Jelenia Góra: Blamaż kadetek w Nowym Roku

Poniedziałek, 12 stycznia 2009, 0:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 stycznia 2009, 22:14
Autor: Mateusz Banaszak
W swoich pierwszych noworocznych meczach, kadetki Finepharmu nie sprawiły niespodzianek i zarówno pierwsza jak i druga drużyna przegrały swoje spotkania.

Pierwsza ekipa przegrała ze Sprotavią Szprotawa 60:71 – wiceliderem po dziewięciu meczach. W szeregach Sprotavii wystąpiły zawodniczki, które mają za sobą sukcesy w Mistrzostwach Polski. Jeleniogórzanki nie odbiegały poziomem rywalkom, zabrakło jedynie opanowania i trochę szczęścia w kluczowych momentach spotkania. Miejscowe w każdej kwarcie były blisko dojścia rywala, lecz nie były w stanie, powstrzymać naporu silnego rywala, który powiększając przewagę - pewnie kroczył do kolejnego zwycięstwa w sezonie. Najwięcej krwi przyjezdnym napsuła Kamila Jaworowska, którego nie była do upilnowania i zdobyła aż 26 punktów, najwięcej spośród wszystkich zawodniczek występujących w tym meczu.

Finepharm Karkonosze I Jelenia Góra – Szprotavia Szprotawa 60:71 (17:18, 14:17, 12:17, 17:19)
Finepharm I: Kamila Jaworowska 26, Marlena Rososińska 9, Monika Skoczylas 9, Natalia Owsiańska 8, Kamila Frąckowiak 5, Daria Łopatka 2, Alicja Kołodziejczyk 1, , Daria Aleksandrowicz, Martyna Borek, Sylwia Szydlak, Maria Wójtowicz

Kolejny blamaż zgotowały swoim kibicom, koszykarki drugiej drużyny Karkonoszy, które przegrały po bardzo słabym występie ze Śląskiem Wrocław 28:86. Najgorzej było w pierwszej kwarcie, gdzie jeleniogórzanki w ciągu 10 minut zdobyły zaledwie 3 punkty. Niewiele lepiej było w kolejnych odsłonach, nasze zawodniczki nie potrafiły pokonać granicy 10 zdobytych punktów w jednej kwarcie i w efekcie przegrały z szóstą drużyną tabeli 28:86.

Finepharm Karkonosze II Jelenia Góra – Śląsk Wrocław 28:86 (3:21, 8:23, 8:23, 9:19)
Finepharm Karkonosze II: Sandra Popławska 10, Olimpia Łuczak 4, Ewelina Sobczak 3, Angelika Skrzek 3, Aleksandra Kulka 3, Agata Michałowska 2, Kaja Żmijewska 2, Sandra Smolarek 1, Patrycja Czekil, Magdalena Ochota, Laura Prystrom