MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Biblioteka w Karpaczu trafi na były dworzec

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 23 marca 2012, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Accipiter
Działającą dotychczas w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Miejską Bibliotekę Publiczną czeka przeprowadzka. Wkrótce przeniesiona zostanie do nowego lokalu, który mieści się w budynku przy ul. Kolejowej 3.

W związku z przeprowadzką, od najbliższego wtorku, 27 marca, biblioteka będzie zamknięta. Jej księgozbiór będzie mieścił się teraz w odnowionym budynku dworca kolejowego przy ul. Kolejowej 3. W tych nowych warunkach lokalowych biblioteka zagospodarowywać będzie czas wolny dzieciom, młodzieży, a także dorosłym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~thx1138 23-03-2012 10:33
to co kolei w Karpaczu już nigdy nie będzie a co na to ekolodzy bo przecież taki pociąg prócz tego że szybciej dojeżdza to może zastąpić całą masę kopcących samochodów i autobusów
~FRANCIO 23-03-2012 15:24
CHCEMY PONOWNEGO POŁĄCZENIA KOLEJOWEGO DO KARPACZA TAKŻE Z POCIĄGAMI RETRO!!!!!!!
~zorientowany 23-03-2012 16:14
Pociągi należałoby przywrócić przede wszystkim do Kowar - tam stacje leżą blisko miasta i innych miejscowości po drodze, torowisko jest w niezłym stanie, są duże potoki pasażerskie, tak więc przedsięwzięcie byłoby opłacalne ekonomicznie. Do Karpacza nikt nie będzie jeździł pociągami - stacja jest daleko od centrum i tutaj o wiele lepiej spisują się autobusy i busy. Linię do Karpacza należałoby przerobić na ścieżkę rowerową - takie przeznaczenie byłoby dla niej idealne, a przez to, że obecnie leżą na niej tory, teraz ona się tylko marnuje. A właśnie brakuje porządnej ścieżki rowerowej do Karpacza.
~chyba_nie 23-03-2012 17:52
Co do pociągów do Kowar to się zgadzam, ale przecież równie dobrze mogłyby jeździć pociągi do Karpacza. Karpacz jest 100 razy bardziej turystyczny od Kowar i to on mógłby wygenerować naprawdę duże potoki pasażerów. Przy odpowiednim skomunikowaniu autobusów z pociągami na dworcu PKP i nieznacznej poprawie czasu przejazdu można byłoby liczyć na turystów czy mieszkańców, którzy z tego właśnie rodzaju transportu by korzystali. A pomysł "tory na ścieżkę rowerową" jest słaby. Ścieżkę rowerową można zrobić wszędzie.Tory są w miarę dobrym stanie, remont nie byłby bardzo kosztowny. Na przerobienie torów na ścieżkę również potrzeba by pieniędzy (myślę, że całkiem podobną kwotę jak na remont) ale tylko czynna linia kolejowa mogłaby na siebie zarabiać, a nie ścieżka rowerowa.
~pytanie 23-03-2012 18:28
a gdzie będzie dworze drezyn? to główna atrakcja dla jakiej mam ochotę tam pojechać do tego karpacza
~mk 24-03-2012 21:54
Pomysł, żeby przerobić tory na ścieżkę rowerową jest bardzo dobry. Tego właśnie brakuje w Karpaczu. Pociągi i tak będą jeździć puste, gdyż stacja znajduje się na dole Karpacza. Sami turyści nie wygenerują takich potoków, aby puszczanie pociągów było ekonomicznie uzasadnione, a mieszkańcy wolą busy. Nie ma sensu pchać pociągów do każdej dziury, tym bardziej, że ich uruchomienie jest kilkakrotnie droższe od autobusów. Na całym świecie z tego powodu likwiduje się lokalne połaczenia kolejowe, ostatnio nawet w Czechach - chyba ostatnim kraju z gestą siatką połączeń regionalnych. Nie oszukujmy się - pociągi do Karpacza nigdy już nie pojada, dlatego warto jak najszybciej wykorzystać linię kolejową w innym celu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Aktywni sąsiedzi

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
908
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%