MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biegacze opanowali Cieplice

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 maja 2016, 10:26
Aktualizacja: 17:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W sumie niemal 600 zawodników wzięło udział 1 maja w IV Półmaratonie i Jeleniogórskiej Dziesiątce, które swój start i metę miały na Placu Piastowskim w Cieplicach.

W 2016 roku zmienił się termin biegu (wcześniej odbywał się 3 maja) oraz trasa, która z centrum stolicy Karkonoszy przeniosła się do Cieplic i wiedzie przez gminę Podgórzyn. - Myślę, że trasa dużo ciekawsza, bo na jednej pętli 21 km i też mniej uciążliwego bruku, który był w centrum Jeleniej Góry, a to dla biegaczy niewygodne było. Myślę, że ta trasa się spodoba. W długi weekend majowy jest mnóstwo biegów w Polsce, więc ciężko jest nam rywalizować o kolejnych uczestników, ale jestem przekonany, że tą piękną trasą spowodujemy, że co roku do Cieplic będzie przyjeżdżało coraz więcej osób – powiedział organizator Maciej Grabek, który celowo zniósł nagrody finansowe. - Celowo znieśliśmy nagrody finansowe, żeby nie powodować przyjazdu zawodowców. Chcemy naszymi biegami kierować dla amatorów, dlatego też jest dystans 10 km. Zależy nam, aby to było fajne święto sportowe, a nie tylko impreza dla zawodowców – dodał szef Grabek Promotion.

Na starcie setki biegaczy, a wśród nich osoby znane ze świata lokalnej kultury, sportu, czy instytucji miejskich. - Biegnę na „dychę”, tempem na 50 minut. Zawsze jak w Jeleniej Górze jest bieg, to biegnę, czyli co pół roku – powiedział Zbigniew „Mucha” Muczyński z zespołu Leniwiec. Tuż obok niego wystartowali też bracia Tomasz „Nylu” Nykiel i Paweł „Cyna” Nykiel. Na tym samym dystansie wystartowali sportowcy znani z innych dyscyplin: Dominika Grobelska (piłka ręczna, KPR Jelenia Góra) i Mateusz Han (piłka nożna, Olimpia Kowary). - Biegnę rekreacyjnie – pierwszy raz, żeby zrobić coś dla siebie – wyznała szczypiornistka z ekstraklasy. - Wczoraj miałem tak wyczerpujący mecz, że idę dzisiaj biegać – powiedział piłkarz biało-zielonych, który dzień wcześniej przesiedział 90 minut w Jeżowie Sudeckim na ławce rezerwowych.

W półmaratonie najlepszy okazał się Andrzej Witek ze Szklarskiej Poręby (Inersport), który 21 km przebiegł w czasie 1:13:17. Drugi na mecie był Andrzej Dawidziuk (Olaws Złotoryja) z czasem 1:17:09, a trzeci Sebastian Gołębiewski z Bogatyni (1:18:29). Wśród Pań bezkonkurencyjna była Anna Ficner (Oławs Złotoryja, 1:28:35), drugie miejsce przypadło Karolinie Dul (Family Team, Jelenia Góra, 1:39:50), a trzecie Ewie Paduch (Jerzmanowa, KB Lew Legnica, 1:40:39).

Na krótszym dystansie (10 km) zwyciężył Łukasz Kondratowicz (Kamienna Góra, Faurecia Wałbrzych), który na mecie zameldował się z czasem 34:35. Na drugim miejscu finiszował Eneasz Popiół ze Świeradowa - Zdroju (34:44), a na trzecim Jakub Kulesza (Jelenia Góra, Triathlon Club, 34:47).

Była to druga edycja Runner's World Superbiegu. Za tydzień (8 maja) biegaczy ugości Polanica Zdrój.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętują Niepodległość

Mikołajkowe zmagania siatkarskie

Motocykliści dla Niepodległej

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~adele 2-05-2016 12:46
http://bieganie.pl/blogi/140minut/zlapalem-pobocze-raport-20/ zawodowo zorganizowane
~prezio 2-05-2016 14:43
cyt:"Chcemy naszymi biegami kierować dla amatorów, dlatego też jest dystans 10 km". Pan Grabek to widać że z roweru...co ma piernik do wiatraka...czy półmaraton to zawodostwo a 10k to amatorka? To zapraszam na dychę po 3.05/3.10 a połówkę w 1.50". Nie wie co pisać to pisze
~fanka biegania 2-05-2016 15:53
Obydwa biegi ukończyły 534 osoby, więc do 600 trochę brakuje... Poza tym na jedną w uczestniczek biegu prawie spadł baner, którego nie prędko udało się podnieść... A biegacze na mecie pytali kibiców, gdzie jest woda... Ale dla kasy można wszystko...
~biegaczka 2-05-2016 16:03
weźcie się za jakąś robotę, krytykanci ! Ja byłam na tej imprezie, uczestniczyłam w niej i oby więcej takich w naszym regionie. Pan Grabek przyciaga turystów i tym samym klientów do miasta. Żal wam d..psko ściska - zróbcie lepiej.
~Do ~adele 2-05-2016 20:59
Jak czytam podejście zwycięzcy do organizatorów i innych zawodników, to zastanawiam się po co taki nadęty bufon startuje jak to napisał "na prowincji"? Czyżby kasy zabrakło na bilety i hotele w imprezach "światowych"? Żenada!
~Uczestnik 3-05-2016 15:29
Jeśli ktoś nie mógł znaleźć wody na trasie lub na mecie to jest ślepy albo niepełnosprawny.. ja od razu trafiłem do bufetu a makaron i wafelki na mecie były pyszne
~biegaczJG 3-05-2016 16:18
Ktoś chyba czytał wyrywkowo relację zwycięscy, bo chłopak całą (niebezpieczną wg mnie) sytuację obrócił w żart. Poza tym chwalił atmosferę i cieszył się z udziału w tym biegu. Inicjatywa bardzo fajna, dobrze, że taki bieg odbywa się w Jeleniej Górze.
~kibic 3-05-2016 16:45
Trzeba czytać ze zrozumieniem . Andrzej to bardzo skromny i fajny człowiek .
~jotg 9-05-2016 7:22
org tego biegu znany jest z traktowania biegaczy jak dojne krowy. Jako rowerzysta ponoć się sprawdza, jednak dawanie w pakiecie runnersa sprzed 2 miesięcy, pakietów w foliówce (zeszły rok) czy nagród w open typu bidon to przesada. Jak ktoś wyżej napisał bieg z wieloma niedociągnięciami. I nie ma się co stroszyć, że "to zorganizujcie lepszy"-ruszcie się poza JG, pojeździjcie po biegach to zobaczycie kolosalną różnicę-biegający dłużej dawno to dostrzegli-spadek frekwencji rok do roku w tym 29%, w poprzednim 19. miłego biegania
~🏃 12-05-2016 15:50
Kocham biegi ale nie zawody to zwyczajnie wyciąganie kasy jak można płacić 100 zł za koszulkę numerek medal i wodę na trasie... Dodatkowo na pudle za kategorie nie dostajesz pucharu a nagrody nawet za open marne... Nawet kolorowi już nie biegają u Grabka jest dużo biegów i są również takie za które płaci się zaledwie 10 zł co prawda numerki nie takie ładne i jakby mniejsza ranga ale co liczy się zabawa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marcin Wyrostek patriotycznie

Bieg Niepodległości

O rozpadających się górach

Puchar makroregionu Oyama

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
829
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%