MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bike Week: działo się!

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 9 lipca 2018, 14:24
Aktualizacja: 16:01
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
7 lipca w Szklarskiej Porębie od rana do wieczora odbywały się liczne imprezy i wydarzenia, których wspólnym mianownikiem były rowery. Jeszcze przed południem 1200 kolarzy wystartowało w ULTRA BIKE MARATONIE...
- Wracamy do korzeni, do tego co było robione na BIKE WEEK-u 20 lat wcześniej. To właśnie wtedy na trasach królowała „setka”. Dzisiaj mamy 102 km, 70 km, 40 km oraz 27 km. Myślę, że wielu zawodników oczekiwało ultra dystansu. Stąd tak duże zainteresowanie – mówi Maciej Grabek, współorganizator BIKE WEEK 2018.

Na BIKE WEEK-u warto było chociaż na chwilę odwiedzić miejscowy skatepark, gdzie odbywały się bardzo widowiskowe zawody.

- Mamy tutaj 6 riderów na rowerach MTB i 6 na BMX-ach, którzy zmagają się w konkurencji skatepark. Przyjechali bardzo silni zawodnicy z Polski i Czech. Jest co oglądać – zakończył Dominik Kołodziejczyk, współorganizator BIKE WEEK 2018.

Nie brakowało także atrakcji dla najmłodszych. W SONKO KIDS Bike Maratonie, czyli rowerowych zawodach dla dzieci, wzięło udział prawie 200 zawodników. Każdy z nich skoncentrowany i spokojny, w przeciwieństwie do rodziców, którzy mocno przeżywali start swoich pociech.

W tzw. międzyczasie można było zobaczyć w czym i na czym obecnie się jeździ, dzięki BIKE EXPO, oraz wziąć udział w licznych grach, konkursach i zabawach.

Wieczorem na wszystkich czekała nie lada gratka. WATER GAP JUMPS, czyli skoki nad wodą przy Ski Arenie Szrenicy. Tu także w akcji można było podziwiać czołówkę kolarzy z Polski i Czech. Każdy z nich prezentował najlepsze tricki na specjalnie skonstruowanej rampie, a w przerwie zawodów był koncert MEZO.

- Bardzo się cieszę, że impreza cieszy się tak dużym zainteresowaniem. To potwierdza, że Szklarska Poręba nie jest „Rowerową Krainą” tylko z nazwy – podsumowuje Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mają w nosie pieszych

Sentymentalny powrót Watry

Bieg Niepodległości

Puchar makroregionu Oyama

W Filharmonii dla Niepodległej

Wypadek przy baniakach  

Studium na początek

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
984
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%