MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Bitwa wygrana, ale wojna trwa

Wiadomości: Powiat
Niedziela, 25 września 2016, 7:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 września 2016, 14:48
Autor: Robert Czepielewski/ts
Fot. Robert Czepielewski
Jeleniogórskie Starostwo Powiatowe zaskarżyło do Sądu Administracyjnego uchwałę, na mocy której Sejmik Województwa Dolnośląskiego przekazał drogę DW 368 i DW 369 w zarząd jeleniogórskiego powiatu. Na to w powiecie zgody nie było i sprawa trafiła do sądu. 23 września Wojewódzki Sąd Administracyjny przychylił się do skargi starostwa na naruszenie przez sejmik przepisów.

- Oprócz Starostwa Powiatowego uchwałę Sejmiku zaskarżył także Wojewoda Dolnośląski jako organ nadzoru. To, że WSA połączył te dwie skargi jest bardzo ważne dla obrazu sytuacji. WSA uznał, że niezgodnie z prawem materialnym, czyli ustawą o drogach publicznych została podjęta ta uchwała – powiedziała Anna Konieczyńska, starosta jeleniogórski.

Na tym sprawa jeszcze się nie kończy. Po pierwsze, sejmik pewnie odwoła się od wyroku sądu, a po drugie dopóki wyrok się nie uprawomocni, powiat zostaje zarządcą drogi.
Jak stwierdziła Anna Konieczyńska, po uprawomocnieniu się wyroku Powiat na pewno wystąpi do Sejmiku Wojewódzkiego o zwrot poniesionych kosztów na utrzymanie dróg.

Przypomnijmy. Spór toczy się o drogi do przejścia granicznego Przęłęcz Okraj-Pomezni Boudy, które decyzją sejmiku zostały pozbawione kategorii dróg wojewódzkich i stały się powiatowymi. - Abstrahując od podstaw prawnych uchwały, drogi zostały przekazane w okresie zimowym, kiedy powiat miał już rozstrzygnięte przetargi na utrzymanie dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie rondo – kierowcy odetchną

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

KPN otwiera szlak graniczny

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Mobilizacja przed II turą

Kowary liczą straty po nawałnicy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Powstanie obwodnica Kaczorowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2143
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%