MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Bike Adventure 2018 w kalendarzu UCI. Ruszyły zapisy

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 21 listopada 2017, 22:53
Aktualizacja: 22:54
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Zadomowiona w Karkonoszach i Górach Izerskich etapówka w przyszłym roku odbędzie się w dniach 30 czerwca – 3 lipca, oczywiście w Szklarskiej Porębie. Każdy poprzedni rok i każda poprzednia edycja Bike Adventure przynosiła zmiany i modyfikacje, a wyścig zyskał już nie tylko zupełnie nowe oblicze, ale również nową markę. Efektem tego jest wciąż rosnąca frekwencja, ograniczana już od pewnego czasu wprowadzeniem limitu uczestników, coraz większa ilość zawodników zagranicznych i entuzjastyczne recenzje tych, którzy stanęli na starcie i dojechali do mety wyścigu.

Bike Adventure przyciąga co roku setki żądnych przygód górali z kilkunastu krajów, ale również topowych zawodników, ceniących czysto sportowe elementy tej imprezy. Dwa dystanse do wyboru to również szansa i możliwość dopasowania własnych oczekiwań i możliwości do tego co wyścig ma w ofercie. Bike Adventure to również możliwość złapania oddechu od wypełniającego kolejny sezon Bike Maratonu i przejechania zupełnie nowego, innego wyścigu. I dla uczestników, i organizatorów to kapitalna przygoda i spore wyzwanie - na pewno warte tego aby te cztery dni wspólnie w Szklarskiej Porębie spędzić.

W przyszłym roku wyścig zagości w kalendarzu UCI XCS z kategorią S2, co powinno przyciągnąć kolejną grupę zawodników spoza Polski. Ci najlepsi powinni się pojawić ze względu na nagrody, prestiż i klasę sportową, ale również dzięki lokalizacji BA 2018 i jego fantastycznym trasom. W przyszłorocznych letnich i wakacyjnych planach na pewno powinno się więc znaleźć miejsce na Bike Adventure. Polscy zawodnicy z pewnością znów tłumnie zaatakują listę startową i znów szykuje się pod Szrenicą wielkie święto MTB.

Na razie, do końca roku, mamy najniższą opłatę startową i wynosi ona 399 PLN. Potem wzrasta do 499 PLN, a datą graniczną tej kwoty jest 31.01.2018. 599 PLN obowiązywać będzie do 31.03.2018, a 699 PLN do 10.06.2018. Po tym dniu organizatorzy planują zamknięcie listy startowej. Jak zwykle ścigać się będzie można na dwóch dystansach, PRO i FUN, oraz w parach. Osobna klasyfikacja to oczywiście rywalizacja w kategoriach UCI, co powinno zawody po prostu uatrakcyjnić. Dwa pierwsze dni to ponownie ściganie na trasach w Górach Izerskich i wspólne odkrywanie nowych, zapomnianych ścieżek i wjeżdżanie daleko poza utarte i znane szlaki. Dzień trzeci i czwarty to już oczywiście Karkonosze. Machina Bike Adventure 2018 powoli rusza, pierwsze nazwiska na liście startowej już się pojawiają, sygnał idzie w kolarski świat, a góry po prostu czekają...

Zapisy, szczegóły, informacje: http://bikeadventure.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Spragnieni rywalizacji wrócili na tor w Siedlęcinie

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kkk 22-11-2017 12:52
Kapitalna wiadomość... tylko że nasze władze nie wykorzystają tego pewnie do promocji rejonu...
~meba 23-11-2017 7:14
Rowerki, bieganie. Fajnie ludzie zarabiają na organizacji tych imprez.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Dobrej zabawy było jak zwykle pod dostatkiem

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
733
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%