MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Bilety na burmistrza

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 27 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:54
Autor: Regionalny Tygodnik Informacyjny
Kamiennogórski sąd po raz drugi spróbuje rozpocząć proces burmistrza Artura Z. Za pierwszym razem rozprawa się nie odbyła, bo obrońcy złożyli wniosek o wyłączenie sędziów i miejscowego sądu.

Jednak sprawa będzie rozpatrywana w Kamiennej Górze. Fakt, że Artur Z. jest miejscowym burmistrzem nie oznacza wcale, że wszyscy sędziowie go znają
i nie mogą go osądzić. Datę rozpoczęcia procesu wyznaczono na 2 czerwca.

Proces Artura Z. miał rozpocząć się już w lutym po kilku miesiącach postępowania w jeleniogórskiej prokuraturze, która dostawała od obrońców wnioski o zbadanie rozmaitych okoliczności, sprawności urządzeń czy ekspertyzy kasety z nagraniem, na której burmistrz Artur Z. otrzymuje instrukcje od wałbrzyskiego lekarza jak ma zeznawać, by możliwie uniknąć odpowiedzialności karnej. Burmistrz zeznał ostatecznie, że zażywał lecytynę. Gdy sprawa kasety wyszła na jaw, uzupełnił wyjaśnienia o inne medykamenty. Lekarz Maciej G. także jest oskarżony w tej sprawie, podobnie jak zastępca burmistrza Krzysztof K., który swego szefa skontaktował z medykiem.

Burmistrz Artur Z. został zatrzymany przed niemal rokiem, 13 czerwca 2004 roku, gdy jechał samochodem, mając w wydychanym powietrzu półtora promila alkoholu. Grozi mu grzywna, zatrzymanie prawa jazdy, a nawet więzienie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Ławki do remontu

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wkrótce karkonoski

Most w Pilchowicach pod ochroną!

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
248
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%