MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Biały Orlik stanie przy dawnej „Budowlance”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 30 października 2010, 8:52
Aktualizacja: 11:43
Autor: Angela
Fot. Angela
Miasto ogłosiło przetarg na dostawę i montaż składanego sztucznego lodowiska. Biały Orlik stanie przy istniejącym kompleksie boisk w ZSOiT w al. Jana Pawła II 25. Wyłoniony wykonawca będzie miał czas na zamontowanie urządzeń do 17 grudnia. Oferty można składać do 5 listopada.

Biały Orlik o wymiarach 17x31m stanie przy dawnej „Budowlance”, obecnie Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Miasto czekało ponad miesiąc na pisemną akceptację wskazanej lokalizacji. Do pilotażowego programu „Białych Orlików” z Dolnego Śląska poza Jelenią Górą zgłosiło się kilkanaście gmin, ale jak mówi Jerzy Łużniak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, to on zaproponował ministerstwu sportu właśnie stolicę Karkonoszy oraz Brzeg Dolny i dwie gminy rezerwowe.

Ogłoszono już przetarg i rozpoczęto procedurę wyłonienia wykonawcy. Ministerialny program ma dofinansować inwestycję do 50 procent kosztów kwalifikowanych. Cały koszt zakupu, montażu lodowiska oraz urządzeń niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania szacuje się na niewiele ponad 700 tys. zł. W budżecie na wkład własny zabezpieczono 420 tys. Na wybudowanie białego Orlika i rozliczenie inwestycji miasto będzie miało czas do końca roku. Administracją i obsługą lodowiska zajmie się szkoła.

- Lodowisko ma powstać na części wielofunkcyjnej istniejącego boiska. Mamy obecnie jeden etat dla animatora zajęć sportowych, który organizuje zajęcia na Orliku oraz pół etatu dla pracownika gospodarczego. Jeśli będzie taka potrzeba wystąpimy do urzędu miasta o jeszcze jeden dodatkowy etat do obsługi lodowiska – mówi Bożena Kiser, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze.

– Myślę, że to będzie dobra inwestycja zarówno dla naszych uczniów, jak i społeczności Zabobrza i nie tylko. Młodzież będzie mogła bowiem skorzystać z lodowiska na lekcjach wychowania fizycznego, a dzięki temu, że teren jest oświetlony i monitorowany, Biały Orlik będzie mógł czynny dłużej – dodaje dyrektor B. Kiser.

Ogłoszenia

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Renowacja Nepomucena

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Panda 30-10-2010 9:26
Mlodzeż to tylko skonczy szkołę to na saksy! zrobice cos z rynkiem pracy a nie tylko orliki i markety!
~do panda 30-10-2010 10:07
nie porównuj orlika do marketu bo market może wychować najwyżej galerianki.
~diabelek 30-10-2010 10:32
a ja wraz z trzema kolegami robilem kiedys parking i sadziłem te świerki przynim na skarpce, dla tych co nie pamietaja, była tam betonowa płyta po zlikwidowanym kiosku ruchu, a w miejscu obecnego parkingu niecka zasypana smieciami ... i nawet po 5 za ta prace dotstaliśmy :)
~rocker 30-10-2010 18:37
marszałek Łużniak mówił, że białego orlika nie będzie bo nasz prezio jest ułomny i co? Panie marszałku, jak dobrze, że Pana już nie ma w JG.
~ZABOBRZANIN 30-10-2010 22:53
Tylko te ORŁY zanim coś dostaną znowu niech ten śmietnik i bardach posprzątają pod estakadą bo tylko żygowin brakuje tam, aaaaa nie też nie czasem i takie wynalazki się znajduje miedzy kiepami, pudełkami, puszkami i butelkami ! Ale czego można się spodziewać... to podobno przyszłość narodu i płatnicy ZUS-u.
~paker 30-10-2010 23:16
Zrobić coś źle,nie robić nic też źle ;p

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strategia rozwoju

Droga jak nowa

70 drzewek na jubileusz

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
327
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%