MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biblioteki w sieci

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 20 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:46
Autor: Muzyczne Radio
Mieszkańcy Lubina już bez wychodzenia z domu mogą sprawdzić, czy potrzebna im książka znajduje się w bibliotecznych zbiorach. Dziś w Lubinie uruchomiono nowoczesną sieć komputerową.

Lubińska inwestycja jest częścią dużego projektu, finansowanego ze środków unijnych i pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego.
Przystąpiły do niego już biblioteki wrocławskich uczelni: Akademii Rolniczej, AWF - i Politechniki oraz Biblioteki Pedagogicznej. W sieci funkcjonuje Legnica, a wkrótce dołączą do niej także Lwówek Śląski, Kłodzko, Jelenia Góra i Polkowice.

- Jedyny problem polega na tym, że nie wszystkie dzieci chcą czytać, ale teraz przynajmniej nie będą już mogły bujać, że szkolnej lektury nie ma w bibliotece - powiedział nam prezydent Lubina. Robert Raczyński zapewnia, że do 2007 roku w sieci będą dostępne także zbiory szkolnych bibliotek: podstawówek i gimnazjów.

Wszyscy czytelnicy dostają teraz specjalne plastikowe karty, uprawniające do wypożyczania książek we wszystkich bibliotekach znajdujących się w sieci. Internetowy, biblioteczny adres to: www.dzb.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyrok dla oszustów

Od jutra "wahadło" w Maciejowej

Karty tak, kolory nie

W trosce o zwierzęta złamał prawo?

Udana zbiórka zachełmian

Ekodopłaty pod Szrenicą

Brakuje rodzin zastępczych

Wsparcie dla polsko – czeskich projektów

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1091
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%