MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Bezpłatne szkolenie o organizacjach pozarządowych

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Wtorek, 26 lipca 2011, 12:55
Aktualizacja: 12:56
Autor: Angela
Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych – "Tratwa", we współpracy z lokalnymi punktami sieci Eurodesk, organizuje bezpłatne szkolenia, które będą się odbywać od września do listopada br. m.in. w Kowarach, Wrocławiu, w Krośnicach, Stronie Śl. i Pieszycach. Dla najaktywniejszych przewidziano sześciomiesięczne zatrudnienie oraz wsparcie finansowe.

Program obejmuje 10 tematów, w tym: strukturę państwa i podstawowe informacje o organizacjach pozarządowych, formy działań obywatelskich, źródła finansowania organizacji pozarządowych, formułowanie krótkoterminowych celów i form działania na rzecz społeczności lokalnej, metodologię pisania projektu i pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych.

W tematyce zajęć są też formy prawne sektora społecznego – stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, finanse i księgowość w organizacji pozarządowej, oraz formalności potrzebne do założenia organizacji w aspekcie odpowiedzialności formalno-prawnej oraz odpowiedzialności grupowej.

Najaktywniejsi uczestnicy mogą liczyć na sześciomiesięczne wspieranie zatrudnienie oraz wsparcie finansowe realizowanych projektów w wysokości 4500 zł.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.tratwa.org. Organizatorem szkoleń jest Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych - "Tratwa" z Wrocławia. Więcej informacji można znaleźć pod nr tel. 71 321 08 72 , faks: 71 321 08 71 oraz pisząc na adres e-mail: biuro@tratwa.org.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Obywatel 26-07-2011 19:19
Gdy ci którym obywatele zawierzyli w lepsze jutro oddając swój kolejny głoś z rzędu przy urnie widzą jak traktuję się tych bez których cywilizowane narody nie mogą normalnie funkcjonować to zaczynają sami mobilizować się w organizacjach poza rządowych by dostrzeżono ich pojedyncze i niewielkie lecz stałe wkłady w rozwój państwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórna jest nadal zarośnięta

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Porównaj ceny z Jelonką.com

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2237
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%