MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpłatny kurs samoobrony dla pań w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 9 marca 2018, 10:06
Autor: WAC
W połowie kwietnia rozpocznie się druga edycja kursu samoobrony dla mieszkanek Karpacza. Będzie się odbywał w ramach programu prewencyjnego "Bezpieczna w swoim mieście". Zapisy już trwają.

Pierwsza edycja kursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dlatego jego organizatorzy z tamtejszego Urzędu Miasta wraz z jeleniogórską Komendą Miejską Policji zdecydowali się na powtórkę.

Głównym celem kursu jest przygotowanie mentalne i fizyczne kobiet do uniknięcia lub odparcia bezpośredniego ataku, poprzez nauczenie się prostych i niezawodnych technik obrony i walki wręcz. Prelekcje i ćwiczenia mają także na celu podniesienie świadomości prawnej w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich. Oprócz zajęć z samoobrony w ramach kursu przewidziane są prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, ćwiczenia z policyjnym psychologiem oraz instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy poniedziałek począwszy od 16 kwietnia w godzinach 18:00-19:00 w Hali Sportowej przy Zespole Szkół przy ul. Konstytucji 3 Maja 48 A. Przewidywany termin zakończenia zajęć to 14 maja 2018 r. Udział w programie jest bezpłatny.

Zainteresowane udziałem panie proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 75 76 19 789 lub bezpośrednio w Referacie Informatyzacji, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Karpaczu, w pokoju nr 4 (parter), budynek „B” w godzinach pracy urzędu. Zapisy trwają od 5 marca do 9 kwietnia lub do wyczerpania miejsc.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowa atrakcja za południową granicą

Wyścigi wraków nadal bardzo popularne

Wszyscy za strajkiem

Zderzenie toyoty z karetką

Wspaniała integracja

Miedzianka Fest w sierpniu

Sukces na turnieju

Na poranku działo się!

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
175
Tak
54%
Jest dobrze, jak jest
17%
Nie
27%
Nie mam zdania
2%