MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bilety na burmistrza

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 27 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:54
Autor: Regionalny Tygodnik Informacyjny
Kamiennogórski sąd po raz drugi spróbuje rozpocząć proces burmistrza Artura Z. Za pierwszym razem rozprawa się nie odbyła, bo obrońcy złożyli wniosek o wyłączenie sędziów i miejscowego sądu.

Jednak sprawa będzie rozpatrywana w Kamiennej Górze. Fakt, że Artur Z. jest miejscowym burmistrzem nie oznacza wcale, że wszyscy sędziowie go znają
i nie mogą go osądzić. Datę rozpoczęcia procesu wyznaczono na 2 czerwca.

Proces Artura Z. miał rozpocząć się już w lutym po kilku miesiącach postępowania w jeleniogórskiej prokuraturze, która dostawała od obrońców wnioski o zbadanie rozmaitych okoliczności, sprawności urządzeń czy ekspertyzy kasety z nagraniem, na której burmistrz Artur Z. otrzymuje instrukcje od wałbrzyskiego lekarza jak ma zeznawać, by możliwie uniknąć odpowiedzialności karnej. Burmistrz zeznał ostatecznie, że zażywał lecytynę. Gdy sprawa kasety wyszła na jaw, uzupełnił wyjaśnienia o inne medykamenty. Lekarz Maciej G. także jest oskarżony w tej sprawie, podobnie jak zastępca burmistrza Krzysztof K., który swego szefa skontaktował z medykiem.

Burmistrz Artur Z. został zatrzymany przed niemal rokiem, 13 czerwca 2004 roku, gdy jechał samochodem, mając w wydychanym powietrzu półtora promila alkoholu. Grozi mu grzywna, zatrzymanie prawa jazdy, a nawet więzienie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Inauguracja ze Stradivariusem

Protest pod sądem

Piękne święto plonów

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Lista Lewicy do Sejmu

Jesienna wymiana ciuchów w "Muflonie"

Umowa na nowe karetki

Energooszczędne oświetlenie miejskie  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
90
Tak
79%
Nie
18%
Nie mam zdania
3%