Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 18 lipca 2010, 12:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 lipca 2010, 11:59
Autor: arec
Wczoraj w Karpaczu rozegrano II edycję tegorocznego Mountain Marathonu. Do mety zlokalizowanej na Śnieżce dobiegło 167 biegaczy górskich. Nie zabrakło zawodników z polskiej czołówki.

Zwycięzcą tegorocznego Śnieżka Run 1602 okazał się brązowy medalista Mistrzostw Polski Miłosz Szcześniewski z LLKS Osowa Sień, który zdobył najwyższy szczyt Karkonoszy w czasie 1:04:11. Wśród pań triumfowała Izabela Zatorska z Montrail CW-X Team z czasem 1:22:13.

W rywalizacji mężczyzn 5 miejsce w kategorii seniorów wywalczył Maciej Kalawski z Bolesławca. W kategorii weteranów 4 miejsce należało do Zbigniewa Pleśniarskiego z Karpacza, a 7 do Piotra Kwiatuszewskiego z Kowar.

Kolejna edycja Mountain Marathonu odbędzie się 14 sierpnia w Piwnicznej Zdroju.