MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

„Bezpieczny senior” – debata społeczna w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 kwietnia 2018, 6:34
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Policja jeleniogórska i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa to organizatorzy debaty społecznej pn. „Bezpieczny Senior”. Spotkanie jest jednym z kilku, które odbędą się w Jeleniej Górze w 2018 r. i będą poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu na terenie jeleniogórskich osiedli mieszkaniowych, zarządzanych przez JSM.

Pierwsza debata, która odbyło się w ODK na Zabobrzu, poświęcona była spotkaniu z seniorami. W spotkaniu udział wzięli: jeleniogórscy seniorzy, przedstawiciele Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zastępca komendanta miejskiego Policji w Jeleniej Górze mł. insp. Bogumił Kotowski, kierownik Rewiru I Dzielnicowych KP I w Jeleniej Górze asp. sztab. Sławomir Wiktorski, ekspert Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze, podinsp. Małgorzata Gorzelak i specjalista prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze st. sierż. Beata Sosulska-Baran.

Debatę otworzył mł. insp. Bogumił Kotowski krótką informacją dotyczącą realizowanych przez policję działań prewencyjnych, ukierunkowanych na bezpieczeństwo seniorów. Następnie podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze omówiła metody działania sprawców przestępstw oszustw i wyłudzeń oraz wskazała jak należy zachować się w sytuacji kontaktu z osobą zamierzającą dokonać przestępstwa. Ponadto wskazała na zagrożenia wynikające z bycia uczestnikiem ruchu drogowego.

Kolejną osobą, która zabrała głos, był kierownik Rewiru I Dzielnicowych Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze asp. sztab. Sławomir Wiktorski, który mieszkańcom przybliżył sylwetki dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, przedstawił teren ich działania oraz zapoznał z aplikacją „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Omówił Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypomniał, w jaki sposób korzystać z tego narzędzia internetowego. Następnie st. sierż. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, przedstawiła programy prewencyjne realizowane przez jeleniogórską policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów.

Debata zakończyła się dyskusją. Poruszano tematy związane z bezpieczeństwem seniorów w ruchu drogowym, w domach i na ulicy. Wszyscy rozmówcy byli zgodni, że o problemach seniorów należy rozmawiać jak najczęściej i przypominać o zagrożeniach w codziennym życiu. Na koniec uczestnicy debaty otrzymali odblaski.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Będzie skate park w Jeleniej Górze?  

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
795
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%