MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczny 1 listopada w naszym regionie

Wiadomości: Region
Czwartek, 2 listopada 2017, 13:06
Aktualizacja: 13:08
Autor: 112
Dzień Wszystkich Świętych w regionie jeleniogórskim minął bezpiecznie. W tym dniu największego natężenia ruchu pojazdów i pieszych, odnotowano 11 kolizji drogowych, nie odnotowano żadnego wypadku.

Jeleniogórscy policjanci realizując działania w ramach tegorocznej akcji ZNICZ dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach regionu i odwiedzających groby swoich bliskich.

1 listopada br. jeleniogórscy policjanci skoncentrowali się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, do których tłumnie udawali się mieszkańcy odwiedzający groby. O bezpieczeństwo w rejonach nekropolii dbali funkcjonariusze prewencji i pionu kryminalnego. Tam, gdzie doszło do zmiany organizacji ruchu, służbę pełnili policjanci z drogówki. Funkcjonariusze przypominali pieszym o posiadaniu po zmroku elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Prowadzili też wzmożone działania kontrolne na jeleniogórskich drogach.

- W tym szczególnym dniu, w którym też odnotowano największe natężenie ruchu pojazdów i pieszych, na terenie miasta i powiatu jeleniogórskiego odnotowano 11 kolizji. Główną przyczyną tych zdarzeń była nadmierna prędkość oraz najechanie na tył innego pojazdu. Policjanci zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych, dwóch kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące w związku z tym, że przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który kierował pojazdem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wreszcie dobra droga

Pożar mieszkania na Mickiewicza

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Bambo 2-11-2017 17:43
A co to się stało przed wiaduktem kolejowym na ul. Wincentego Pola ok. godziny 09:20 w dniu 01.05.2017 r.? Gdy przejeżdżałem tamtędy widziałem straż miejską i wozy straży pożarnej. Zaraz potem ul Różyckiego jechało pogotowie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miał w domu znaczne ilości marihuany

Uszkodzony dach szpitala

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Dachowanie na Dolnośląskiej

Studium na początek

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
298
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%