MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Bezpłatna rehabilitacja w centrum Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 sierpnia 2017, 7:33
Aktualizacja: Środa, 16 sierpnia 2017, 7:39
Autor: TAB
Fot. TAB
Jeszcze tylko do końca sierpnia jeleniogórzanie skorzystają z bezpłatnych masaży w ramach programu społecznego „Nowoczesna Fizykoterapia Indywidualna” realizowanego w ponad pięćdziesięciu polskich miastach i na Słowacji.

Bardzo wiele osób skorzystało już w Jeleniej Górze z bezpłatnej rehabilitacji – mówi Małgorzata Siekierzycka, fizjoterapeutka, absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu i jednocześnie gospodyni gabinetu przy Klonowica 2. W tym mieście jesteśmy już od czterech lat i przez ten okres z wibroterapii skorzystało około sześciu tysięcy pacjentów. Byliśmy w Cieplicach na osiedlu Orle, na Zabobrzu przy ul. Elsnera, a teraz jesteśmy tutaj – na Klonowica. Najprawdopodobniej od września będziemy w Kowarach, bo chcemy dotrzeć do jak największej liczby pacjentów – dodaje.

Program działa od ponad trzynastu lat i narodził się w Nowym Sączu w firmie Vitberg, produkującej aparaturę medyczną, a prowadzonej przez Jacka Sikorę, sponsora bezpłatnych zabiegów. Metoda wibroterapii leczy różnorodne bóle nóg, kolan, bioder, kręgosłupa, stawów, ale także opuchliznę nóg, skurcze łydek, drętwienie rąk, zmęczenia i ociężałość nóg, zimne stopy. Pomoc znajdą tutaj także osoby z problemami nietrzymania moczu czy z hemoroidami oraz osoby otyłe. Można także skorzystać po prostu z programu relaksacyjnego. Badania nad wpływem wibroterapii prowadzi Dział Naukowo-Badawczy firmy Vitberg. Laboratorium współpracuje z wieloma ośrodkami uczelnianymi w Stanach Zjednoczonych i Japonii, prowadzącymi podobne prace badawcze.

W ciągu dnia przez gabinet przy Klonowica przewija się sześć grup sześcioosobowych. Dwa zabiegi trwają 60 minut i powtarzane są przez siedem dni. Zanim pacjent położy się na bardzo wygodnym fotelu, pani Małgorzata dokładnie zdiagnozuje jego potrzeby zdrowotne i indywidualnie dostosuje rodzaj zabiegu oraz wysokość dawki. Wiele osób korzysta z masażu kręgosłupa, albo tylko odcinka lędźwiowego, bądź szyjnego, niedyspozycja którego prowadzi do szumów w uszach, drętwienia rąk, czy bólu głowy.

Do gabinetu dojeżdżają także pacjenci z okolic Jeleniej Góry: Karpacza, Kowar, Szklarskiej Poręby, a nawet Zgorzelca. Są bardzo młodzi i starsi. Dominują kobiety. Ale po pomoc przychodzą również mężczyźni. Pan Ireneusz z Jeleniej Góry korzysta z dobroczynnych masaży, bo – choć codziennie robi bardzo długie spacery - w chłodne dni ma problemy z krążeniem w stopach. Z zabiegów jest zadowolony, podobnie jak jego żona Krystyna, dla której wizyta w gabinecie przy Klonowica jest znakomitym relaksem. Potwierdza to również pani Halina, która kończy już swój udział w programie, ale czuje się znacznie bardziej zrelaksowana, bo ustąpiło mrowienie w łydkach i ból w barku. – I dużo lepiej śpię – dodaje.

Pacjent, który zarejestruje się na terapię, zaczyna udział w programie już za kilka dni. Pani Małgorzata każdemu zakłada kartę informacyjną, gdzie codziennie zapisuje wysokość ciśnienia krwi, mierzy „agrafkę”, czyli ruchomość stawów barkowych oraz inne parametry. Zabiegi okraszone są bardzo ciekawymi prelekcjami oraz prezentacjami. Można się z nich dowiedzieć wiele o swoim ciele, na przykład, jaką funkcję pełnią limfocyty, ile ciało zwiera fosforu, albo czy na śniadanie warto zjeść dwa jajka. Doskonałemu odpoczynkowi sprzyja także specjalnie dobrana muzyka relaksacyjna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nietrzeźwa wjechała do rowu

Działka nad zabytek?

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~ab+ 15-08-2017 8:52
Mam polecam,tylko systematyczność.
~Krystyna 15-08-2017 10:59
Super rehabilitacja, relax, profesjonalna obsługa, doradztwo wiele ciekawych wykładów, Pani Małgosia -urodzona rehabilitantka. Dziękuję i polecam
~lm 15-08-2017 13:34
Bardzo dobrze ze to już koniec tych bezpłatnych rehabilitacji,,bo tylko korzystali jak zwykle renciści i rmeryci ,,i co nie których stać na zaplate takich rehabilitacji,,,tylko po co nie ,,,A ludzie którzy pracują nie maja jak się dostać na takie zabiegi,,Bo tacy jak wy sepy zajmujecie miejsca,,Dziwie się ze to nie było opłacane wszędzie sa zabiegi i rehabilitacje płatne ,,w tedy by było mniej tych sepow którym jak sadza wszystko im się należy bez platnie,,
~mr Green 15-08-2017 14:30
proszę nie nazywajcie tego rehabilitacją
~ 15-08-2017 14:40
Chyba "Im" z godz 13,34 jesteś chory i jakiś rehabilitant od głowy na pewno mógłby Ci się przydać. Myślę też, że chyba nie jesteś Polakiem, bo trzeba być bardzo "zdolnym" aby w tak krótkim tekście popełnić tak dużo błędów.
~ 15-08-2017 17:24
Doją f...rów. Najpierw naobiecują głupot a później sprzedają łóżka za 10.000 zł. A że starsi ludzie już nie myślą logicznie to płacą.
~Babka 15-08-2017 18:30
Nie rozumiem.... skąd ludzie wiedzą o takich akcjach? Czy to jakaś tajemnica? Tylko dla wybranych? Szkoda, że nie zostało to bardziej nagłośnione :(
~ab+ 15-08-2017 18:35
lm i ten z 17,24 rozsiewają wrogą propagandę pewniakiem pracownicy prywatnych rehabilitacji.Koszt około 1100zł.I na raty.
~ 15-08-2017 19:43
No i już wszystko wiadomo, dalej naciąganie ludzi !
~ 15-08-2017 21:31
Bylam 3 miesiace temu. Mi te zabiegi pomogly lepiej niz laser i jonyforeza na ktore czekalam pol roku, trwaly godzine, a nie 20 minut...niech wypowiadaja sie ci ktorzy byli
~lm 15-08-2017 21:49
Do bebila 14;40 sam się lecz na glow czubie ,,i pokaz mi te bledy co napisane zle ,,emeryci ,,czubieeeeeeeeeeeeeeeeeeee
~Asik 15-08-2017 21:51
Moim zdaniem rehabilitantka z takim tytułem powinna wiedzieć że tego typu "rehabilitacja" nie jest dla ludzi chorych. Gdyby były takie doskonałe nie były by za darmo. Wiele osób cierpi bardziej po takich pseudo zabiegach. Naciaganie na zakup pozostałych produktów świadczy o renomie takiego miejsca
~Sun 15-08-2017 22:10
Mi również pomogło na kolana. Po trzech dniach mniej mnie bolały jak schodziłam po schodach. Nikt do niczego nie namawia. Pani prowadząca jest profesjonalistą.
~Brunner 16-08-2017 8:33
To nie ma wiele wspólnego z rehabilitacją. Leczenie syfa pudrem i robienie ludziom wody z mózgu. Kiedyś też były bezpłatne masaże na łózkach "nefrytowych" koło zajezdni. Bezpłatne zabiegi były ukrytą formą sprzedaży tych łóżek. Tutaj pewnie także jest jakaś forma ukrytej sprzedaży...
~ 16-08-2017 10:20
Do Im z 21,49. Po kolei knoty : bebila, ze, rmeryci, ,,, , nie których, zaplate, ,,, ,tylko po co nie, maja, sepy, ze ,sa, w tedy, sepow, sadza, bez platnie. Ponadto błędy interpunkcyjne, gramatyczne i chyba ci "czubie" wystarczy. Leczyć się i do podstawówki, tej zreformowanej. Może będą postępy.
~km 16-08-2017 10:52
do 10,20 ty sam się naucz pisać bo czytałem to kilka razy i tylko jeden blad,,a drugi to dodany wyraz tylko nie potrzebny,,każdy może cos przeoczyć znalazł się durny MIODEK będzie tu uczyl ludzi,,do 10.20 z dnia 16,08,,bedz na drzewo,,
~ 16-08-2017 14:29
Do 10,52. Chyba nie znasz polskiego i nie umiesz na dodatek czytać ze zrozumieniem. Podobnie jak ten "Im" możecie usiąść w jednej ławce, będzie Wam raźniej.
~gos123 29-08-2017 18:04
Syf jakich mało.. panie prowadzace to nie sa rehabilitanki tylko naciagaczki... sprzedały mojej mamie materac na raty mimo ze go nie potrzebuje. wynik trzeba miec przeciez...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szpital w Bolesławcu wznawia działalność

Basen otwarty od soboty (aktualizacja)

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa rozbudowa SOSW

Bez widoków w Radomierzu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%