MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Biegł do autobusu prosto pod koła forda

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 10:36
Aktualizacja: 21:20
Autor: Angela
Złamaniem nogi i obojczyka przepłacił swój pośpiech i nieuwagę 15–latek z Dąbrowicy, który dzisiaj rano wpadł koła forda mondeo. Karetkę pogotowia odwioziono chłopca do szpitala.

15-latek biegł dzisiaj rano do autobusu MZK. Nie uważał i wpadł wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu należącego do 52 – letniego jeleniogórzanina. Przybyli na miejsce policjanci przeanalizowali przyczyny wypadku i winą za niego obarczyli pieszego, który nie wykazał należytej ostrożności na drodze.

Kierowca pojazdu był trzeźwy. Skończyło się na złamaniu nogi i obojczyka chłopca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spacerownik po Lwówku

Miasto Dzieci przełożone

Wóz strażacki dla OSP Ubocze

Komentarze (53) Dodaj komentarz

rymcycymcy 20-04-2009 10:44
Czy możemy poprosić o markę samochodu, bo nie ma się do czego dowalić ? ;)
~Maćeq 20-04-2009 12:02
Moje dziecko, które do szkoły ma 50 metrów (po chodniku - bez przechodzenia przez ani jedną jezdnię) codziennie do szkoły prowadzam ja sam lub żona osobiście, inaczej w szkole byłaby afera, ale to w Jeleniej Górze - w Łomnicy dzieci, według dyrekcji szkoły są bardziej dorosłe, odpowiedzialne i samodzielne - no i mamy tego twierdzenia efekty!! SKANDAL!!!
19KochaS83 20-04-2009 12:21
No i kto jest winny? Kierowca, czy nastolatek?
~do ~Maćeq 20-04-2009 13:50
jak jesteś bezrobotny to możesz prowadzać codziennie dziecko do szkoły, zwłaszcza gdy jest upośledzone i samodzielnie nie jest w stanie przejść 50 m po prostym chodniku
piipi 20-04-2009 13:51
...OFIARA tego wypadku na pewno..*chetnie chadzala na wagary !.
rymcycymcy 20-04-2009 14:04
...dzięki ! :)
~w... 20-04-2009 14:29
dla mnie winny jest zarowno młodzian jak i kierowca. Obydowje nie zachowali należytej ostrożności. Ja przy przystanku zachowuje szczególną ostrożność bo wiadomo że dzieci to dzieci a także dorośli czasami mają problem (szczególnie na wsi gdzie te przystanki są zazwyczaj wydzielonym kawałkiem ulicy) i muszą się wychylać zza autobusu i zaglądać czy nic nie jedzie. Powrotu do zdrowia młody ;)
~ 20-04-2009 14:54
jak czytam opis zdarzenia to mnie szlag trafia najpierw nalezy dokładnie poznać fakty a dopiero opisywać przebieg zdarzenia chłopak dopiero szedła na autobus, a nie z niego wysiadał
~m17 20-04-2009 15:05
hej > do < komentujący wypowiedź Maćka ułomny jeteś widać, są pracujący, którzy odprowadzają dzieci do szkoly, samochodami podwożą i odwożą poza tym i dorosłym się zdrarza, że nie są w stanie przejść tych 50m prosto po chodniku.
~x do piipi 20-04-2009 15:10
Niestety ale humor Ci się stępił.Lekarstw zabrakło?Czy nie lubisz dzieci?
~Łomniczanin 20-04-2009 15:13
Hmm jak już to było na osiedlu Łomnicki a od tego miejsca do samej Łomnicy jest jakieś 1 km można by napisać nie daleko Lotniska to byłaby prawda
piipi 20-04-2009 15:28
..do - [~postu z godz.15:10]..Nie.Chetnie na wagary chadzalam,.. ..ALE rowniez przestrzegalam przepisow drogowych,a takze tych z zycia.~ZYJE !!.
~x do piipi 20-04-2009 17:20
Gratuluję ,Ty od zawsze byłaś dorosła i rozważna.Nie wiem czy Ci gratulować czy współczuć.
~jel. lomnicka 20-04-2009 17:21
gdy chlopak z orientowal sie ze autobus dojezdza na przystanek to zaczal biec z tego powodu zeby mogl zdarzyc wbiegl dopiero co na pasy i nadzial sie na pedzacego forda (jechal ok 70 km/h)co ciezko jest stwierdzic nie pedzac tym pojazdem ,i poprostu sie nadzial na forda z czego wynika ze pieszy jest winien...ALE OD KIEDY POTRACONY PIESZY NA PASACH JEST WINNY W WYPADKU,zastanowcie sie co piszecie ze chlopiec jest winny,moze jeszcze rodzice maja zaplacic za uszkodzony pojazd,wstyd mi za takie wnioski
~Znajomy..."Brednie" 20-04-2009 17:27
~x do piipi 20-04-2009 17:31
P.S.Po pisowni widać że lubiłaś CHADZAĆ na wagary.Smutne ale prawdziwe,nie?
~ 20-04-2009 17:47
do ~Maćieq - nie uwazasz ,ze odprowadzanie 15 latka do szkoly to lekka przesada?? bo tyle mial potracony chlopak
~ago 20-04-2009 18:05
Piipi, jedno nie ulega wątpliwości, i ofiara, i sprawca to mężczyźni.
~Maślana 20-04-2009 18:13
szkoda Forda i nerwów kierowcy.
~omar 20-04-2009 19:58
maślana czytam i stwierdzam że jesteś totalnym głąbem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Raisa 20-04-2009 20:04
Chłopak Zapewne By Się Tak Nie Spieszył, Gdyby Kierowcy Autobusów Byliby W Porządku... Ja Raz Miałam Tak, Że Biegłam Do Autobusu *Akurat Miałam Do Pokonania Jakieś 10m Po Chodniku* I Gdy Dobiegłam Do Pojazdu... Kierowca Zamknął Drzwi I Ruszył...
~olo 001 20-04-2009 20:28
do pipi z 15,28 NATURA W TWOIM PRZYPADKU NIE JEST SPRAWIEDLIWA
~jel. lomnicka 20-04-2009 20:30
rymcycymcy napisał: "Czy możemy poprosić o markę samochodu, bo nie ma się do czego dowalić ? ;)". Możesz być pierwszym kandydatem w tym celu
piipi 20-04-2009 20:30
..do - [~Ago]..*mezczyzni to maja zawsze pecha !.~Wiadomo.. OFIARY ?.
~^^^do~jel.lomnicka 20-04-2009 20:30
w pełni zgadzam sie z twoim zdaniem!!!
~wołosz 20-04-2009 20:39
Jedni rodzice odporowadzaja i pilnują a drudzy nie.Po Kochanowskiego i Uroczej od paru dni ujeżdża na spalinowym miniaturowym motorku chłopczyk lat 6 góra 7,po ulicy między autami,pod zakazy,bez ogladania się...gdzie rodzice...pewnie poczytamy na Jelonce niebawem o tragedii na tej dzielnicy i zachodzić będą ludziska w głowe....tyle że za późno
~......mmmm...... 20-04-2009 20:55
to wina kierowcy !!!!!! jakiś d...l jeździ po terenie zabudowanym z taka prędkością
~seb 20-04-2009 21:28
do maślana szkoda to ciebie matole a nie tego Forda mam nadzieje ze sam cos takiego przezyjesz
piipi 20-04-2009 21:30
..do - [~postu z godz.17:37]...PORADNIA Jezykowa.~"Chadzac",czyli chodzenie wlasnymi sciezkami - byc niezaleznym.Prof.Jan Miodek.
~Nikt 20-04-2009 21:40
Burek, trzymaj się :))
~do ....mmmm..... 20-04-2009 22:00
d...l fordem mondeo ! w tym miejscu powinien stać fotoradar.
piipi 20-04-2009 22:02
..RACJA !!.To jest wina rodzicow,bo chlopak jest niepelnoletni i powinien byc odprowadzany do szkoly !!.
~Zdzich 20-04-2009 22:14
Ludzie, jaka wina kierowcy? Jakby wam ktoś wyskoczył 10 czy 15m przed samochodem, a wy byście jechali 60 czy 70km/h, to choć byście (wiecie co zrobili i) jechali Ferrari Enzo to nie ma możliwości wyhamować.
~pola 20-04-2009 22:38
brawo dla kierowcy mondeo !!!! nie pedzil i nie zabil czlowieka a to jest wazne bo chlopak mogl trafic na wariata pirata np i nie przezyc uciekajacego autobusu z przystanku i mam prosbe do przechodzacego pana z psem ktory wczoraj przchodzil w miejscu niedozwolonym na ulicy Jp II !!! ma Pan szczescie ze pana nie rozjechalam bo w zasadzie moglam spokojnie nie reagowac ale psa mi bylo szkoda!!!!!!!!!!
~ago 20-04-2009 22:40
Tutaj to Maślana ma rację. Nie wybiega się zza autobusu, bo kierowcy bardzo trudno zatrzymać się w ostatniej chwili i nie widział tego chłopaka, bo nie miał jak go zobaczyć. Tylko czy ten nastolatek został przedtem o tym pouczony...
~pola 20-04-2009 22:42
~Mat125 20-04-2009 22:55
Maślana Jesteś idiota i to strasznym takich powinni tępić Dobrze ze takich głupków jak ty nie sieja sami się rodzą!!!
diablica 20-04-2009 22:56
piipi - ofiary losu to są
~omar 20-04-2009 23:03
....mmmm.... zgadzam się z Twoją opinią........
piipi 20-04-2009 23:46
.C.d.~..chyba,ze rodzice..tez NIE pewni !.
piipi 21-04-2009 0:02
..~DIABLICO !!.~ONI (..przp.mezczyzni) maja DUZE szczescie,ze maja takie WSPANIALE opiekunki-kobiety !.
~~Emeryt 21-04-2009 0:15
Już w szkole podstawowej uczyło się że: przechodząc przez jezdnię popatrz przed wejściem w lewo, w prawo, jeszcze raz w lewo i dopiero gdy nic nie nadjeżdża możesz przechodzić. Czy tego dziś nie uczą? Przepisy wyraźnie mówią o skutkach tzw. "wtargnięcia na jezdnię" tuż przed samochód - i tyczy się to przejść dla pieszych właśnie, dokładniej chodzi o wtargnięcie przed pojazd nadjeżdżający z lewej, wówczas kierowca nie ma szans na wyhamowanie szczególnie w deszcz lub w zimę. Na kursie dla kierowców to mówi się wyraźnie, ale kursów dla pieszych nie ma i pewnie dlatego niektórzy mniej rozgarnięci piesi uważają że przejście przez jezdnię jest ciągle chodnikiem, przez który przejeżdżają tylko samochody - niejeden pieszy przekonał się o swej niewiedzy boleśnie. Z powyższych wypowiedzi wynika, że i co poniektórzy Jelonkowi czytaczo-pisarzo-Kubice też nie mają tego pojęcia, a wystarczy pomyśleć lub poczytać przepisy ruchu drogowego.
~j23 21-04-2009 9:15
na osiedlu łomnickim fotoradar powinien być całą dobę postawiony. Wszyscy pędzą na złamanie karku,a ruch jak na marszałkowskiej. Chodników nie ma, lamp oświetlających Łomnicką też a mieszkańcy jakoś muszą się poruszać, Widocznie władze miasta tylko podatki pobierać potrafia a pomyśleć o mieszkańcach nie.Przed wyborami to obiecają nam wszystko. Brawo władze miasta.Na wasz na pewno nie zagłosuję ;-)))
~kierująca 21-04-2009 9:40
moi drodzy nie ma o czym dyskutować , kierowca jest winien ponieważ na osiedlu łomnickim jest ograniczenie do 40 km /h , a kierowca jechał 70 km /h więc już złamał przepis, po drugie dojeżdżając do przejścia dla pieszych zachowuje się szczególna ostrożność , a po trzecie widząc autobus też powinien zachować ostrożność , ponieważ zawsze ktoś może wtargnąć na jezdnię. Najłatwiej jest obwinić chłopca leżącego w szpitalu , który nie ma możliwości obrony. A gdyby kierowca jechał 40 km /h to skończyłoby się to podrapaniami , a nie tak poważnymi złamaniami .
~Cień 21-04-2009 11:19
Mnie uczono że wtakiej sytuacji, trzeba zwolnić i mieć oczy szeroko otwarte a nawet zwrócić uwagę pod autobus z przodu na cień przechodnia i jak by jechał 30-ką i uważał, to może by do tego nie doszło. Ja zawsze w takiej sytuacji zwalniam, przecież autobusy nie stoją na każdym przystanku.
~gość15 21-04-2009 13:54
do pipi ty jesteś jakaś poje... 15letniego chłopaka maja rodzice odprowadzać do szkoły ? buahahahahahahaha no sooory , poprostu śpieszył się i ok jest w porządku bo znam go osobiście Trzymaj się Marcin!
~Cień 21-04-2009 14:36
Do Gość15. A może jak by go mamusia odprowadzała, to nie chodził by do ciebie na bucha i nie musiał by lecieć na złamanie karku, by zdążyć na autobus.
~,,,, 21-04-2009 15:49
mam pytanie a skąd wiecie , że kierowca jechał 70 km/h??? przecież nigdzie nie jest to napisane.. więc po co osądzacie jeżeli nie znacie szczegółów wypadku...
~omar 21-04-2009 21:50
emeryt nie wiem czy wiesz ale chłopak miał lewą stronę czystą , to gość omijając autobus zjechał na lewy pas ruchu i trafił chłopaka na pasach.A wiem o tym bo to widziałem!!!!!!!!!!!!!!!
~,,,,, 22-04-2009 8:47
JA TEŻ TO WIDZIAŁEM BO JECHAŁEM ZARAZ ZA TYM SAMOCHODEM I BYŁO TROCHĘ INECZEJ... zresztą chłopak przyznał się do swojej winy i tak zeznał policji
~ktos 22-04-2009 12:57
jak to czytam to masakra normalnie. biedny Burek i tyle moim zdaniem wina jest kierowcy bo mogl d...l jechac wolniej i bardziej uwazac!!!! trzym sie Marcin;****
~kierowca 22-04-2009 20:00
osobiscie widziałem te, zdarzenie i sądze ,ze kierowca jechał ok.70km/h i chlopiec nie miał szans ,żeby zatrzymac sie na przejsciu i biegł na autobus a nie wybiegł z za autobusu moim zdaniem winni sa obydwoje lecz obarczyl bym kierowce bo uderzyl chlopca na pasach tyle ode mnie
~... 15-01-2010 16:42
Zdarzyć się może każdemu. Niezależnie od tego, jak pewnie chodzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkania z Beatą Kempą

Rondo – czy w tym roku się uda?

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Plaża nad Bobrem otwarta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
959
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%