MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczniej w Karkonoszach

Wiadomości: REGION
Sobota, 5 czerwca 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
Fot. Organizator
W czeskim schronisku Richtrovy boudy odbyły się pierwsze szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach projektu „Bezpieczne Karkonosze”. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy terenowi Karkonoskiego Parku Narodowego.

„Bezpieczne Karkonosze” to polsko - czeki projekt, w ramach którego szkoleni są pracownicy obydwóch parków narodowych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Realizacja tego zadania potrwa do przyszłego roku, a po jego zakończeniu uczestnicy otrzymają certyfikaty i wyposażenie w niezbędny sprzęt zapewniający im bezpieczne poruszanie się po górach.

Rozpoczęte z końcem maja szkolenia w czeskim schronisku Richtrovy boudy potrwają do końca czerwca.
- Z Polskiej strony udział w szkoleniach weźmie 25 osób ze służb terenowych, z czeskiej będzie o ich wiele więcej. Szkolenia będą prowadzone cyklicznie w okresie wiosenno – letnim i zimowym.
Już zakupiliśmy bardzo dobre apteczki, sprzęt do poruszania się w trudnych warunkach klimatycznych i sprzęt zapewniający sprawne i bezpieczne poruszanie się po Karkonoszach. Tak wyposażeni w indywidualne zestawy ratownicze pracownicy obydwu parków będą przygotowani do niesienia pierwszej pomocy na karkonoskich szlakach – mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

Projekt „Bezpieczne Karkonosze” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Dalszy ciąg Senioraliów 2019  

Park już gotowy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~brd_jg 6-06-2010 7:57
jak bezpieczeństwo to tylko pan roman kuty , bez niego nie ma bezpieczeństwa w kotlinie!BRD niech nam zyje.
~aaa 6-06-2010 9:10
A co gopr likwidują ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Seniorzy na scenie

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wirtuozi jazzu

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Trudny dojazd do SP 3

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
779
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%