MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bilans akcji „Bezpieczny weekend”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 10:35
Aktualizacja: 10:39
Autor: 112
Długi weekend na drogach kotliny jeleniogórskiej minął spokojnie. W naszym regionie doszło do 17. kolizji i dwóch wypadków. Policjanci ukarali 277. kierowców za różne wykroczenia drogowe, zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych i 17. nietrzeźwych kierujących.

Od 18 do 22 czerwca br. na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. W całym regionie doszło do 17 kolizji, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył .

Ponadto 19 i 20 czerwca br. w Jeleniej Górze doszło do dwóch wypadków.

Do pierwszego doszło ok. godziny 21.41 na skrzyżowaniu ulicy Wolności i Cervi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letnia kierująca pojazdem marki Fiat Brawo najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 43-letniemu kierującemu pojazdem marki Mitsubishi. W wyniku zdarzenia kierujący Mitsubishi doznał obrażeń powyżej dni 7, a po zaopatrzeniu medycznym został zwolniony do domu. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Do drugiego zdarzenia doszło 20 czerwca br. około 12.25 na ul. Wojska Polskiego
w Jeleniej Górze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letni kierujący chevroletem włączając się do ruchu potrącił 82-letniego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Pieszy trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Nad bezpieczeństwem mieszkańców kotliny oraz turystów, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską czuwali zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, jak również policjanci prewencji. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze ukarali 277 kierowców za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Łącznie funkcjonariusze w tych dniach ukarali 146 osób za różne wykroczenia , w tym za wykroczenia społecznie uciążliwe. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w tych dniach 17 nietrzeźwych kierujących, z których każdy stanowił poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego oraz zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych za usterki techniczne – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ponadto od 18 do 22 czerwca br. policjanci zatrzymali sześciu , którzy kierowali pojazdami wbrew zakazom sądowym. W tym okresie policjanci obsłużyli 366 interwencji i wylegitymowali 1304 osoby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrucie czadem na Szymanowskiego

Wsparcie strajkujących

Rozmowy z malarzem

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~wa 23-06-2014 11:31
Piątek sudecka akcja trzeźwy poranek. - super. Dlatego częściej tam nie są organizowane takie lapanki na pijaków za kierownicą.
~Gość 23-06-2014 11:36
Popieram takie akcje, bo służą bezpieczeństwu, szkoda, że wyłapywani są głównie kierowcy, którzy nieznacznie przekraczają dozwoloną prędkość, zamiast tych, co jeżdżą le fabryka daje. Mamy przykład z Warszawy. Takich ludzi trzeba ostro karać, a czyn taki nie kwalifikować, jako wykroczenia, a wyżej, bo taki delikwent stwarza poważne zagrożenie nie tylko dla samego siebie, ale dla pozostałych uczestników drogi. Wystarczy, że podczas swojej szaleńczej jazdy straci panowanie nad pojazdem i doprowadzi do katastrofy. Państwo powinno, jak w krajach Skandynawii konfiskować pojazdy. Samo zabieranie praw jazdy nie zdaje egzaminu, bo osoby mogą nawet bez uprawnień wsiąść "za kółko", jak ta kobieta z Warszawy, która wjechała do przejścia podziemnego w centrum stolicy. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
~Gość 23-06-2014 11:44
W piątek rano jechałam do Jeleniej na dworzec autobusowy. Myślałam, ze znów jakiś wypadek, a tu miłe zaskoczenie; akcja trzeźwy poranek :) Szkoda, że takie akcje organizuje się w długie weekendy, a nie częściej, ale lepiej tak, niż wcale :)
~ 23-06-2014 12:14
no a dzis na skrzyzowaniu Slowackiego -Wojska Polskiego bylo bum- wlasnie sa przeprowadzane czynnosci przez Policje i Sluzby Medyczne ktore maja jeszcze karetke pogotowia no i oczekuje na swa dole pomoc drogowa. Gapiow mało, swiadkow nie bylo - Policja musi wyglowkowac kto zawinil wiec ostro pracuje - a poszkodowani modla sie o sprawiedliwy osąd,
~rattlehead 24-06-2014 0:49
cooooooooooool!
~milicjant 24-06-2014 17:20
Dodajcie, że 90% ukaranych to słoiki z DW pędzące swoimi ruplami na święta w góry. Najgorsze ofermy na dolnośląskich drogach, co jeszcze raz zostało udowodnione!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poranna kolizja na Wolności

Protest oświaty

Smutny finał akcji sprzątania wsi

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Czujka uratowała przez zatruciem czadem

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1291
Tak
70%
Nie
24%
Nie wiem
6%