MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Blackbird i Zakała na ten tydzień w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 lutego 2014, 7:49
Aktualizacja: 8:10
Autor: Org
Fot. Archiwum Teatru
Jeleniogórski Teatr im. C.K. Norwida w tym tygodniu proponuje dwa spektakle. Jutro (19.02.) i w czwartek o godz. 19.00 oraz w niedzielę o godz. 17.00 można będzie obejrzeć sztukę „Blackbird”, a 21.02 i 22.02. o godz. 19.00 – „Zakałę”. Na każdy ze spektakli mamy po jednej podwójnej wejściówce – do odbioru w kasie teatru na hasło: Jelonka.com, na godzinę przed przedstawieniem.

David Harrower „Blackbird”, reżyseria Grzegorz Bral, tłumaczenie Ewa Partyka. Występują: Marta Kędziora i Tadeusz Wnuk oraz Maja Konicka jako Dziewczynka.

W ciasnej sali socjalnej firmy spotyka się dwoje ludzi. Kobieta i mężczyzna. Podczas niezwykle emocjonalnej rozmowy będą usiłowali coś sobie wyjaśnić, zwłaszcza ona będzie chciała uzyskać odpowiedzi na swoje pytania … Także pytania o miłość. Czy była i czy jest jeszcze między nimi możliwa. Dynamiczny pojedynek racji i emocji, pojedynek bez zwycięzców… Wspomnienie miłości niemożliwej – zakazanej i skazanej. Czy ta historia mogła się skończyć inaczej? Spektakl inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Francis Veber „Zakała”, przekład Barbara Grzegorzewska, reżyseria Stefan Szaciłowski, scenografia Władysław Wigura. Występują: Magdalena Kępińska, Robert Dudzik, Jarosław Góral, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński, Jacek Paruszyński.

Co może wyniknąć z przypadkowego spotkania zawodowego zabójcy i życiowego nieudacznika? Z pewnością nic dobrego dla obu bohaterów. Pignon, który jest fotografem, ma zrobić zdjęcia świadka koronnego, który będzie zeznawał w ważnej sprawie. Ralf, zabójca – ma tego świadka zabić. Obaj zameldowali się w hotelu naprzeciw sądu. Ich pokoje łączą nie zawsze zamknięte drzwi, a z okna u Ralfa doskonale widać wejście do budynku…

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Oskarowy przebój w Lwówku Śląskim

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Paweł J. 18-02-2014 19:18
Kolejne denne sztuki w naszym teatrze. "Zakała" - ten tytuł pasuje idealnie do tego, co się ostatnio wyprawia w naszym teatrze.
~Do Paweł 19-02-2014 22:34
No ale te sztuki jeszcze z czasów dyrekcji poprzedniej...
~Ryś z Klanu 20-02-2014 9:59
gdybyś ruszył d... do Teatru i zobaczył obie sztuki, zmieniłbyś zdanie. Fantastyczne sztuki, fantastyczna gra naszych jeleniogórskich aktorów.
~do wyżej 20-02-2014 22:01
Ty za to widać nie widziałeś tych sztuk, bo inaczej byś wiedział, że to dno dna. Dostałeś tylko materiały promocyjne i zamówienie od teatru i spamujesz na forach robiąc pijar, dorabiając w ten sposób do emerytury (to już któryś z rzędu taki wątek).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Cenny nabytek ratusza

Zaczytaj się z Jelonką.com

Anka Leśniak. patRIOTki

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
779
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%