MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Blask w Parku Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Teatr Jeleniogórski
Czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych kosztował pierwszy etap remontu Teatru Zdrojowego w Cieplicach.

Jeden z najstarszych budynków teatralnych na Dolnym Śląsku dzięki temu powoli odzyskuje swój blask. Podczas zakończonych przed zimowym sezonem robót pieczołowicie została odnowiona elewacja gmachu. Za wzór posłużył jej pierwotny wygląd uwieczniony na pierwszych litografiach przedstawiających teatr tuż po wybudowaniu.

Ekipy wymieniły także podniszczoną stolarkę okienną. Odnowione zostały także granitowe schody prowadzące do wejścia placówki.

Co w kolejnym etapie? Na zapleczu gmachu już powstaje dobudówka, w której znajdą się, między innymi, garderoby dla aktorów oraz sanitariaty dla widzów. Dotychczas, po rozdzieleniu dawnej Galerii (Kawiarnia „Zdrojowa, która została kupiona przez prywatnego inwestora) od teatru, takich udogodnień nie było.

Na razie remont Teatru Zdrojowego kosztował 450 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą w części z budżetu Jeleniej Góry, a w części z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowym elementem, który po zmroku nadaje wyjątkowych kształtów klasycystycznemu gmachowi, jest iluminacja. Po zamontowaniu podświetlenia pałacu Schaffgotschów to drugie tego typu rozwiązanie przy obiektach zabytkowych Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kandydaci PO

Bawili się na festynie

Lekcje sztuki: Kulturę tworzą mieszkańcy

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Klemi 13-12-2006 14:51
Wreszcie coś pozytywnego dzieje się w Ciepliach. Mam nadzieję ,że garficiarze uszanują najstarsze i najładniejsze budynki w mieście... Ale patrząc na plac Ratuszowy obawiam się ,że chyba jednak nie.
~Bill 13-12-2006 23:53
Myślę że graffiti powinno uszanować budynek, gdzie graficiarzy się szanuje ( to też sztuka )
~cdi 14-12-2006 8:14
Klemi nie przesadzaj, ze wreszcie cos sie dzieje, bo dzieje sie wiecej niz w Jeleniej! A tym palantom co gryzmola po murach chetnie osobiscie polamal bym lapska w łokciach!
~Lechu 15-12-2006 19:20
ladnie - ladnie ?? po prawej stronie jest jeszcze Kawiarnia Zdrojowa - a tam ciemno i - juz nie jest ladnie
~Aga 7-03-2007 19:07
Nareszcie jak to dobrze,że piękno nie niszczeje,tylko wielka szkoda,że tak piękny przylegający obiekt teraz nazwany "Pałac Zdrojowy" został oddany w prywatne ręce. Już widać,że nie zalęży temu Panu na obiekcie ale na zarobieniu kasy. A szkoda bo gdy ktoś kto myśli o naszych zabytkach się zorjętuje co się dzieje może być póżno.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KOD znowu pod sądem

PiS ujawnił listy kandydatów

Letni powiew jazzu

Tłumna Miedzianka Fest

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
203
Tak
74%
Nie
11%
Nie wiem
15%