MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Bliżej na badania

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 30 sierpnia 2006, 16:47
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
O powstającym w centrum miasta nowoczesnym centrum medycznym doniosło w środowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Do dyspozycji pacjentów, także tych, za których płaci NFZ, będzie rezonans magnetyczny za milion euro. Konsultacje będą prowadzili najlepsi specjaliści w Polsce.

Centrum diagnostyki i terapii buduje dr Monika Mikulicz-Pasler, która niegdyś stworzyła w szpitalu wojewódzkim w Jeleniej Górze Karkonoskie Centrum Kardiologii Interwencyjnej.

Teraz zajęła się organizacją Karkonoskiego Centrum Medycznego, które powstaje przy ulicy Bankowej w dawnym oddziale Banku Zachodniego. Otwarcie zaplanowano na październik. Będzie tam pracowało kilkanaście specjalistycznych przychodni oraz bardzo nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej.

Ułatwi to badania pacjentów szpitala, których dziś na specjalistyczne konsultacje trzeba wozić karetkami do Wałbrzycha lub Wrocławia. Dr Mikulicz-Pasler chce zaprosić do współpracy także inne placówki opieki medycznej, które nie dysponują drogim sprzętem. Będzie starała się o kontrakt Z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W KCM niebagatelną rolę będzie odgrywał internet. Przesyłanie wyników badań i obrazów do współpracujących placówek będzie się odbywało właśnie za pośrednictwem sieci. Także on-line będą prowadzone konsultacje z najlepszymi specjalistami w Polsce.
Szacuje się, że Karkonoskie Centrum Medyczne będzie mogło pomóc 550 tysiącom mieszkańców stolicy Karkonoszy i okolic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Nowy program "Moja woda"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Izabell 30-08-2006 9:59
Nareszcie!!
~Leoncjo 30-08-2006 12:58
Ale te 550 pacjentów to na tydzień, na miesiąc czy na cały rok i przy jednej wizycie czy też kilku niezbędnych badaniach ???
~Stefan 30-08-2006 13:28
Brawo ! I jeszcze większe oklasky należą się "menadżerom" ze Szpitala Wojewódzkiego , którzy uznali ,że taka osoba jak P. Mikulicz- Passler jest niepotrzebna w ich placówce.
~tomek.jg 30-08-2006 13:59
Może nam to wyjdzie na zdrowie ;) !!
~Paweł 30-08-2006 14:33
Pewnie że wyjdzie to nam na zdrowie!!!!, w szpitalu pani Mikulicz-Pasler miałaby zawsze jakieś ograniczenia i za prace nie byłoby wdzięczności tylko .... właśnie to co było. A tak powstanie porządne centrum a nawet w pewnym sensie konkurencja dla szpitala z kortzyścią dla pacjentów dla nas!!!
~Aszta 30-08-2006 18:48
BRAWOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!! Tylko czy nasze NFZ zechce cośkolwiek zasponsorować(zakontraktować) - przecierz oni NIGDY NIE MAJĄ ŚRODKÓW FINANSOWYCH!!!!!!!
~mika 31-08-2006 8:00
Badani będą tylko ludzie z pieniędzmi a biednym jak zwykle wiatr w oczy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bobry na Zabobrzu

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Niewybuch w Złotoryi

Bezpieczne place zabaw

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
383
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%