MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biblioteki w sieci

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 20 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:46
Autor: Muzyczne Radio
Mieszkańcy Lubina już bez wychodzenia z domu mogą sprawdzić, czy potrzebna im książka znajduje się w bibliotecznych zbiorach. Dziś w Lubinie uruchomiono nowoczesną sieć komputerową.

Lubińska inwestycja jest częścią dużego projektu, finansowanego ze środków unijnych i pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego.
Przystąpiły do niego już biblioteki wrocławskich uczelni: Akademii Rolniczej, AWF - i Politechniki oraz Biblioteki Pedagogicznej. W sieci funkcjonuje Legnica, a wkrótce dołączą do niej także Lwówek Śląski, Kłodzko, Jelenia Góra i Polkowice.

- Jedyny problem polega na tym, że nie wszystkie dzieci chcą czytać, ale teraz przynajmniej nie będą już mogły bujać, że szkolnej lektury nie ma w bibliotece - powiedział nam prezydent Lubina. Robert Raczyński zapewnia, że do 2007 roku w sieci będą dostępne także zbiory szkolnych bibliotek: podstawówek i gimnazjów.

Wszyscy czytelnicy dostają teraz specjalne plastikowe karty, uprawniające do wypożyczania książek we wszystkich bibliotekach znajdujących się w sieci. Internetowy, biblioteczny adres to: www.dzb.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Biskup odwiedził osadzonych

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Rok niespełnionych obietnic

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Mikołaj nie zawiódł

Piechotą przez Stromiec na Okole

Zabarwiona woda, będzie krążyć w sieci...  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
867
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%