MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biegowe Grand Prix – utrudnienia w ruchu na Grunwaldzkiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 kwietnia 2014, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Org
W sobotę (26.04.) w Jeleniej Górze zostaną rozegrane drugie zawody w ramach Biegowego Grand Prix Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Grand Prix to cykl czterech biegów na 10 kilometrów, po których rozegrana zostanie dogrywka do pełnego dystansu maratonu lub półmaratonu. Limit na ukończenie 10 km – 90 minut. Start o godz. 11. Zapisy przed biegiem (godz. 9.30–10.30) hali KPSW. Wpisowe: 30 zł.

Trasa biegu przebiega, między innymi, przez niewielki fragment ulicy Grunwaldzkiej (od wjazdu na teren KPSW do wiaduktu kolejowego). Ruch samochodowy będzie w tym rejonie (w godz. 11-12.30) ograniczony. Organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość i z góry przepraszają za utrudnienia.

Terminy biegów: kolejnych biegów 7 czerwca i 11 października. Pierwszy odbył się 25 lutego. Trasa każdego ta sama - na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej i w jej okolicy. KPSW znajduje się przy ul. Lwóweckiej 18 blisko centrum Jeleniej Góry, niedaleko Tesco i Castoramy.

Dogrywka, na dystansach 1100 i 2200 metrów - tak, by każdy uczestnik Grand Prix mógł w sumie zaliczyć dystans maratonu lub półmaratonu, planowana jest w grudniowe Mikołajki. Wówczas wręczone zostaną nagrody dla najlepszych (także w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn).

Organizatorzy z KPSW i Fundacji Maraton Karkonoski mają nadzieję nie tylko na sportową rywalizację pełną emocji. Liczą też na sympatyczną integrację biegaczy oraz promocję KPSW z jej świetną bazą, między innymi nowoczesną, doskonale wyposażoną biblioteką, piękną halą sportową i basenem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Oświadczenie prezesa KSWIK w sprawie oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach

W Termach Cieplickich superpromocja!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~biegacz 2-05-2014 12:13
Brawo! W końcu "władze" uczelni zaczynają myśleć. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miesiąc bez opłat za wstęp do KPN

Studium na początek

Dla kobiet w Czekoladziarni

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Pożegnali Słońce

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
123
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%