MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Big Band zachwycił publikę. Wczoraj w filharmonii

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 23 czerwca 2011, 9:41
Aktualizacja: 14:25
Autor: Petr
Fot. Zyava
Wczoraj, 22 czerwca na scenie Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze po raz pierwszy wystąpił zespół Big Band pod dyrygenturą Stanisława Fijałkowskiego. Koncert poprowadził Andrzej Więckowski. Wokaliści zachwycili publikę.

Wczorajszy koncert zespołu Big Band Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrygenturą Stanisława Fijałkowskiego, który poprowadził Andrzej Więckowski udał się świetnie. Dopisała publika, z najlepszej strony pokazali się również wokaliści – Jacek Ziobro i Aneta Kolendo, którzy zebrali gromkie brawa za wykonania przebojów muzyki popularno-rozrywkowej, takich jak „Heaven. I’m in heaven” Franka Sinatry czy „What a wonderful world” Luisa Armstronga.

W sumie na widowni zasiadło około 160 osób. Po koncercie wszyscy byli zadowoleni i mówili, że z niecierpliwością czekają na kolejne koncerty zespołu: – Muszę przyznać, że bardzo mi się podobało. Legendarne utwory w nowych aranżacjach, aczkolwiek zachowujących ten klimat, który pozwala oderwać się chociaż na trochę od szarej rzeczywistości. Gorąco liczę na więcej takich koncertów – podsumowała Alina Grzelak, jedna z uczestniczek. Zresztą, oceńcie sami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

62. Wrzesień Jeleniogórski na plakacie

Warsztat w ramach Gecon

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~#split 23-06-2011 10:37
Eeee... Big Band fajnie grał ale po co te "dodatki"? Vokalistka kiepska a Jacek leci na nazwisku. ;p
~Ifka 23-06-2011 11:08
Big-Band- kapela robi wrażenie ,ale Jacek Ziobro to trzecia liga nie ma głosu i talentu - partnerka owszem warta uwagi. Jednakże , dobrze , ze cos dzieje sie w Jelonce.
~do split 23-06-2011 12:55
Całkiem nie masz słuchu, a co gorsza nie masz gustu. Było odwrotnie
~do split 23-06-2011 13:22
Całkiem nie masz słuchu, a co gorsza nie masz gustu. Było odwrotnie
~Michnik 23-06-2011 13:53
No rzeczywiście Ziobro fatalny (to raczej okręgówka a nie III liga), dodatkowo co on wyprawiał ze swoim ciałem, myślałem że staranuje Fijałkowskiego. A Big Band bąba, może być z tego dobry projektr.
~melo-man 23-06-2011 14:20
szkoda że wokaliści zepsuli występ Kapeli,Pan Jacek powinien zostać przy swoich beznadziejnych monologach niż brać się za śpiewanie
~nasty 23-06-2011 16:23
I ZNOWU JELONKA NIE PRZEDSTAWIA SKŁADU!!!!
~ona 23-06-2011 16:31
popieram, że pan Jacek nie powinien brać się za śpiewanie... poruszanie się po scenie też powinien poćwiczyć...pomijając ten drobny fakt cały zespół ostro się napracował i teraz widać efekty pracy z mistrzem, brawo! Oby tak dalej:)
~DOBRE !~ 23-06-2011 17:20
suuuuuper granie! Wy nie powinniście brać się za pisanie, jeśli nie potraficie lepiej,, prawda, wolno krytykować, ale inicjatywa, która jest pionierska powinna dostać szansę, szczególnie jeśli wszystko jest ok! Ziobro nie jest fatalny, wręcz dobrze pasuje do tego klimatu, Kolendo ma mocny wokal i portafi go urzywać, kapela jest profesonalna
~qqq 23-06-2011 18:59
Big band pod kierownictwem p.Fijałkowskiego - rewelacja. P. Ziobro - fatalnie.
~anetaa 23-06-2011 19:17
dla zainteresowanych podaję skład zespołu: saksofony - anna swaczyna, witold pelc, bartosz kolendo, tomasz kłos, grzegorz kołodziej, puzony - roman beta, bartosz pernal, patryk popiołek, trąbki - paweł juryś, marek kubiszyn, jędrzej tomczyk, fortepian - róża wysocka bas - tomasz pierzchniak perkusja - radosław \"głowa\" przybylski założyciele big bandu to paweł juryś i bartosz kolendo, aranżacje i przygotowanie zespołu - stanisław fiałkowski pozdrawiam jelonkowiczów:-)
~agata 23-06-2011 19:44
Trzeci występ BIG BANDU w tym sezonie ! ? , bilety na ich występ coraz droższe !!!, a efekty mizerne. Wokal kiepski. Tak to jest jak się pracuje z doskoku !!! Pracy i wytrwałości życzę.
~mirek szeffe 23-06-2011 22:46
Potwierdza się dobra opinia o muzykach naszej Filharmonii. Jest w nich zapał i chęć do pracy ponad obowiązkowym "etatem". To kolejna ekipa po orkiestrze dętej i kilku zespołach kameralnych, która rozszerza możliwości repertuarowe Filharmonii poza orkiestrę symfoniczną. Zauważyliście, że tak aktywne są głównie "dęciaki"?! Aneta Kolendo potrafi zaśpiewać i na pewno jeszcze zadziwi słuchaczy swoimi możliwościami... Co do cen biletów: nie odstraszą tych, którzy chcą posłuchać muzyki bigbandowej, a i tak - jak na niesponsorowany koncert - są niskie.
~anetaa 26-06-2011 21:58
dla zainteresowanych podaję skład zespołu: saksofony - anna swaczyna, witold pelc, bartosz kolendo, tomasz kłos, grzegorz kołodziej, puzony - roman beta, bartosz pernal, patryk popiołek, trąbki - paweł juryś, marek kubiszyn, jędrzej tomczyk, fortepian - róża wysocka bas - tomasz pierzchniak perkusja - radosław \"głowa\" przybylski założyciele big bandu to paweł juryś i bartosz kolendo, aranżacje i przygotowanie zespołu - stanisław fiałkowski pozdrawiam jelonkowiczów:-)
~#split 26-06-2011 23:17
Odpowiem do do split... Mam słuch i mam gust... Nie obrażaj mnie na forum bo ci wygarnę. Każdy ma tu prawo do wypowiedzenia swojej myśli. A moja jest taka właśnie. Nie cierpię pseudoartystów na Scenie. Jak mi się coś nie podoba to mówię o tym. Nie oceniaj mnie bo znam się na takiej muzie.
~DO SPLIT 28-06-2011 1:06
PO CO PRYCHODZISZ NA POCZĄTKUJĄCY BIG-BAND ZACZEKAJ PARE LAt... i wtedy możesz byc bardziej krytyczny skoro uwązasz się za fachowca.... wydaje mi sie że jak na ten etap projekt wypadł Super ... naprawde nieczym pozytywnym Cie nie zaskoczył???? typowy jeleniogórzanin:((( obsmarowaćna forum... nawet jeśli Ziobro to nazwisko to uważam że poradził sobie nieźle, nie oceniajmy Go jako zawodowego wokalisty,,, KOlendo podobnie .... poradzili sobie nieźle ... pozdrownienia dla BIG_BANDU

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

40 lat pracy Stanisława Firszta

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Mała rzecz, a cieszy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
934
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%