MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bieganie po pucharowych trasach

Wiadomości: Jakuszyce
Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 17:45
Aktualizacja: 17:46
Autor: red.
Fot. archiwum
Na dobre rozpoczął się biegowy sezon narciarski w Szklarskiej Porębie. Polana Jakuszycka, zwłaszcza w niedzielę była oblężona. Można było już biegać także trasami Pucharu Świata.

W Szklarskiej Porębie ślad narciarski założony jest już na kilkunastu kilometrach wokół Polany Jakuszyckiej i z każdym dniem sytuacja się poprawia. Czynne są już najbardziej popularne trasy amatorskie jak i te wyczynowe. Miłośnicy biegów sił mogą spróbować na niemal 70 procentach tras, po których 17 i 18 lutego ścigać się będą najlepsi zawodnicy na świecie.

Zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym rozgrywane są po raz pierwszy w Polsce w niekwestionowanej stolicy tego sportu. W piątek zaplanowane są sprinty techniką dowolną, a w sobotę 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem klasycznym. Natomiast w niedzielę 19 lutego na Szrenicy odbędzie się FIS World Uphill Trophy – zawody, które mają być przyszłością Pucharu Świata. Startujący najpierw będą wbiegać pod szczyt Szrenicy, a następnie zjadą na metę w Szklarskiej Porębie. Tego dnia ośrodek SkiArena Szrenica dla narciarzy zjazdowych czynny będzie od 10.00

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Efektowne zakończenie Mud Party

Bilety MZK też podrożeją?

Mamy pierwszy kobiecy medal MŚ!  

Ostre ściganie na Zakręcie Śmierci

Marsz Osobliwości

Dużo drożej za śmieci

Chojnik Maraton dla twardzieli

Sonda

Jest projekt podatku od bezdzietności. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
1087
Tak
18%
Nie
77%
Nie mam zdania
5%