MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bieg Piastów z policją – sportowo i prewencyjnie

Wiadomości: Region
Piątek, 28 lutego 2014, 7:51
Aktualizacja: 7:53
Autor: 112
Od dzisiaj (28.02.) do niedzieli na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się już 38 Bieg Piastów , w ramach tego biegu – 15 Policyjny Bieg Piastów. Ale przede wszystkim jeleniogórska policja w tych dniach będzie czuwać nad bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej.

Podstawowym zadaniem policjantów będzie utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza na odcinku od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie będą ustawione stałe posterunki ruchu drogowego oraz patrole drogówki.

Uczestnicy biegu i kibice, którzy przyjadą własnymi środkami transportu kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe.

- Prosimy o to, aby parkować w sposób umożliwiający zaparkowanie innym pojazdom. Apelujemy, by w miarę możliwości korzystać z komunikacji zbiorowej, bowiem liczba miejsc parkingowych jest ograniczona. Zwracamy również uwagę na fakt, że osoby, które chcą zdążyć na rozpoczęcie imprezy powinny wyjechać wcześniej, gdyż w godzinach od 9 do 10.00 w sobotę i w niedzielę mogą tworzyć się korki, co spowoduje wydłużenie dojazdu na Polanę Jakuszycką – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Apelujemy do osób, które w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowały się do poleceń policjantów. W żadnym wypadku nie pozostawiały pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli. Przypominamy też, by nie zostawiać w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu – dodaje Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ostrożnie na drodze – pamiętajmy o odblaskach

Pościg na Zabobrzu

Odpowie za kradzież paliwa z ciężarówek

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~janucha 28-02-2014 10:58
Znowu se premie nalicza !
~alexpand52 28-02-2014 20:44
Bieg Piastów z policją za plecami to bedą wspaniałe rekordy.
~FallenAngel 1-03-2014 15:29
"Od dzisiaj do niedzieli" czyli impreza 24/24h :D Pisze się na to! Nocne szarże. Paamiętajcie,ze od godziny 22 do 6 rano możecie frunąc nawet 60km/h!!! I nie zapominajcie o przygotowaniu środku transportu do jazdy! Przeczysćcie dokladnie narty, nawoskujcie płozy!! Bo inaczej posypią się srogie mandaciki :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karetki dla pogotowia

Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Zatrzymani za kradzież kabli energetycznych

Odświeżone przebiegi pod lupą policjantów

Bosskie kobiety

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%