MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Bieg na Igrzyska” zainauguruje czwarty sezon w Szklarskiej Porębie!

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 28 grudnia 2012, 14:02
Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2012, 1:14
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Trasy biegowe na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie będą pierwszą areną zmagań młodych biegaczy i biegaczek narciarskich w czwartej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”.

Podczas dwudniowej imprezy zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w sprintach stylem klasycznym i biegu interwałowym stylem dowolnym. Tradycyjnie, za uplasowanie się w pierwszej „30” startujący otrzymają punkty, przydzielane na takich samych zasadach, jak w Pucharze Świata FIS. W nadchodzącym sezonie do regulaminu zostanie wprowadzona jedna istotna zmiana - do klasyfikacji generalnej będzie zaliczać się osiem najlepszych wyników indywidualnych zawodnika z dziesięciu biegów.

Piątek 4 stycznia upłynie pod znakiem „klasyka”. Po raz pierwszy w historii rywalizację w „Biegu na Igrzyska” zainaugurują sprinty. Na pętli sprinterskiej będą ścigać się seniorzy i seniorki (1992 i starsi), juniorzy i juniorki A (1993-94), juniorzy i juniorki B (1995-96) oraz juniorzy i juniorki C (1997-98). Młodsze roczniki - juniorzy i juniorki D (1999-2000) oraz E (2001 i młodsi) pobiegną w biegu ze startu wspólnego (odpowiednio dystans 3 i 2 km). Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 9:30.

W drugim dniu startów (5 stycznia) królować będzie styl dowolny. Dystans 15 km będą mieli do pokonania seniorzy i juniorzy A. Seniorki, juniorki A, i juniorzy B pokonają dystans 10 km. Juniorki B przebiegną dystans 7,5 km, dla juniorów C i juniorek C przewidziano dystans 5 km, a dla juniorów D
i juniorek D – 2 km. Dzieci z kategorii junior E i juniorka E pobiegną także na dystansie 2 km. Zawody rozpoczną się, tak jak w dniu poprzednim, o 9:30.

Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” jest ogólnopolskim programem sportowo-społecznym, zainaugurowanym w sezonie 2009/2010, adresowanym do młodzieży uprawiającej narciarstwo biegowe. Ambasadorem programu jest Justyna Kowalczyk – złota, srebrna i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich oraz zdobywczyni Kryształowej Kuli za zwycięstwo
w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w 2009, 2010 i 2011 roku oraz trzykrotna z rzędu triumfatorka Tour de Ski.

W sezonie 2013 Bieg na Igrzyska będzie składał się z dziesięciu dni rywalizacji. Do 10 najlepszych klubów w klasyfikacji generalnej 2013 trafi, tak jak w zeszłym sezonie, 100 kompletów profesjonalnego sprzętu biegowego. 25 zawodników i 5 trenerów z pięciu najlepszych klubów w klasyfikacji generalnej wyjedzie w lecie na tygodniowy wypoczynek do jednego z ośrodków Centralnego Ośrodka Sportu.

W sezonie 2012 w Biegu na Igrzyska wzięło udział łącznie ponad 800 młodych zawodników
i zawodniczek, zrzeszonych w 50 klubach sportowych. Wśród juniorów B zwycięzcami zostali: Dawid Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk) i Sylwia Molitor (UMKS Marklowice/SMS Szczyrk). Najlepszymi juniorami C okazali się: Dominik Bury (MKS Istebna) i Katarzyna Stokfisz (MULKS Tomaszów Lubelski). Najwięcej punktów wśród juniorów D zebrali: Mikołaj Michałek (NKS Trójwieś Beskidzka) i Martyna Wawrzusiszyn (MULKS Tomaszów Lubelski). Najmłodszymi zwycięzcami zostali: Jan Żółkiewski (MULKS Tomaszów Lubelski) i Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne). Klasyfikację klubową wygrał MULKS Tomaszów Lubelski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Bilety MZK też podrożeją?

Zacięta i efektowna walka w Przesiece

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~adams 28-12-2012 17:21
Polana Jakuszycka jest w Jakuszycach a nie w Szklarskiej.Njgdy nie była i nie będzie w Szklarskiej Szklarska sie PODPINA pod Jakuszyce a nic nie robi dla mieszkańców głupiej latarni nie potrafią postawic nie mówiąc już o pasach dla pieszych
~brajan 31-12-2012 23:49
Jakuszyce to część Szklarskiej. Kod pocztowy Szklarskiej, urzędy w Szklarskiej. Tak jak Mokotów to nadal Warszawa!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Giną woreczki na psie odchody

Bus był zepsuty?

Świetne półkolonie

Promesa dla powiatu

PiS apeluje do mieszkańców

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
580
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%