakt Z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W KCM niebagatelną rolę będzie odgrywał internet. Przesyłanie wyników badań i obrazów do współpracujących placówek będzie się odbywało właśnie za pośrednictwem sieci. Także on-line będą prowadzone konsultacje z najlepszymi specjalistami w Polsce.
Szacuje się, że Karkonoskie Centrum Medyczne będzie mogło pomóc 550 tysiącom mieszkańców stolicy Karkonoszy i okolic.

Czytaj również

Karty tak, kolory nie

Wszyscy za strajkiem

Głosy za strajkiem?

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Izabell 30-08-2006 9:59
Nareszcie!!
~Leoncjo 30-08-2006 12:58
Ale te 550 pacjentów to na tydzień, na miesiąc czy na cały rok i przy jednej wizycie czy też kilku niezbędnych badaniach ???
~Stefan 30-08-2006 13:28
Brawo ! I jeszcze większe oklasky należą się "menadżerom" ze Szpitala Wojewódzkiego , którzy uznali ,że taka osoba jak P. Mikulicz- Passler jest niepotrzebna w ich placówce.
~tomek.jg 30-08-2006 13:59
Może nam to wyjdzie na zdrowie ;) !!
~Paweł 30-08-2006 14:33
Pewnie że wyjdzie to nam na zdrowie!!!!, w szpitalu pani Mikulicz-Pasler miałaby zawsze jakieś ograniczenia i za prace nie byłoby wdzięczności tylko .... właśnie to co było. A tak powstanie porządne centrum a nawet w pewnym sensie konkurencja dla szpitala z kortzyścią dla pacjentów dla nas!!!
~Aszta 30-08-2006 18:48
BRAWOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!! Tylko czy nasze NFZ zechce cośkolwiek zasponsorować(zakontraktować) - przecierz oni NIGDY NIE MAJĄ ŚRODKÓW FINANSOWYCH!!!!!!!
~mika 31-08-2006 8:00
Badani będą tylko ludzie z pieniędzmi a biednym jak zwykle wiatr w oczy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W trosce o zwierzęta złamał prawo?

Zmiany w PKW  

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Śladami jeleniogórskiej wyprawy na Annapurnę

Kończy się referendum strajkowe

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1094
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%