MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Bieg Piastów: Sukces 17–letniej jeleniogórzanki

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Sobota, 5 marca 2016, 23:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 marca 2016, 8:26
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę, 5 marca 2016 r. Polana Jakuszycka gościła narciarzy, którym nie straszny królewski dystans. W biegu na 50 km zwyciężył reprezentant Szwajcarii Toni Livers, a wśród pań najlepsza była Adela Boudikova z Czech, jednak naszą regionalną dumą może być wyczyn debiutantki – Kamili Boczkowskiej. 17–letnia jeleniogórzanka zajęła 7. miejsce w klasyfikacji kobiet i była najlepszą Polką na tym wyczerpującym dystansie.

Rywalizację na królewskim dystansie ukończyło 1426 zawodników, ale by tego dokonać każdy z nich musiał przezwyciężyć własne słabości. Na starcie pojawiło się kilka znanych osób, w tym liderzy cyklu Worldloppet: Aurélie Dabudyk z Francji (druga w sobotnim biegu) oraz jej rodak Ivan Perrillat Boiteux (11. miejsce), utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Po tym jak na trasę wyruszyła elita do biegu przystąpiło pięciu zwycięzców Biegu Piastów sprzed lat: Stanisław Michoń (najlepszy w pierwszym biegu w 1976 roku), Edward Dudek, Waldemar Witulski, Mariusz Jasiński i Zbigniew Lis. W kolejnych grupach można było spotkać wielu stałych bywalców stałych bywalców Polany Jakuszyckiej, a także gen. Romana Polko (nr startowy 1313).

- Ostatnie dwa kilometry była walka z samym sobą: skurcze na brzuchu, na udach dały się we znaki, ale optymistyczne myślenie i wiara w to, że dam radę i utrzymam pozycję, którą mam pozwoliła mi na to, że ukończyłem ten bieg, więc jestem bardzo zadowolony - wyznał na mecie najlepszy z Polaków Daniel Iwanowski z Białegostoku.

Wspaniały debiut na królewskim dystansie zaliczyła Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze Sporty Zimowe), która na mecie pojawiła się jako pierwsza Polka. - To był mój debiut, ale biegło mi się super. Miejscami było troszkę brudu, ale ogólnie trasa świetnie przygotowana i warunki śniegowe bardzo nam dopisały. Na pewno za rok wystartuję jeszcze raz - powiedziała 17-letnia jeleniogórzanka.

W niedzielę (6.03) ostatni dzień rywalizacji podczas 40. Biegu Piastów. W programie biegi na 25 km techniką dowolną i na 9 km klasykiem oraz Rodzinna Wyprawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz

O bezpieczeństwie

Drogi do remontu

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~ciekol 6-03-2016 2:06
Co to za skała zablokowała komunikację kolejową do Jakuszyc ? Kiedy komisja ?
~ 6-03-2016 2:10
A gdzie pisuiary Machałek, Mróż zabrakło w3azeliny !!
~gluś 6-03-2016 7:46
gratulacje :)
~klm 6-03-2016 9:23
Super dziewczyna ,,GRATULACJE,,Kamilko,,,,,Jak to gdzie pija i jedza i baluja za nasze pieniądze,,razem z Duda,,,,
~joo 6-03-2016 10:07
drodzy czytelnicy wszyscy rozpisują się o Pierwszym Polaku i Pierwszej Polce jako o naszych zwycięzcach 40 Biegu Piastów jednak tu organizator się nie popisał ponieważ Kamila Boczkowska nie została w żaden sposób uhonorowana - nie wystąpiła na podium, nie otrzymała nawet od organizatorów koszulki Bieg Piastów co Pierwszemu Polakowi się nie przytrafiło... powiewa dyskryminacją i nie zachęca tej młodej zawodniczki
~POLSKA 6-03-2016 10:15
Jesteś wielka pełen szacun
~ 6-03-2016 13:48
A gdzie Pani Machalek ???? Mowila ,ze lubi chodzic :/ Sloneczko oslepilo ?
~ 6-03-2016 15:23
Zlekceważenie Kamili to nie jedyna wpadka organizatorów. Było ich znacznie więcej...To nie czasy Pana Juliana, gdy bieg ten to był prawdziwy Bieg Piastów. Czyli dla nas. Teraz to jest bieg dla organizatorów i biegających na ich tle uczestników / znakomitych!/. Mówi o tym coraz więcej startujących. Bieg upada, ale obecni organizatorzy czują się dobrze. Do czasu.
~Kto to 6-03-2016 15:27
To Kamila została wicekomandorem? Jakoś mało podobna....
~do 15:23 6-03-2016 15:49
100 procent racji to już nie jest nasz bieg i mam wrażenie że polana do biegania dla zwykłych ludzi chcących po prostu poruszać się na miarę swoich możliwości jest coraz mniej przyjazna
~Białystok 6-03-2016 16:35
Środki na nagrody poszły na piękny pawilon wybudowany na strzelnicy. Paśnik dla "oficjeli" z kelnerami i wytrawnym menu. Miała być dekoracja 10 najlepszych zawodników i klasyfikację wiekowe na 50 km (zapis w regulaminie) a nagrody dostalo tylko 6. Wstyd! Z roku na rok gorzej. Tu potrzebne są zmiany!!!
~pytanie 6-03-2016 17:28
Kto wybudowal ten pawilon p. Gozdowski? Dla "oficjeli"? Przed zmiana komandora, czy po zamianie?
~JG 6-03-2016 19:18
To niewiele, ale mnie bardziej interesowało , jak pójdzie Kamili niż fanaberie na przyjazd prezydenta. Ona się nie bawiła, tylko pracowała na swój sukces. Brawo Dziewczyno !!! Brawo Rodzice!
~Długa 6-03-2016 19:49
Też widziałam ten pawilon. Sporo hajsu poszło. A już jutro pewnie rozbiórka. Uważam że ta tymczasowa restauracja to fajnie wyglądała i nie mam nic przeciwko ale rzeczywiście w tym roku to wszystko wyglądało tak na ubogo jakby to były zawody regionale.
~Białystok 6-03-2016 20:02
Ta restauracje wybudowano tymczasowo. Pewnie wspaniały pomysł obecnego komandora. Sorry ale dla mnie ten gość nie jest na odpowiednim miejscu tu potrzeba takich miłośników jak p. Gozdowski a nie traktowanie tej wielkiej imprezy jak kaprysu.
~... 6-03-2016 20:58
Piękna pogoda, trasa super i wyśmienita atmosfera w czasie biegu i niestety gwizdy... zabrakło napojów na trasie. Największe zdziwienie, że nie nagradzano według kategorii. Smutne jak potraktowano najlepszą Polkę - zapomniano ją nagrodzić . Ma się wrażenie , że Bieg Piastów nie odbywa się w Jakuszycach tylko za granicą :(((
~++ 6-03-2016 20:59
Przed chwilą wysłuchałem w PR Wrocław felietonu o Kamili Boczkowskiej. Szacun dla Pana Janusza Rodziewicza! Niech to będzie skromna nagroda dla tej wspaniałej dziewczyny!
~ 6-03-2016 21:30
mógłby ktoś podać link do tego felietonu o Kamili jeśli jest gdzieś na internecie?
~Dariusz Serafin 7-03-2016 9:19
Prosił bym tych wszystkich, którzy się tutaj wypowiadają by nie ukrywali się pod "pseudonimami" internetowymi tylko podpisali z imienia i nazwiska.Tak za wszystkie niedociągnięcia osobiście ponoszę pełną odpowiedzialność.Co do dekoracji na biegu głównym to były dwie.Pierwsza 6 najlepszych zawodników i zawodniczek startujących w FiS Wordloppet Cup, druga dla pierwszych dziesięciu zawodników i zawodniczek amatorów nie posiadających FiS kodów.Nagrodę dla najlepszego Polaka ufundowała Radiowa Jedynka, niestety pomimo moich nie ufundowała nagrody dla najlepszej Polki.Dowiedzieliśmy się o tym w dniu zawodów.Z Polskim Radiem na pewno lepszy ode mnie kontakt ma redaktor Janusz Rodziewicz więc myślę, że wyjaśni dlaczego tak się stało.
~Dariusz Serafin 7-03-2016 9:26
Dodatkowo chciałbym wyjaśnić, iż po raz pierwszy od wielu wielu lat w trakcie Biegu Piastów nie odbyły się Mistrzostwa Polski.Zarówno Daniel jak i Kamila nie zostali Mistrzami Polski tylko dla tego, że cały skład PZN musiał w tym czasie być na skokach w Wiśle.Co do tzw. Vipów to ograniczyłem ich ilość z 300 w poprzednich latach do 40 w tym roku.Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego dziewięciodniowego Biegu Piastów i gratuluje wszystkim tym, którzy ukończyli choć jedną z kilkunastu konkurencji rozgrywanych w tym czasie. z narciarskim pozdrowieniem Komandor 40 jubileuszowego Biegu Piastów Dariusz Serafin
~Dariusz Serafin 7-03-2016 9:51
Dodatkowo chciałbym wyjaśnić, iż po raz pierwszy od wielu wielu lat w trakcie Biegu Piastów nie odbyły się Mistrzostwa Polski.Zarówno Daniel jak i Kamila nie zostali Mistrzami Polski tylko dla tego, że cały skład PZN musiał w tym czasie być na skokach w Wiśle.Co do tzw. Vipów to ograniczyłem ich ilość z 300 w poprzednich latach do 40 w tym roku.Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego dziewięciodniowego Biegu Piastów i gratuluje wszystkim tym, którzy ukończyli choć jedną z kilkunastu konkurencji rozgrywanych w tym czasie. z narciarskim pozdrowieniem Komandor 40 jubileuszowego Biegu Piastów Dariusz Serafin
~Gosia Marciniak 7-03-2016 10:22
Panie Dariuszu, czy co się wypowiadają, nie do końca wiedzą o czym mówią. Ja, jako totalny amator wystartowałam w tym roku w 9 biegach- czyli zawody są nie tylko dla Fisowców. W tym roku po raz pierwszy cykl 3-6-9km i drugi rok z rzędu 5-10-15 - to zawody dla każdego- również krótsze dystanse na Biegu Piastów- jak 12,5 i 9 km są dostępne dla każdego "człapiącego" Pisanie o tym, że nie ma zawodów dla "naturszczyków" to po prostu brak wiedzy. AAAAA. I herbatka była. Sama z niej korzystałam:) Jakim my jesteśmy narodem,że jak cokolwiek się robi, to trzeba na to napluć? Nigdy nie odbyła się na świecie impreza bez jakiejkolwiek wpadki. Ale wnioski się wyciąga i szlifuje dociągnięcia na przyszły rok . Ja dziękuję za te zawody wszystkim ze Stowarzyszenia
~Gosia Marciniak 7-03-2016 10:32
Brawa dla Kamilii i dla innych Polaków startujących w tych zawodach. Jestem pod ogromnych wrażeniem każdego, kto w ogóle dobiegł do mety. Pomyślcie- pierwszym chwała za to,że tacy szybcy. Ostatnim- że tyle godzin wytrzymali w ciągłym biegu.
~DO 10:22 7-03-2016 15:48
Pani Gosiu ma pani rację brawa należą się organizatorom - trasy świetnie przygotowane , choć na biegu 50 km na niektórych punktach zabrakło napojów, być może nie zdążyli je ponownie dowieść :) Brawa dla wszystkich startujących za piękną sportową rywalizację i ukończenie biegu. Jak pisze pan Darek nie miał wpływu na sponsorów i ich decyzję i niech oni się wstydzą - trochę zapachniało to dyskryminacją.O pawilonie nie będę się wypowiadać, kultura wymaga przyjąć gości godnie. Dla zawodników też przygotowano smaczny poczęstunek dodatkowo można było posilić się darmową pyszną wojskową grochówką. Dziękuję i gratuluję !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Senator zachęca do głosowania na maszty

Finisz remontu szpitala

Rok Anioła?

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
294
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
11%