MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Biuro Wspólnego Miasta z końcem września

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 lipca 2011, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: Angela
Po przegranych wyborach prezydenckich przez szefa Wspólnego Miasta, Robert Prystrom zapowiedział zmiany w sposobie funkcjonowania stowarzyszenia. Jedną z nich miała być zmiana siedziby. Mieszkańcy pytają więc kiedy i gdzie zostanie ona otwarta?

Drzwi poprzedniej siedziby Stowarzyszenia Wspólne Miasto zostały zamknięte w lutym br. Wówczas padła deklaracja, że niebawem otwarte zostanie nowe lokum stowarzyszenia. Dotychczas go jednak nie otwarto.

- Obecnie jesteśmy w trakcie rozmów z trzema właścicielami lokali, w których nasze stowarzyszenie mogłoby funkcjonować. Jeszcze nie wiemy, w którym z nich będzie się mieściła nasza siedziba, ale wszystkie obiekty są w centrum miasta i mają około 25 m kw. Myślę, że nasze rozmowy powinny się niebawem zakończyć i nowa siedziba zostanie otwarta z końcem września br. Przed otwarciem będziemy musieli przeprowadzić remonty w tych pomieszczeniach - mówi Robert Prystrom, szef Wspólnego Miasta.
Szef Wspólnego Miasta podkreśla jednak, że mimo braku lokalu, stowarzyszenie cały czas działa. Mieszkańcy mogą kontaktować się z członkami Wspólnego Miasta telefonicznie i e- mailowo.

Stowarzyszenie działa w Jeleniej Górze od 2002 roku. Przez ostatnie osiem lat prowadziło przy ul. Marii Konopnickiej w Jeleniej Górze biuro porad obywatelskich wraz ze spotkaniami z prawnikiem i innymi specjalistami.
Zgodnie z zapowiedziami w nowej siedzibie nie będzie już dyżurów ani biura porad obywatelskich. Stowarzyszenie chce działać w sposób innowacyjny i kreatywny, a nie jak dotychczas, interwencyjny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Przez Izery po trójkącie

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~och 8-07-2011 9:15
Znowu prystroń? Ratunku!
~rocker 8-07-2011 9:28
no to może przy MZK?
~I&K 8-07-2011 9:56
innowacja i kreatywność to pan Prystrom w radzie nadzorczej MZK za niewielkie pieniądze :) a taki był opozycjonista! A kto pamięta jego baner wyborczy, że zamrozi ceny usług komunalnych? A teraz MZK podnosi ceny biletów z panem prystromem w radzie nadzorczej :)
~Kasiula 8-07-2011 10:10
Od dłuższego czasu wreszcie dobra wiadomość dla mieszkańców. Obojetnie kto co ma do prystroma to niezaprzeczalnym jest fakt, ze jest to człowiek, który skutecznie umie pomóc. Dzięki prystromowi udało się naszej wspólnocie mieszkaniowej załatwić wiele spraw z zglem, bo korzystamy z pomocy od 5 lat. Moi znajomi otrzymali w marcu wielką pomoc w rozliczeniu za wodę gdzie mieli płacić przeszło 4.000 zł, a skończyło się na 200 zł. Jak pojawi się biuro ludzie będą mieli gdzie szukać pomocy. Panie Robercie niech się pan trzyma.
~ 8-07-2011 10:31
dobrze wiedziec, moja rodzina placi za wode i scieki pomimo ze maja szambo,walcza z wodnikiem co jest rownoznaczne jak walka z wiatrakami
~mr00fkoi4t 8-07-2011 11:05
Średnia cena wody w Polsce wynosi 8,35 zł, a w Jeleniej 12 zł. I wszyscy się śmiali, gdy Prystrom mówił o potrzebie jej obniżenia, że to nienormalne, że za wodę w JG płacimy aż tyle, że trzeba ograniczyć straty wody, zmienić sposób zarządzania spółką. Wszyscy wiedzą wszystko lepiej. I pokornie płacą. To niech płacą dalej, tylko niech nie narzekają, że jest tak źle i w JG nic się od lat nie zmienia. Widocznie ludzie tego chcą.
ebee 8-07-2011 12:44
Do postu z 9,56. Wyjatkowo trafny komentarz. Flagowym hasłem Pana Prystroma było ograniczenie monopolistycznych praktyk miejscowych monopolistów. Stołek w MZK i niemałe podwyżki przeczą tym ideom. Zapewne, gdyby ten pan zasiadł w Radzie Nadzorczej Wodnika, z którym walką tak się chlubi , było by podobnie. No ale sądząc po niekturych postach, zasoby naiwnych są niwyczerpalne. Dlatego też kolejna kampania pod kolejny stołeczek dla tego pana, będzie równie barwna i desperatów, co chętnie oddadzą znów głos na niego nie zabraknie. Puentując, przywołam stary jak świat, ale bardzo madry slogan: " Taka władza, jacy ludzie" A Jelenia Gora kocha ciągle tych samych, choć na to nie zasłużyli. Pozdrawiam serdecznie, EBEE
~z MZK 8-07-2011 15:07
Nie wiem o co chodzi, bo jak czytam wpisy o sprzedaniu się prystroma za stołek w MZ|K, to nie rozumiem czemu od czasu jak prystrom wszedł do rady nadzorczej po całym zakładzie łazi p.o. prezes Woźniak i obrabia d... prystroma. Byłem świdkiem jak gadał, że wszystkie problemy jakie ma firma to przez prystroma, że niemal zaraza i syf nas czeka bo prystrom. Na razie to moim zdaniem facet zachowuje się bardzo w porządku, a skoro obrabia go Woźniak, to najlepsza rekomendacja, że to porządny facet jest.
~Kubicusss 8-07-2011 16:02
Prystrom dlaczego byłeś za podwyższeniem ceny biletów w MZK ?
~Grzesiek 8-07-2011 17:51
Dać tego Pana do wszystkich spółek miejskich. Będzie się działo :)
~............ 8-07-2011 18:26
Do tej rady MZK weszło wielu, nie tylko pan Prystrom. Może ktoś napisze jak inni głosowali i kto właściwie w niej jest... Bo w necie jakoś nie można tego znaleźć. A może ja nie umiem szukać.
~innowator 8-07-2011 20:22
Z 250 m na 25 m to sukces. Może Robuś przejmie lokal po ropoiwzk na ul. Drzymały. Tam jest 25 m i stoi niezagospodarowany juz ponad trzy lata. Albo ten p. Jakubiec na Złotniczej. Tablica porad tam jeszcze wisi. Tak czy inaczej, boję się że Prystrom znowu wpadnie w długi...
~ 8-07-2011 20:32
Pan Prystrom w radzie jest od doradzania i kontroli Pana prezesa Woźniaka. A jak prezes porteczkami trzęsie przed Prystromem, to może dobrze. Prezes może wreszcie sam zabierze się teraz za robotę, zacznie racjonalnie myśleć i zarządzać.
~` 8-07-2011 21:06
Jeszcze starych długów nie pospłacała
~Jorguś 8-07-2011 21:21
Czym się wszyscy tak podniecają - pan Prystrom - a kto to jest ??? Tego pana już wszyscy znają, co mieli z nim do czynienia. Ja się bardziej boję o naszą władzę co rozdaje stanowiska na prawo i lewo, aby spłacać swoje długi polityczne !!!
~olaboga 8-07-2011 23:29
Catastrophe with this gay. Politics bribe.
~Sir Galahad 9-07-2011 2:16
Ebee ja nie lubię Prystroma, bo moim zdaniem to jest populistai przez niego nie mamy ciągle multikina. Focus mógł zacząć budować się jeszcze przed kryzysem globalnym. W górce byłby duży rozmach i dostęp do kredytu na inwestycje łatwiutki. JG miała by kino wielosalowe, a o to mi w tej inwestycji tylko chodzi:D Ale jeśli idzie o podwyżki biletów MZK to ja tu "szczekał" na Prystroma nie będę. To było nieuchronne. Zobacz jak benzyna podrożała na całym świecie. Koszty wzrosnąć musiały strasznie. Dopłacił byś jeśli nie w biletach to od miasta, które by zabrało z innych inwestycji, remontów etc., albo by dużo bardziej podniosło podatki od nieruchomości.
~mim 9-07-2011 6:33
Niechaj niektóre matołki zechcą pisać nazwisko pana Roberta z dużej litery.
~aya 9-07-2011 8:38
I niechaj tez niektóre matołki zechcą również pisac Pana z dużej litery:)
~biko 9-07-2011 10:54
dostal stolek wiec mieszkancom i ich problemom nie bedzie sie juz przygladal ani nad nimi pochylal
~aya 9-07-2011 12:10
Obawiam sie ze i na te 25 m2 nie jest w stanie przedstawic wiarygodnych zrodel finansowania. No i po co to biuro jak tam juz niczego nie bedzie? Chyba po to zeby Krol Prystrom mial gdzie zasiadac i kolejnym matolkom kolejny kit wciskac o swojej mocy:). Normalnie żaaaal.
~ 9-07-2011 12:52
DOLNOŚLĄZAK. Robert po przygodzie z Sajnogiem upatrzył sobie dr Sylwestra. Dr Sylwester najpierw był w SLD, następnie przeszedł do Wspólnego Miasta gdzie został doradcą. Przed ostatnimi wyborami samorzadowymi wrócił do SLD, zabiegając o fotel prezydenta. Tak zaciekle walczyl o ten fotel, ażeby Robertowi nie wyrzadzic krzywdy. Stetryczali SLD-owcy zorientowali się jaką grę prowadza z Robertem ich vipy. Swoim Vipom dali czerwona kartkę i stworzyli możliwości honorowe. SLD-owskie ex-vipy z tych możliwości skorzystali. Na jeleniogorskiej giełdzie politycznej Robert wypada różnie. Niby jest bezpartyjny. Zaczyna romans z PO. Wg mnie uaktywni się propagandowo na rok przed wyborami. Zatem to biuro to za wczesnie. Zbędne koszty. Chyba że PO ma swój gry plan. Będzie ciekawie.
~her Flik 9-07-2011 13:35
Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych prosto z niemiec Ratuj się kto może !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Jest gdzie chodzić – konkurs

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wybory uzupełniające w Kowarach

Interwencja w Jeżowie  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1339
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%