MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bieg dla Blanki – trwają zapisy

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 7 maja 2019, 11:10
Aktualizacja: Czwartek, 9 maja 2019, 17:49
Autor: Organizatorzy
Fot. Organizatorzy
15 czerwca każdy miłośnik aktywności ruchowej i pięknych górskich krajobrazów musi zawitać w okolice Karpacza. Właśnie wtedy odbędzie się najpiękniejsza impreza biegowa sezonu. Najpiękniejsza? Zdecydowanie, bo zorganizowana z potrzeby serca.

Drugi Charytatywny Bieg Górski „Bieg dla Blanki 707m n.p.m.” to impreza sportowa, która poza promocją zdrowego trybu życia, masą atrakcji dla małych i dużych oraz wspaniałymi trasami ma za zadanie zebranie środków finansowych na rehabilitację i zagraniczne leczenie malutkiej Blanki.

Blanka Graf mieszka z rodzicami i siostrą w Szklarskiej Porębie i to tam toczy swoją wielką walkę. Narodziny w 27 tygodniu ciąży, liczne powikłania neurologiczne, śpiączka, dysplazja oskrzelowo-płucna, korowe uszkodzenie wzroku, liczne operacje na układzie pokarmowym … aż tyle już za nią, a przed nią długa i trudna walka o lepsze jutro. Im więcej uczestników stanie na linii startu, tym lepiej mała Blanka będzie funkcjonować.

Rejestracja uczestników ruszyła 1 kwietnia za pośrednictwem strony www. szkola707.pl. i potrwa do 1 czerwca. Tam znajdują się wszelkie szczegóły: Regulamin, Formularz rejestracyjny, opis trasy oraz lista sponsorów i partnerów.

Na biegaczy o złotych sercach czekają cudowne trasy dla każdej grupy wiekowej: dzieci do 6 lat, dzieci 7-10 lat, dzieci 11-15 lat, młodzież 16+ i dorośli na dystansie 10 km, młodzież 16+ i dorośli nordic walking na dystansie 6 km.

Na wszystkich zarejestrowanych biegaczy czekać będzie pakiet startowy oraz pamiątkowy medal, a najlepsi w swojej kategorii otrzymają także nagrody przygotowane przez sponsorów i partnerów imprezy.

W czasie imprezy odbędzie się także zbiórka publiczna, więc każdy - nie tylko miłośnik sportu – będzie mógł wesprzeć Blankę. Na „stacjonarnych” gości czeka wiele atrakcji: animacje z Fundacją Orange, dmuchany pałac, smakołyki (w tym niezastąpiona i niezapomniana wata cukrowa), bezpłatne konsultacje medyczne specjalistów Centrum Medycznego Karpacz, instruktaż pierwszej pomocy i pokaz sprzętu ratowniczego załogi Divemed, i wiele, wiele więcej.

Celem Twojego biegu nie musi być tylko meta! Jeśli bieganie daje Ci siłę, to podziel się nią z małą Blanką. Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie www.szkola707.pl w zakładce Bieg dla Blanki lub pod numerem 883 358 140 – informują organizatorzy.
Okolicznych mieszkańców informujemy o planowanych utrudnieniach w ruchu. 15 czerwca od godz. 9:45 do 12:00 zamknięta będzie ulica Myśliwska od strony ul. Kąpielowej i Poznańskiej. Dojazd do Centrum Medycznego Karpacz możliwy będzie od strony ulicy Świętokrzyskiej. Za utrudnienia przepraszamy, a każdego mieszkańca dotkniętego niedogodnościami zapraszamy na kawałek domowego ciasta – dodają.

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą odwołania przewodniczącej

Areszty za rozbój i kradzież

Stop marginalizacji średnich miast

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 9-05-2019 6:43
Popieram tą akcję i proszę innych o pomoc.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Dyski do remontu

Forum Turystyczne

Mandat za wypalanie kabli

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
742
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%