MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Błędne koło w urzędzie pracy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 16 marca 2011, 8:09
Aktualizacja: Czwartek, 17 marca 2011, 8:10
Autor: Agrafka
Fot. .....
Jedna z naszych czytelniczek zastanawia się, jaki sens ma wysyłanie osób na rozmowy o pracę bez doświadczenia w danej dziedzinie, podczas których okazuje się, że pracodawca szuka ludzi właśnie z doświadczeniem.

- Zarejestrowałam się w Powiatowym Urzędzie Pracy, gdzie dali mi skierowanie na rozmowę o pracę do jednego z jeleniogórskich banków. Bardzo się zdziwiłam ponieważ wcześniej pracowałam w sklepach odzieżowych jako sprzedawca, a tutaj była potrzebna osoba do sprzedaży produktów bankowych. Osoba z banku, która prowadziła ze mną rozmowę od razu pytała o to, czy mam jakieś doświadczenie w pracy w banku, a ponieważ nie mam takiego doświadczenia, dostałam jedynie podpis świadczący o tym, że byłam na rozmowie o pracę – powiedziała jedna z naszych czytelniczek.

Jak się okazuje wiele osób tak właśnie „biega” do potencjalnych pracodawców tylko po podpisy. Nie wiadomo dlaczego PUP wysyła na rozmowę o pracę do banku osobę, która nie ma żadnych kompetencji i doświadczenia w tej branży, podczas gdy przedstawiciel banku twierdził, że przedstawił w urzędzie konkretne wymogi, jakim musi sprostać potencjalny pracownik. Jest to strata czasu nie tylko osób poszukujących pracy, ale również pracodawców.

- Urząd proponuje pracę, której z góry wiadomo, że osoby bez pożądanych kwalifikacji nie otrzymają. Ale muszą się zgłosić na rozmowę, wziąć podpis i z powrotem zanieść do PUP, który tym samym zmusza bezrobotnych do aktywizacji, ale raczej ruchowej, niż do realnych poszukiwań pracy – dodała nasza czytelniczka.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze Urszula Filipczuk wyjaśniła, że ogólny zakres obowiązków wyznaczony przez pracodawcę z jednego z jeleniogórskich banków dla pracownika na stanowisko doradca klienta to: pozyskiwanie klientów poprzez sprzedaż telefoniczną oraz obsługa klientów w placówce banku. Wobec kandydatów pracodawca określił wymagania: wykształcenie średnie lub wyższe; kierunek/ specjalność - handlowiec, finanse; doświadczenie zawodowe - telemarketing, sprzedaż. Pracodawca nie wskazał innych dodatkowych umiejętności lub kwalifikacji, którymi legitymować mieliby się potencjalni kandydaci do zatrudnienia.

- Do pracodawcy skierowano sześciu kandydatów, którzy oprócz wymaganego przez pracodawcę poziomu wykształcenia posiadali również różnorodne przygotowanie i doświadczenie praktyczne. Żadna ze skierowanych osób nie uzyskała akceptacji pracodawcy, który jako powód wymieniał brak doświadczenia w bankowości, brak odpowiednich kwalifikacji, czy też brak doświadczenia na danym stanowisku – powiedziała Urszula Filipczuk.

Wiele osób nie rejestruje się w PUP, ponieważ szkoda im czasu i nerwów. Szczególnie ludzie z wyższym wykształceniem wolą szukać pracy na własną rękę. Z tego powodu stopa bezrobocia przedstawiana w statystykach nie oddaje faktycznej ilości osób bezrobotnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

PZN na kręgielni

Szansa dla młodych (trochę) pogubionych

Komentarze (75) Dodaj komentarz

~kowi@12 16-03-2011 8:28
zastanawiam sie po co i dla kogo sa urzędy pracy, sadzę ze tylko dla znajomych jako przykrywka do tzw legalności zatrudnienia.Wykształcenie nie ma tu nic do zatrudnienia bo licza sie tylko układy i znajomości.Na stanowiska z wyzszym wykształeniem zatrudniane sa osoby akurat go nie posiadajace bo mają tzw zaplecze.Nikogo to nie obchodzi dalej liczy się tzw TKM i mierny ale za to wierny.
~sqandal 16-03-2011 8:46
... i po to tylko właśnie jest P U P siedzą za coś pieniądze biorą więc pozorują ze pracują i wysyłają Tych biedaków ( czytaj poszukujących pracy ) wiedząc ze i tak Jej nie dostaną . Cóz jakoś trzeba się wykazać w tym Pup-ie i tak mają wszystko w du....pie, pozdrawiam .... ale podpis jest i zas miesiąc czy dwa spokoju . iii i wkoło tak a do garka nie ma co włożyć
~bezrobotna 16-03-2011 8:57
To bardzo ciekawe, że wiele osób wysyłanych jest na rozmowy z PUP-u. Ja jestem zarejestrowana od 9 miesięcy i oprócz 3-miesięcznego stażu, który sama sobie załatwiłam (nie został przedłużony z powodu braku środków) nie zostałam wysłana na żadną rozmowę, ani na żaden kurs, chodzę tam praktycznie tylko po podpis... Zero zainteresowania. Dzisiaj akurat mam termin, ciekawe jaką ofertę dla mnie przygotowali przez dwa miesiące...
~w-w 16-03-2011 9:10
jak bezrobotnych przybywa a podobno praca jest to dlaczego urząd pracy nie potrafi znaleść ludziom pracy, tylko każe szukać samemu i tracić czas na stawianie się w terminie i czekanie w kolejkach, zlikwidować, budynek sprzedać, bedzie oszczędność
~ifa 15-02-2019 12:38
do: ~w-w (9:10)
Są tam sami specjaliści w poszukiwaniu pracy, to bez problemu sobie znajdą nową HAHA
~DINO 16-03-2011 9:31
PUP to samoistna porażka szczególnie w Jeleniej Górze traktują ludzi bezrobotnych gorzej od bydła w ubojni spychając wszystkich na jeden korytarz a na pierwszym piętrze wolny cały korytarz ale tam zasiada dyrekcja i nie chce sobie psuć humoru bandą bezrobotnych tak samo jest z pokojami podpisywania list siedzą cztery panie ale jedna albo dwie przyjmują a kolejka za drzwiami kilometrowa bez mała w pokoju nr 15 też dwie panie tylko przyjmują a koleżanki z sąsiednich pokojów tylko pod nosem się śmieją z nudów i chodzą po pokojach i plotkują pokój nr 5 siedzi bardzo nie miła pani która jak tylko rano wstanie już jest zła ze siebie widzi w lustrze i też ma się za najmądrzejszą ale pani dyrektor robi piękną otoczkę i niby wszystko jest pięknie ale tylko na zewnątrz bo we wewnątrz szkoda słów i nerwów
~:) 16-03-2011 9:46
Nie od dzisiaj wiadomo,ze praca przez PUP jest tylko dla znajomych ludzi,a wysylaja na bezsensowne rozmowy zeby im nie zarzucili ,ze nic nie robia,a tak maja czyste rece.Poprostu kandydat sie nie sprawdzil wiec niech dallej szuka sam moze wreszcie sie wyrejstruje i bedzie jakis sukcesz.W maju duzo ludzi wyjedzie za granice do pracy i pewnie wtedy powiedza,ze bezrobocie spadlo bo sie wyrejstrowali.A ile ogloszen jest nie dostepnych dla zwyklego Kowalskiego w PUP tego nikt nie wie.Kilka kobiet tam pracuje,a reszta chyba na kawke i ploty przychodzi codziennie.Kontrole przeprowadzic czy czasem nie zaduzo ich tam jest w PUPie.
~Cwaniak 16-03-2011 10:13
W PUPie jak to w PUPie, ale w tym szaleństwie jest metoda, a może akurat ta osoba mimo braku doświadczenia okaże się być dobrym pracownikiem na dane stanowisko. Bądźcie realistami, teraz w d**ę cwaniaki szukają samych doświadczonych pracowników za 500zł, to skoro wymaga się samych doświadczonych to jak Ci którzy mają nawet wykształcenie w danym kierunku mają zdobyć doświadczenie skoro nikt ich nie będzie chciał przyjąć ?
~Obywatel 16-03-2011 10:14
Takie jest właśnie działanie PUPy w Jeleniej Górze by jak najszybciej zbyć petenta lub nałożyć sankcje z powodu niedotrzymania danych terminów, opieszałość i traktowanie petentów jak zło konieczne jest na porządku dziennym. Nie mówiąc już o wielogodzinnych kolejkach które jak mniemam mają zniechęcić bezrobotnych by się rejestrowali.
~~ 16-03-2011 10:33
niechęć do zatrudnienia niedoświadczonych pracowników leży po stronie pracodawcy nie PUP. PUPy nie mając żadnych ofert więc wysyłają ludzi tam gdzie akurat jest wakat. Pracodawcy wiadomo szukają dyspozycyjnych, doświadczonych,młodych i ustabilizowanych życiowo czyli maks 25 lat po studiach odchowane dzieci i brak chęci do posiadania kolejnych
~ggg 16-03-2011 10:35
Ja jestem zarejestrowana juz prawie rok w PUP i jeszcze nie dostałam ZADNEJ oferty pracy, nic mi nie zaproponowali, ani STAZU, ani zadnego SZKOLENIA, porazka
~Jew 16-03-2011 10:45
Mój wpis dotyczy, rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko pracy w samym PUP. Poszukiwano (?) kogoś, kto zna się na szkoleniach, pracy z ludźmi itp. Mam duże doświadczenie i praktykę w tej dziedzinie, o czym przekonywałem szanowną Komisję i wydawałoby się, że uzyskałem efekt. Były słowa uznania i aprobaty, co dawało mi nadziej. Niestety, w dalszej kolejności, był przeprowadzany test, w którym to było dwadzieścia pytań, z czego pytań dotyczących predyspozycji do wykonywania tej pracy, było tylko trzy, dwa jakieś inne, a 15 pytań (słownie: piętnaście) dotyczyło szczegółów z ustawy \.. o promocji zatrudnienia ..\, której nota bene można się nauczyć w dwa dni (kiedy będzie potrzeba). Komisję, nie przekonało doświadczenie i umiejętności szkoleniowe, czy dydaktyczne, lecz najważniejsze były \wyrywki\ z ustawy. Myślę, że to jest sposób, by pokazać kandydatowi, że jest słaby i nie nadaje się do pracy. Czyli nie liczą się twoje umiejęt
mi87 16-03-2011 10:47
Mnie 4 miesiące temu z dyplomem Technika Żywienia i ze Szkołą Hotelarską wysyłali do mc'donalda! porażka.
~emi77 16-03-2011 10:57
Idac do PUP trzeba miec nerwy silne ,jak czlowiek o cos pyta panie nigdy nic nie wiedza kieruja z pokoju do pokoju.Mnie ofuruja wyjazd z za granice do pracy jak powiem ze mam dzecko to panijest tak laskawa i mowi; nie to sie pani nie nadaje .Siech na sali .
~BurnningHate 16-03-2011 11:23
Do mi87 - a gdzie chcesz pracować z takimi szkołami? Nie lubie pup ale wcale im się nie dziwie, ze przy takim poziomie wykształcenia wysłali cie do mc donalda hahah
~Bucek 16-03-2011 11:25
PUP w Jeleniej Górze to jedno wielkie nieporozumienie. Ludzie stoją w godzinnych kolejkach, nie ma żadnej organizacji, brak składu i ładu. Ludzie są traktowani jak piąte koło u wozu. Pracownicy latają z jednym papierkiem od pokoju do pokoju . Widocznie bardzo im się nudzi. Żeby dostać głupią pieczątkę trzeba stać razem z osobami które czekają do podpisu czasem 1,5 godziny. Paranoja. kto tam rządzi???? Dobrze , ze już nie jestem tam zarejestrowany bo to jakiś koszmar co tam się dzieje!!!!!!!!!Mieli mały budynek na wiejskiej były kolejki teraz maja gmach i nic się nie zmieniło.
~BurnningHate 16-03-2011 11:50
Do mi87 - a gdzie chcesz pracować z takimi szkołami? Nie lubie pup ale wcale im się nie dziwie, ze przy takim poziomie wykształcenia wysłali cie do mc donalda hahah
~x 16-03-2011 11:59
Cieszę się, że nie muszę już odwiedzać PUP-u Jelenia Góra!Na szczęście znalazłam pracę - SAMODZIELNIE!!!!Mam nadzieję, że nigdy więcej moja noga tam nie postanie!Trzymam kciuki za wszystkich bezrobotnych!
~do Jew- 16-03-2011 12:04
Jesli w wymogach rekrutacyjnych była znajomość ustawy - to nie należy iść na rozmowę kwalifikacyjną nie znając zagadnień w oparciu o które funkcjonuje stanowisko pracy. JEŚLI ZGŁASZASZ SIE DO REKRUTACJI - PRZYGOTUJ SIĘ Z ZAGADNIEŃ PODANYCH JAKO WYMÓG NA DANE STANOWISKO. Jak się dozna upokorzenia ze względu na nieznajomość konkretnych wymogów - to łatwo później opluwać i dyskredytować całą instytucję.
~olo 16-03-2011 12:37
urzedy są dla urzędników, petenci tam tylko przeszkadzaja
~ 16-03-2011 13:02
DOLNOŚLĄZAK. Powiatowe Urzedy Pracy powstały u progu lat 90-tych ubiegłego stulecia z inicjatywy rewolucyjnych związków zawodowych.Związki te walczyły skutecznie ze wszystkim i ze wszystkimi. W wyniku tej walki komuchowate zakłady zaczęły padać na przysłowiowy ryj a komuchowaci szefowie masowo byli wywożeni na taczkach przy uciesze i radości załóg pracowniczych. Dziś wiekszości firm już nie ma natgomiast Urząd trzyma się mocno, pozorując działania na rzecz bezrobotnych.
~lama 16-03-2011 13:12
DO ZARZĄDZAJĄCYCH W UP JEL.GÓRA!!!!! Zasady panujące w UP Jel.Góra - delikatnie mówiąc są dziwne. Chodzi szczególnie o wypłaty pieniędzy za staż, ALE NIE TYLKO. Trzeba poświęcić nieraz cały dzień, aby dostać swoje pieniądze. W innych miastach Urzędy Pracy przelewają wynagrodzenia na konta bankowe, u nas trzeba upodlić ludzi i kazać im odstać "swoje" w kolejkach. Niby jedna Polska i przepisy, a różna interpretacja. Może trzeba wysłać pracowników na przeszkolenie do innych urzędów, aby zobaczyli jak można sprawnie i bez kolejek obsłużyć petenta, a szczególnie bez upokorzenia.
~rara 16-03-2011 13:27
Wysyłają bo muszą się wykazać, średnia!!! Mają z tego kasę , wydaje się im że coś robią, ganiają ludzi w ślepe miejsca, aby sobie pobiegali za podpisem. Powinni ten bajzel zlikwidować, pośrednictwo, które w niczym nie pośredniczy nie ma sensu i racji bytu. PUP to miejsce przeklęte!!!
~popey21 16-03-2011 14:47
jak dla mnie to urzędniczki przychodzą na 8.00 pięć min robią kawe i 8.05 już są strasznie przemęczone !! A osobiście, to miałem wielką nie przyjemnośc chodzić w JG na staż. Obsługa w pokoju nr 5 jest fatalna, a przed nim stoi się średnio po 2 lub 3 godziny w kolejce tylko po to żeby odebrać swistek do kasy. W urzędzie jest ogrom pracowników, którzy praktycznie pracy mają na 2 godziny dziennie, a w pokoiu nr 5 pracują 3 czasem 4 babki z czego tylko 1 lub 2 przyjmują.
___x 16-03-2011 15:02
1 strona to jest taka że dzisiaj to pracodawcom we łbie się poprzewracało i by chcieli pracowników od razu z doświadczeniem i żeby firma nie musiała szkolić pracownika (błędne koło: brak pracy bo brak dośw - brak dośw bo brak pracy) a co do naszego pup to jest to totalna porażka (chyba tylko do tego się przydaje żeby mieć ubezpieczenie) kolejki i co gorsza trzeba łażić po kilku pokojach i pod każdym odstać, na dodatek 4 biurwy w każdym pokoju a obsługuje tylko 1 już nie mówiąc o wypełnianiu ton papierków (pożywka dla ekologów), już w razy w swoim życiu miałem doczynienia z pup i za każdym razem sam sobie znalazłem pracę
~takaona 16-03-2011 15:03
a wiecie co mnie najbardziej irytuje?? jak w końcu ktoś sobie sam znajdzie pracę i słyszy w kadrach że ma się zgłosić do PUP po skierowanie- bo przecież i PUP i zakład musi swoje pieniążki wziąć od państwa za to że SAM ZNALAZŁEŚ SOBIE PRACĘ. wiem co mówię bo ze mną tak było. a jak się praca skończy i należy ci się zasiłek to PUP staje na głowie, dwoi się i troi abyś ten marny zasiłek jak najszybciej stracił razem ze śmiesznymi świadczeniami socjalnymi. i to też wiem z doświadczenia. pozdrawiam!
~cytaty 16-03-2011 15:06
Urząd pozorny, praca pozorna, wszystko na niby. jesteśmy zieloną wyspą zażartował Kaczor Donald. Ufamy Putinowi... no, może bez żartów? Państwo? A co to takiego? Cywilizacja? Dziesięć metrów Tsunami i wszystko zmielone! Cała cywilizacja, technologie japońskie na najwyższym poziomie! Wybuchają elektrownie atomowe w Japonii? My zaczniemy budować nasze! To znowu Donald. Radek Sikorski dzisiaj: "jesteśmy potęga gospodarczą i polityczną"! Praca? A po co? To szaleństwo, czy metoda? Nie! To wielka PUP-a!
rulmix 16-03-2011 15:28
Co się dziwić pracodawcą, że zatrudniają jak ztrudniają a zacznijmy od samego PUP-u jakie przekrety robią przy przyjmowaniu pracowników. Pracownik pracuje tzw. praca interwencyjna - dotowana przez Państwo (sam PUP okrada) I taki pracownik popracuje 5,5 m-ca i nie przedłużają umowy tylko następny Stąd jest ten bałagan. A to że pracownicy sa nieuprzejmi to swoją drogą. Taka młoda koza ledwo po szkole dostanie sie na staż do PUP-u i myśli że wszystkie rozumy pozjadała. Tych młodych swaniaczków opryskliwych................. Starym pracowniką zależy żeby dopracowac do emerytury to się staraja i im to wychodzi. Wiec duze brawa dla starszych Pań.
~cwaniak 16-03-2011 16:25
tytułem uzupełnienia: Ale o co wam ludzie chodzi ? Co PUPa ma za was może jeszcze pracować ? Jończycie tak, że czytać się nie chce, pretensje w głównej mierze miejcie do tych obsr***ych pracodawców pożal się Boże, co to wymagają cudów jełopy. To jest dopiero błędne koło ! Śmiech na sali jak się czyta oferty pracy tych jełopów. Mam nadzieję, że Ci tzw. "pracodawcy" szybko skończą bez grosza przy duszy.
~z oddali 16-03-2011 16:48
A ja siedzę sobie przed kompem i właśnie się zarejestrowałem.jutro kasa na koncie-------ALE TO NIE POLSKA tylko w miarę normalny kraj ZAPRASZAM
~toska44 16-03-2011 17:01
porażka totalna z tym urzędem . Tam telewizja by się przydała żeby pokazać w końcu w jakich kolejkach muszą czekać ludzie. Żadnych przywilejów dla kobiet w ciąży lub z malutkimi dziećmi. A odnośnie ofert pracy to napewno, najlepsze dostają znajomi i znajomi znajomych a dla reszty zostają same ochłapy. Nie raz widziałam jak pracownice zamiast zając się pracą plotkują na korytarzach tylko szkoda , ze ich przełożeni tego nie widzą. dobrze , ze w końcu ktoś poruszył temat PUP-u. Może w końcu ktoś tym się zajmie, i zaczną traktować ludzi z godnością
~gość12 16-03-2011 17:13
właśnie jestem po wizycie w PUP, pracownik z którym byłam umówiona, zupełnie nie przygotowany do rozmowy na który mnie umowił miesiąc wczesniej, rozmowy o sprawch osobistych w pokoju w ktorym byli inni pracownicy, bałagan w dokumentach, stosowanie żargonu w rozmowie z petentem, zupełny brak mprofesjonalizmu i zwykłej ludzkiej kultury osobistej, no ale osoby bezrobotne są traktowane jak jakis gorszy gatunek człowieka, co pracownicy PUP Jelenia Gora często dają odczuć, zastanawiająca jest też ilość czasu jaki spędzaja przemieszczając sie pomiędzy pokojami .....
~Moi 16-03-2011 17:38
Największą porażką PUP są spędy szumnie zwane "giełdą pracy". 30-40 osób czeka pokornie na korytarzu (niektórzy wezwani telegramem), na rozmowę z pracodawcą (jednym), który przykładowo szuka jednej osoby i to na staż. Giełda zawsze kojarzyła mi się z możliwością wyboru - tu wybór ma tylko pracodawca. Powinni zmienić nazwę tych spędów na "targ niewolników" tudzież "giełda bezrobotnych". Co do nieinformowania ludzi o wymaganiach pracodawcy - sytuacja: wymagane prawo jazdy - połowa osób, które otrzymały skierowanie takowego nie posiada.
~wbb 16-03-2011 17:41
Rozgonic to towarzystwo to mało,własnie niedawno przen iesiono z-cę dyrektorki,która colkolwiek jeszcze robiła,na inne stanowisko,ponoć PANI derektor nie moła sie z nią dogadać.A kto widział z bezrobotnuch Panią Dyrektor-wiecznie nieobecna,nieosiągalna i niezatapialna.A o tym zdarzeniu Szef powiatu Włodyga powiedział.że dopiero odejście z-czyni jest konsultowane,ten też ma odlot,nie reaguje na krytykę zarzadzania PUP-em.Ciekawe,czy kiedykoilwiek był w czasie godzin urzedowania i widzał jak wygląda to na codzień a nie z zacisza gabinetu,no ale to jest specjalista od sKOKÓW narciarskich,czego ja chce od faceta,funkcje kontrolną nad PUP-em traktuje jako hobby.
~Moi 16-03-2011 17:50
Największą porażką PUP są spędy szumnie zwane "giełdą pracy". 30-40 osób czeka pokornie na korytarzu (niektórzy wezwani telegramem), na rozmowę z pracodawcą (jednym), który przykładowo szuka jednej osoby i to na staż. Giełda zawsze kojarzyła mi się z możliwością wyboru - tu wybór ma tylko pracodawca. Powinni zmienić nazwę tych spędów na "targ niewolników" tudzież "giełda bezrobotnych". Co do nieinformowania ludzi o wymaganiach pracodawcy - sytuacja: wymagane prawo jazdy - połowa osób, które otrzymały skierowanie takowego nie posiada.
~poinformowan 16-03-2011 18:09
Włodyga z SLD - Pani Dyrektor PUP z SLD to rączka trzyma rączkę. Nie ma co się dziwić. Taki KRAJ Ajajaj.
~bezrobotny 16-03-2011 18:12
To jest tak jak sie pracuje w PUP-ie po pijanemu i wmawia sie klientowi że na kaca dobra jest praca
~:) 16-03-2011 18:51
Ja tez sie ciesze,ze juz nie musze przebywac w tym urzedzie pracy i tez sama znalazlam sobie prace.Oni ciagle wysylali mnie do jakis knajp,a dokladnie spelun!A ludzie traktowani tam,ktorzy przychodza po po podpis traktowani sa jak intruzi i gorszy gatunek czlowieka przez ludzi tam pracujacych!Pani dyrektor wkoncu moze by sie tym zainteresowala albo Pan prezydent,niech wkoncu ktos zrobi z tym porzadek,trzeba zmienic dyrektora PUP albo do uwagi z tym zaraz wszystko sie zmieni!
~Futerko 16-03-2011 18:52
PUP jest organizatorem i nawet sponsorem szarej strefy,chodzi mi te 18 tys.,które dostaje pracodawca do stanowiska pracy.Urząd gania bezrobotnych do pracodawcy,którzy liczą na pracę- w rzeczywistości nie mają szans,tamtych zwolniono fikcyjnie,pracują nadal.Przyjmuje się tych samych,żeby dostać dofinansowanie.Groteską był dla mnie zakład WEPA,gdzie wiecznie szukał fikcyjnie pracowników na FADROMĘ a maszynę dawno porosły pokrzywy...... itd.Wzorem Bagsika-Gąsiorowskiego robi się statystykę.To jest oscylograf.W urzędzie stosuje techniki żeby petent się pogubił.
~do - gość12 16-03-2011 18:56
Mogłoby być gorzej, gdyby zamiast pracowników przemieszczających się między pokojami musieli przemies...ć się sami bezrobotni - każdy ze swoim "papierkiem".
~Futerko 16-03-2011 18:59
Bardzo przykra była wypowiedż trzy lata temu pani wice-kierowniczki dla NJ,która powiedziała że ludzie po pięcdziesiątce nie mają pracy bo im się nie chce pracować.A uśmiech przy tym miała od ucha do ucha od zadowolenia-pamiętam do dziś.
~Jew 16-03-2011 19:02
Do '16-03-2011 12:04" Widać jesteś typową vel typowym urzędasem, gdyż nie masz pojęcia o czym się pisze, lub nie umiesz czytać ze zrozumieniem!!! Głównie chodziło o to, że na stanowisko, były potrzebne umiejętności szkoleniowca i to było sednem sprawy. Ustawę trzeba znać, ale to jak było napisane, że można nauczyć się w dwa dni, a wiedzy fachowej trzeba się uczyć lata. Wiem, że urzędasy nie potrafią wiele, wiedzą tylko tyle co przeczytają w instrukcji lub znają tylko kilka akapitów ustawy. Reszta to ciemna magia. Za grosz pojęcia i wiedzy o innych rzeczach, co udowodniłaś /łeś swoim wpisem. Zresztą trudno dyskutować z kimś, kto latami siedzi za biurkiem i jego wiedza, to tylko jedna ustawa i parę innych przepisów i to cały jego/jej profesjonalizm!!! Mała uwaga, grzeczność i dobre zasady, to też mało znana dla Ciebie dziedzina, przy wpisie, należałoby się przedstawić, chociaż Ksywką. Jak widać, to też świadczy o bucie i ignor
~ms 16-03-2011 19:08
Odnośnie doświadczenia na stanowiskach urzędniczych, to odnoszę wrażenie, że najczęściej zdobywa się je przez dziedziczenie, inaczej marne szanse. Zastanawiają mnie też kolejki petentów na korytarzu PUP w Jeleniej i czy oczekiwanie 7 dni na rejestrację, kiedy dane można wprowadzić przy rejestracji i wydać decyzję "od ręki" tak jak jest to praktykowane w innych urzędach pracy. Nie wspomnę zdziwienia na twarzach pań urzędniczek, gdy nagminnie pytałam o oferty pracy... do autora postu z godz. 12:04 Niejednokrotnie spotkałam urzędników, którzy już piastują stanowisko, a daleko im do znajomości aktów prawnych, w oparciu o które funkcjonuje dane stanowisko.
~Gość 16-03-2011 19:08
panie z urzędu pracy robią wszystko aby tylko jeszcze dobić tych co peacę stracili i dają im propozycje pracy która nie jest dla ich umiejętności lub też wykształcenia ,zresztą w naszym urzędzie pracy traktuje się ludzi jak przysłowiowych intruzów ,ale to nie wina bezrobotnych że pracy nie ma i że nasze panie muszą sie z nimi stykać ,w naszym kraju bezrobotny jest traktowany jak śmieć i zło które kombinuje ,ale to nie nasza wina że rządy naszego kraju doprowadzają do sytuacji gdzie ludzie tracą przce i śa tylko 6 miesięcy na zasiłku a w innych krajach mają socjale i żyją na nich do puki pracy nie znajdą ,a tu w Polsce to jast tak żeby niby tego bezrobocia nie było bo 6 miesiecy i pani z urzędu pracy pyta bezrobotnego który już prawa do zasiłku utracił ,a pracy dalej nie posiada czy aby będzie sie dalej stawiał i to jest chore w tym kraju i tak już zas...ym w którym żadnej przyszłości nie ma .
~ciekawa 16-03-2011 19:14
a kto tam jest dyrektorem do cholery. Pogonić za stołka urzędasa i sprawa załatwiona. Może inny w końcu porządek zrobi w co wątpię.Współczuje tym co muszą tam chodzić . Proponuję aby zagościł tam program UWAGA z TVN. A te stażystki z bożej łaski niech nie strugają takich paniuś bo im się już całkiem w główkach poprzewracało. Ciekawe jak dostały tam pracę. Tak z ulicy?????
~//////////// 16-03-2011 19:59
W Polsce wszystko jest szalenstwem. A największym zmiana systemu w ktorym ludzie żyli szczęśliwie na dragonski.
~andree 16-03-2011 20:04
PORAZKA CALY TEN URZAD PRACY MOZE BY TELEWIZJE SCIAGNAC TO JEDYNA MOZLIWOSC BY COS ZMIENIC .OPIESZALOSC PRACOWNIKOW ,ZLE TRAKTOWANIE CIAGLE KOLEJKI TO SA METODY PUP BY ZNIECHECIC POSZUKUJACYCH PRACY.ZERO ORGANIZACJI,ROZWIAZAC TO SPRZEDAC A PIENIADZE DLA BEZROBOTNYCH.ZLOSLIWYCH URZEDASOW NA ZBITY PYSK WYWALIC .
~Ppipippipipi 16-03-2011 20:05
to wszystko wina PO i Donalda oczywiscie!
~wiarygodny 16-03-2011 20:14
Oh, biedni, najlepiej żeby urząd pracy znalazł za was pracę, zdobył doświadczenie, pracował, a wy będziecie czekać aż kasa znajdzie się na koncie. Nie tędy droga.
~Eh 16-03-2011 20:31
Ja jestem zarejestrowana już 3 lata w PUP i jeszcze nie dostałam ŻADNEJ oferty pracy, nic mi nie zaproponowali, ani STAŻU, ani żadnego SZKOLENIA, porażka to miasto umiera i mam nadzieję że umrze w męczarniach jakie ja przeżywam Mieszkania nie dostane do wykupu pracy nie mam i powoli nie mam nawet co do gara włożyć
~Muciacios 16-03-2011 21:06
Ja tez jestem od ok roku bezrobotny. Te Panie co tam pracują (w większości ) to nadają się co najwyżej do tarcia chrzanu, ciągłe stanie w kolejce, bo parzą sobie kawe/ herbatkę. Padaka na maxa. Łażą tylko po korytarzu od pokoju do pokoju z jakimiś papierami, no ch...jnia na maxa. Niektóre wolne kobitki całkiem ładne, ale co z tego jak w głowie pustostan i siano.
~Drom 16-03-2011 21:22
PUP jest do... pupy, niby nie ma środków na staże i otwarcie działalności a "swoich" już werbują i załatwiają robote, śmiech, śmiech i jeszcze raz śmiech....
~wołosz 16-03-2011 21:24
Prawdziwy polak patriota nie chodzi do PUP
~RPS 16-03-2011 21:33
Mnie podczas półrocznego stacjonowania w Urzędzie Pracy nie poproszono o CV, ani nawet nie zapytano, co umiem. Nie dostałem ani jednej (!) propozycji pracy. Zasiłku nie można było dostać na konto, tylko trzeba było po raz drugi stać w godzinnej kolejce. Moim zdaniem, wszystko to po to, by ludzie zostali upodleni i nie rejestrowali się w Urzędzie. POlska...
~*** 16-03-2011 21:39
Dlaczego nie można przelać na konto zasiłku, wynagrodzenia za saż na konto ???
~wołosz 16-03-2011 21:43
Prawdziwy polak patriota nie ma konta w banku
~ 16-03-2011 21:47
Trza powiedzieć jasno,PUP współpracuje z niektórymi pracodawcami,jednym z nich jest prezes Anioł,zatrudnia ludzi z urzedu pracy,co miesiac nowi pracownicy,dodatkowo żeby było smiesznie,za nadgodziny kasa płynie do jego kieszeni-Mr Anioł z inetrmarsze zatrudnia niewolników z urzedu pracy za jałmużne,a PUP o tym wie ale m...a w kubeł,w koncu kazdy chce życ....porażka.
~danka1 16-03-2011 22:06
PUP jest nierefomowalny tak samo,jak wydział komunikacji w Urzędzie miasta- Pani dyrektor PUP i Kierownik wydziału komunikacji powionni dawno zostać zastapieni nową kadrą i tu i tam brak jest jakiejkolwiek organizacji pracy, a swją drogą głosy na forum o kolesiach w PUP to sama prawda- tylko klucz się liczy
~boro 16-03-2011 22:27
Durny Naród z biedy i niedostatku. To nie wina PUP że pracodawca nie jest w stanie legalnie opłacać parapodatków od pracowników,że lepiej jest pracować na czarno bo PuP ubezpieczy a nieopodatkowane gaże trafiają do kieszeni pracujących.Dopóki wszyscy niezrozumieją, że klienci Opieki,urzędu pracy,barata Alberta są naszymi utrzymankami, to nic się niezmieni.Wszyscy beędziemy nadal niezadowoleni, że pracownicy leniwi,roszczeniowi, że pracodawca wymaga, mało płaci,że bezrobotny ma wyższy zasiłek niż urzędnik płacęitd. a może druga Japonia ,paradoksalnie tragedia uzdrawia gospodarkę. Cóż nawet Bóg traci cierpliwość do Polaków- nie tylko w kabarecie!?
~Lala 16-03-2011 22:28
Byłam zajerejstrowana pol roku w Pup. Zaproszono mnie na 3 giełdy pracy gdzie bylo srednio 12 osob na jedno miejsce. Pani w pokoju numer 5 nie przyjemna. Wogole nie wykazuje zainteresowania w celu pomocy komus w znalezieniu pracy. Przegladalam raz oferte pracy, gdy jedna mnie zainteresowala i poprosilam o jakies szersze informacje to usłyszalam " ze oferta nieaktualna bo juz kogos wybrali" . Wiec po co leżą te oferty na stoliku skoro są one juz nie ważne?:O chyba po to zeby cos było, zeby nie bylo ze nic nie robią. Smiech na sali.
~Lala 16-03-2011 22:33
Apropo.Moze tak Jelonka zainteresuje sie faktem ze wiekszosc młodych ludzi pracuje w Jg na czarno bo nie ma zadnych kontroli z Urzedu pracy?? Pracodawcy wogole nie sa zaintreresowani podpisywaniem umów bo po co skoro zadnych kar nie ma? Bardzo dziwi mnie ten fakt tym bardziej ze mam znajomych pracujacych w zabkach, w pasażu,restauracjach i wielu innych PUBLICZNYCH miejscach. Bylo by mniej bezrobotnych gdyby Babka stojaca codziennie o tej samej godzinie w zabce nie byla pol roku na okresie probnym:/
~Grzesiek 16-03-2011 22:37
Myślę, że zgodnie z zasadami Parkinsona gdy już nie będzie bezrobotnych to Urząd Pracy i tak będzie pracował bo będzie miał co robić. Co o tym sądzicie?.
~malyljoke 16-03-2011 23:23
Powiem krotko - ze mna zrobil to samo :(
~mano mano 16-03-2011 23:25
oni gromadzą tylko papierki,gromadzą i gromadzą...
~:( 16-03-2011 23:41
Porażka! współczuję zarejestrowanym. Również jestem bezrobotny, ale nie rejestrowałem się w pupie, ponieważ słyszalem same negatywne opinie. B. dużo znajomych sie rejestrowalo ale bez skutku. Ci którzy mają już pracę znaleźli ją sami. wniosek? pup to kolejna pralnia kasy. Osobom tam pracującym zycze takiego nastroju w jaki wprawiają klientow
~ 17-03-2011 0:24
do ~Grzesiek nie bedzie miał co robic ale bedzie miał za co nic nie robić.
~Jano 17-03-2011 8:03
to dla takich czasów moi rodzice spali na styropianie ,żeby ich syn miał lepiej w życiu ,a tu ma tylko że gorzej ,Wałęsa naobiecywał cudów na kiju przez płot ubek jeden skakał ,a my teraz za to stoimy po urzędach pracy ,to już bym wolał żeby ta komuna moich rodziców wróciła to choć by praca była a tacy jak Wałęsa i Tusk byli by dalej robolami i mieli tak samo jak ja i nie obiecywali by po 100 milionów każdemu ,ci ludzie w UP też lekko nie mają robią za psie pieniądze i to jeszcze muszą wysłuchiwać nie dość że swoich przełożonych to jeszcze i nas ,ale cóż dożyliśmy czasów takich a nie innych i musimy się do tego przyzwyczaić ,i do puki nasze rządy kolejne nie zadbają o ludzi tych na dole robotników to w tym kraju będzie tylko gorzej.
~ 17-03-2011 8:50
Czytając te posty, to aż się scyzoryk w kieszeni otwiera. Tyle partyjek wokół. Niektóre finansowane z budżetu. Każda z nich w swoim programie ma wpisane przeciwdziałanie bezrobociu. Takimi ludźmi zazwyczaj zajmowała się lewica. Ale oni chyba sami się unicestwią, gdyż skutecznie zostali zochydzeni przez inne ugrupowania i nie mają siły się podnieść. A może maja - tylko o tym nie wiedza? Jedynym ugrupowaniem , ktore jest w stanie cokolwiek zdziałać jest PIS- partia i jej przybudówka reanimowana "Solidarność". Przecież z inicjatywy tego związku dokonywano restrukturyzacji gospodarki w latach 90-tych wskutek czego ogrom firm w Kotlinie Jeleniogorskiej uleglo likwidacji. Chyba najwyższa pora ażeby zaczęli naprawiać to co po ich reformach zostało zniszczone. Oni za komuny mieli takie dobre zmyłkowe hasło - szyld: "SOCJALIZM TAK - WYPACZENIA NIE". DOLNOŚLĄZAK
~Ori 18-03-2011 14:08
Nie wiem, jak jest przy zwykłych ofertach pracy, ale słyszałam o przypadku (dot. prac 2x tyg.), gdzie pracodawca odmówił przyjęcia pracownika, ale potem zmienił zdanie, bo PUP kazał mu zwrócić pieniądze za badania lekarskie, które pracownik wykonał przed udaniem się na rozmowę (podobnież dawali razem ze skierowaniem do pracy również skierowanie na badania).
~Rzęsa 18-03-2011 17:09
najlepiej to zamknąć ten urząd w jeleniej otworzyć w warszawie i bezrobocie się zmniejszy momentalnie. eheheehehe..
~do_dyrekcji 19-03-2011 22:13
mnie zabolała wypowiedź Pani Dyrektor PUP w gazecie że pracy nie maja tylko ci co nie chcą pracować, jeśli urzędnik w takiej instytucji ma takie podejście do człowieka, to czego oczekiwać
~pro 25-03-2011 11:17
Pani dyrektor to cwana osóbka, kiedyś proponowała mi,że będzie mi sprawdzać sama oferty i opowiadała o swoim synu, że on pewnie też nie będzie miał pracy, ciekaw jestem czy nie ma:) A mi dyrektora szepnęła słówko,że szkoda,że nie jestem niepełnosprawny, to by mi się coś należało... A teraz wysyłano mnie na ślusarza, choć nigdy nim nie byłem, ciekaw jestem co pracodawca na takie rozwiązania.
~klub 25-03-2011 11:21
I jeszcze wyganiają ludzi do klubu pracy, i uczą głupot myślą,że to od garnituru zależy czy się dostanie prace, której tu nie ma. Jestem po zajęciach z psychologii i socjologii, a oni mi będą wykładać PUP -Socjotechniki, które polegają na tym aby urzędniczki miały premie. Prace trzeba szukać samemu, pośredniak, to tylko urząd do którego się idzie po pieczątkę ubezpieczenie zdrowotne. Czas ten urząd zlikwidować, bo się rozmija z potrzebami ludzkimi.
~ana 30-03-2011 21:31
tego typu instytucje winno sie zredukowac do minimum bo sa kompletnie nierentowne tak jak nfz czy armrolnictwa nastepny gigant pozeracz budzetowych pieniedzy chory moloch nie pomijajmy rowniez armi biurwokratow jaka urosla pod panowaniem jasnie donka Tuska ngdy nie bedzie lepeij jak np w naszym pupku sa same biurwokratki z polecenia znajomych mam czy cioc raczka raczke myje i jeszcze zupelnie nie maja wynkow takze opinia wiarygodnego jest podla i bezpodstawna kogo nie boli temu powoli.............
~Hej 22-08-2019 20:14
Tak jest w czerwonej dolinie PO skoro wszyscy wiedzą że tam są układy to można zaprotestować a nie się zgadzać na ich dziadostwo tak więc zebrać się i protest

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Basen otwarty od soboty (aktualizacja)

Drastyczne billboardy

Powstaje "Kuchnia Ducha Gór"

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1110
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%