MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bieganie po pucharowych trasach

Wiadomości: Jakuszyce
Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 17:45
Aktualizacja: 17:46
Autor: red.
Fot. archiwum
Na dobre rozpoczął się biegowy sezon narciarski w Szklarskiej Porębie. Polana Jakuszycka, zwłaszcza w niedzielę była oblężona. Można było już biegać także trasami Pucharu Świata.

W Szklarskiej Porębie ślad narciarski założony jest już na kilkunastu kilometrach wokół Polany Jakuszyckiej i z każdym dniem sytuacja się poprawia. Czynne są już najbardziej popularne trasy amatorskie jak i te wyczynowe. Miłośnicy biegów sił mogą spróbować na niemal 70 procentach tras, po których 17 i 18 lutego ścigać się będą najlepsi zawodnicy na świecie.

Zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym rozgrywane są po raz pierwszy w Polsce w niekwestionowanej stolicy tego sportu. W piątek zaplanowane są sprinty techniką dowolną, a w sobotę 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem klasycznym. Natomiast w niedzielę 19 lutego na Szrenicy odbędzie się FIS World Uphill Trophy – zawody, które mają być przyszłością Pucharu Świata. Startujący najpierw będą wbiegać pod szczyt Szrenicy, a następnie zjadą na metę w Szklarskiej Porębie. Tego dnia ośrodek SkiArena Szrenica dla narciarzy zjazdowych czynny będzie od 10.00

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzy medale w Oleśnicy

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Integracyjna rywalizacja

Stop marginalizacji średnich miast

Mazolewski show!

Victoria, Julia, Jagoda i Wiktoria w finałach MP!

Licealiada królowej sportu

Seniorzy na scenie

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
44
Tak
70%
Nie
25%
Nie wiem
5%