MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Biegowe Grand Prix – utrudnienia w ruchu na Grunwaldzkiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 kwietnia 2014, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Org
W sobotę (26.04.) w Jeleniej Górze zostaną rozegrane drugie zawody w ramach Biegowego Grand Prix Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Grand Prix to cykl czterech biegów na 10 kilometrów, po których rozegrana zostanie dogrywka do pełnego dystansu maratonu lub półmaratonu. Limit na ukończenie 10 km – 90 minut. Start o godz. 11. Zapisy przed biegiem (godz. 9.30–10.30) hali KPSW. Wpisowe: 30 zł.

Trasa biegu przebiega, między innymi, przez niewielki fragment ulicy Grunwaldzkiej (od wjazdu na teren KPSW do wiaduktu kolejowego). Ruch samochodowy będzie w tym rejonie (w godz. 11-12.30) ograniczony. Organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość i z góry przepraszają za utrudnienia.

Terminy biegów: kolejnych biegów 7 czerwca i 11 października. Pierwszy odbył się 25 lutego. Trasa każdego ta sama - na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej i w jej okolicy. KPSW znajduje się przy ul. Lwóweckiej 18 blisko centrum Jeleniej Góry, niedaleko Tesco i Castoramy.

Dogrywka, na dystansach 1100 i 2200 metrów - tak, by każdy uczestnik Grand Prix mógł w sumie zaliczyć dystans maratonu lub półmaratonu, planowana jest w grudniowe Mikołajki. Wówczas wręczone zostaną nagrody dla najlepszych (także w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn).

Organizatorzy z KPSW i Fundacji Maraton Karkonoski mają nadzieję nie tylko na sportową rywalizację pełną emocji. Liczą też na sympatyczną integrację biegaczy oraz promocję KPSW z jej świetną bazą, między innymi nowoczesną, doskonale wyposażoną biblioteką, piękną halą sportową i basenem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

Są dopłaty do lasów

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~biegacz 2-05-2014 12:13
Brawo! W końcu "władze" uczelni zaczynają myśleć. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Dachowanie w Radomierzu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
98
Tak
45%
Nie
49%
Nie wiem
6%