MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biblioteka na plakacie? Łatwo nie było

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 9 maja 2011, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W minioną sobotę w Książnicy Karkonoskiej wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego na plakat „Biblioteka na miarę” oraz nagrodzono sześciu laureatów. Nie przyznano pierwszego miejsca. Prace, które wzięły udział w konkursie będą wystawione i ukoronują Tydzień Bibliotek, który zaczyna się dziś.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa, kształtowanie pozytywnego wizerunku biblioteki w środowisku oraz zapoznanie się z jej ofertami kulturalno-edukacyjnymi. Każdy z uczestników mógł złożyć trzy prace plastyczne wykonane dowolną techniką, w formie plakatu promującego bibliotekę, na którym miał znajdować się tekst i obraz na temat „Biblioteka na miarę”. Były dwie kategorie wiekowe: jedna dla klas 4-6 szkół podstawowych, a druga dla gimnazjalistów.

W skład komisji oceniającej weszły bibliotekarze i plastycy. Jury oceniało twórców plakatów za pomysłowość, samodzielność, staranność wykonania, oryginalność pracy, czytelność, funkcjonalność, a także przedstawienie charakteru biblioteki. Nie wskazano pierwszej nagrody, ponieważ uczestnicy skupiali się jedynie na temacie Książnicy Karkonoskiej jako biblioteki, a w konkursie chodziło o ukazanie ikoniczne jej wszystkich walorów.

Z 16 w prac zostało wyłonionych sześć, które zostały nagrodzone i wystawione w Książnicy Karkonoskiej. Przyznano dwie drugie nagrody gimnazjalistom Sarze Urbanowicz i Błażejowi Pilchowi. W kategorii gimnazjów wyróżnienie i nagrodę otrzymali Bartosz Radziukiewicz, Amelia Tracka. W kategorii klas podstawowych został wyróżniony i nagrodzony Maksymilian Niemczyk, uczeń klasy szóstej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Dolnośląski Festiwal Nauki

Stop marginalizacji średnich miast

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 9-05-2011 11:11
Gratulacje zwycięzcom !!! Jestem bardzo dumna, że mam tak mądrą wnuczkę. Saruniu jesteś WIELKA !!! Życzę Ci tylko dużo zdrowia, bo z resztą radzisz sobie doskonale. Brawo!!!
Piipi Jelonkowa 9-05-2011 14:31
~FAJNE ! ..Dzieci,bo mają apetyt nie na cukierki ..*ale na wiedzę z fajnej ksiązki !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagrody dla nauczycieli

Wybory: Zwycięstwo PiS

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Galą i balem zakończyli jubileusz

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
674
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%