MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Biskup Stefan Cichy Świętym Mikołajem

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Wtorek, 7 grudnia 2010, 12:52
Aktualizacja: 12:53
Autor: Angela
Fot. UM Szklarska Poręba
Wczoraj kolejny rok z rzędu w rolę Św. Mikołaja w Szklarskiej Porębie wcielił się ordynariusz legnicki ksiądz biskup Stefan Cichy. W mieście pod Szrenicą tradycją jest już bowiem wspomnienie nie o tym skomercjalizowanym, ale o prawdziwym Świętym Mikołaju, biskupie z miasta Mira.

Mikołajkowa zabawa odbyła się w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada. Zaproszono zarówno dzieci z przedszkoli, jak i szkół podstawowych. Wszystkie otrzymały słodkie prezenty oraz zaproszenia na ślizgi na zjeżdżalni Alpine Coaster czynnej również w sezonie zimowym.

Podczas uroczystości przypomniano, kim był prawdziwy św. Mikołaj. Niewielu bowiem pamięta, że był to biskup z miasta Mira żyjący w latach 270 – 350 i pochodzący z bardzo bogatej rodziny. Od najmłodszych lat odznaczał się on wielką wrażliwością na ludzką biedę oraz niezwykłą pobożnością. Zasłynął z dyskretnej i często anonimowej opieki nad ubogimi.

Szczególną opieką święty otaczał dzieci, które bardzo często otrzymywały od niego drobne upominki. Źródłem finansowania tej działalności był jego rodzinny majątek. Znane było też jego miłosierdzie wobec więźniów i skazańców, za którymi potrafił wstawiać się nawet u władz cesarskich.

W trakcie wczorajszego festynu w mieście pod Szrenicą poza prezentami dla dzieci, wylosowano również sześć nagród Magicznego Szlaku Ducha Gór oraz kilka wyróżnień za wypełnienie krzyżówki. Nagrody otrzymali: Łukasz Wężyk i Mateusz Soczyński z Warszwy, Kinga Glegoła z miejscowości Stromiec, Franciszek Brandt z Piły i Anna Fiszer z Dobrej Szczecińskiej. Za rozwiązanie krzyżówki nagrodzono natomiast Ewę Domagałe z Zielonej Góry, Agnieszkę Szreder z Piły i Małgorzatę Wilkowską z Dąbrówna.

Nagrody w trzech kategoriach przyznano również za bożonarodzeniowe szopki zgłoszone na konkurs MOKSiAL. Nagrodzone przedszkolaki to: Fabian Przewłocki, Aleksandra Binkowska i Emilia Wajdowicz. Ze szkół podstawowych nagrodzeni zostali Mikołaj Krakowski ( I miejsce) Iwo Górzyński i Marcel Domagalski. Wyróżniono natomiast Anastazję Dąbek. Z gimnazjum nagrodzeni zostali: Katarzyna Nowak, Mateusz Korwin-Piotrowski oraz Paweł Tomczyszyn.

Imprezę mikołajkową zorganizowali: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie we współpracy z MOPS, Caritasem Parafii p.w. M.M. Kolbe oraz L.O.T.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska w budowie

Promesy dla OSP

Monitoring w Radomicach

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 7-12-2010 14:44
Święty hehehe
~ 7-12-2010 17:12
Pobożność pana Cichego i jego kolegów, pana Paetza, Michalika i innych jest powalająca.
Piipi Jelonkowa 7-12-2010 22:05
~UWAGA ! ..dzieci ! ~Biskup Cichy .. nie jest św.Mikołajem,bo nie ma czapki czerwonej z białym pomponem,a także brakuje *mu białej brody ,sań i reniferów ! ~NAJważniejsze Biskup kocha dzieci i chętnie rozdaje prezenty !
~ 8-12-2010 19:58
Nie jestem za tym, zeby biskup czy jakikolwiek inny pan w sutannie zblizal sie do dzieci. Powody wiadome. Czy on kocha dzieci, czy nie, jest mi obojetne. Lepiej, zeby tak za bardzo nie kochal.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Bobry na Zabobrzu

Karkonosze ulubione

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Trzeba posprzątać

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%