MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biało–niebieska prezentacja w jeleniogórskiej galerii

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 marca 2017, 23:01
Aktualizacja: 23:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Około 200 podopiecznych zaprezentował dzisiaj (11.03) zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Karkonosze Jelenia Góra podczas uroczystości, która odbyła się w Galerii Nowy Rynek. Grupy piłkarzy od przedszkolaków po seniorów oklaskiwali rodzice, znajomi, a także władze miasta i sponsorzy.

Początek współpracy klubu z Galerią Nowy Rynek zaowocował możliwością zaprezentowania przyszłości jeleniogórskiej piłki nożnej. Podziękowania dla rodziców i sponsorów, którzy wspierają klub, a także prezentacja osiągnięć młodych piłkarzy w minionym roku była okazją do pochwalenia się wynikami, szczególnie przez Prezydentem Miasta, który co najmniej od 2010 roku (odkąd został prezydentem) nie oglądał biało-niebieskich na boisku, więc jego obecność na prezentacji wywołała w kibicach piłkarskich pozytywne zaskoczenie. - Nie ukrywam, że to, co w sporcie w mieście dla mnie najważniejsze, to właśnie te dzieciaki - powiedział Marcin Zawiła, który do Galerii przybył ze swoją wnuczką.

Karkonosze to bogata historia, różne zakręty, które klub musiał pokonywać, ale po sportowemu - padłeś, powstań i do przodu z nową siłą, pomysłami, energią po kolejne sukcesy - mówił Tomasz Kowalczyk, prezes MKS Karkonosze. - Serce rośnie jak się patrzy na te dzieciaki, które z tak szczerym entuzjazmem podchodzą do trenowania, grania - ta impreza była dla nich - dodał prezes, który podkreśla, że był to przełomowy rok dla Karkonoszy, bowiem po wielu latach udało się wystartować ze wszystkimi grupami wiekowymi - od 5-latków po seniorów.

Tomasz Kowalczyk zaznacza tym samym, że nie chce powielać błędów wielu innych drużyn i budować klub "od dachu" (seniorów), tylko pracować nad fundamentami, czyli szkolić dzieci i młodzież, która w przyszłości przywiązana do barw klubowych zasili szeregi drużyny seniorów. Prezes Karkonoszy zapowiada również starania o pozyskanie kibiców na mecze czwartoligowców, bowiem jesienią trybuny stadionu przy ul. Złotniczej świeciły pustkami. - Stawiamy na współpracę z jeleniogórskimi szkołami. Mamy pomysł, żeby uruchomić ligę kibicowania wśród dzieciaków, które wejdą na nasze mecze bezpłatnie i liczymy, że ożywią trybuny - powiedział T. Kowalczyk.

Wydarzenie, które odbyło się na tydzień przed startem IV ligi (piąta klasa rozgrywkowa) było też okazją do wsparcia akcji pomocy dla 5-letniego Kaspiana z Piechowic, w którą włączyły się Karkonosze. Koszulka z autografami piłkarek ręcznych reprezentacji Polski od Agnieszki Kowalskiej (znanej jeleniogórskim kibicom pod panieńskim nazwiskiem Kocela) poszła za 800 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mecz przyjaźni

Chcą odwołania przewodniczącej

Spór o edukację seksualną

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~KKK 12-03-2017 20:52
jeżeli nie będzie pieniędzy na KSK to Ci młodzi zdolni będą odchodzić do innych klubów gdy dorosną
~Widz 14-03-2017 10:06
Prezentacja ładnie przygotowana, jednak zero konkretów na temat warunków do szkolenia dzieci! Czemu najmłodsi nie posiadają do swojej dyspozycji dużej hali ? Przeprowadzenie zajęć na małych salach gimnastycznych (SP. 8 , 13 , 4 ) grupy 45 osób ma niewiele wspólnego z treningiem.
~ 15-03-2017 9:16
w sobotę i niedzielę w Sobótce zostały rozegrane zawody Super Ligi Judo - wystartowały dwie ekipy z Jeleniej Góry są medale i sukcesy a Jelonka nawet o tym nie wspomniała - WSTYD!!!!!!! ciągle tylko piłka.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Stop marginalizacji średnich miast

Hit kolejki dla Olimpii

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
741
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%