MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Bilet za 300 groszy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 20:42
Aktualizacja: Czwartek, 19 kwietnia 2018, 20:50
Autor: Teatr Norwida
Fot. Teatr Norwida
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w ramach akcji “Bilet do teatru za 300 groszy” zagra spektakl “Mąż i żona” w dniu 12 maja, tego samego dnia odbędzie się też sprzedaż biletów. W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty.

Pomysł święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach. W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł).

12 maja to Dzień Teatru Publicznego oraz związanej z nim akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” - wszystko pod hasłem: „Grosze grają rolę”
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, po raz czwarty włączając się w to ważne święto, zaprezentuje spektakl “MĄŻ I ŻONA” Aleksandra Fredro.

MĄŻ I ŻONA to najbardziej frywolna z komedii Aleksandra Fredry w reżyserii znanego i lubianego wrocławskiego aktora – Wiesława Cichego. Komedia, która niejednego konserwatywnego krytyka najznakomitszego polskiego komediopisarza wprawiła w niemałe zakłopotanie. Czworokąt miłosny pomiędzy hrabią Wacławem, jego żoną Elwirą, przyjacielem domu Alfredem oraz służącą Justysią to prawdziwy dramaturgiczny majstersztyk pełen miłosnych intryg, pozorów czy gierek. Lecz nawet jeśli małe lub te największe grzechy naszych bohaterów wyjdą na jaw, wszyscy znajdą sposób, by wdzięcznie udawać, że nic się nie wydarzyło. Bo przecież w tej ostrej satyrze na obłudę mieszczańskiej przyzwoitości nie będzie moralnego rozliczenia bohaterów, a rozkoszne kontynuowanie owej gry pozorów.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 45 min

ZASADY
Sprzedaż biletów wyłącznie w kasie Teatru 12 maja od godz. 12:00
Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety.
Nie prowadzimy wcześniejszych rezerwacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Parking na... przejściu

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Referendum coraz bliżej

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
698
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%