MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczniej dzięki płatnej służbie

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 20 lipca 2008, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: M. Kaszuba
Mieszkańcy powiatu lwóweckiego mogą poczuć się bezpieczniej. Z kasy urzędy przeznaczono pieniądze na dodatkowe, płatne służby policji.

– Jeśli funkcjonariusz policji pracuje np. od poniedziałku do piątku to może na weekend wziąć tzw. płatną służbę i dorobić do pensji. Dzięki takim płatnym służbom na ulicach naszej gminy zauważamy zwiększone ilości patroli, są to patrole piesze jak i zmotoryzowane, patrolujemy niebezpieczne miejsca, okolice sklepów itp. – mówi mł.asp Mateusz Królak, rzecznik prasowy KPP w Lwówku Śląskim.

Nie wiadomo tylko na jak długo wystarczy pieniędzy dla lwóweckich policjantów. Ale – póki co, w samym mieście zmalała radykalnie liczba pospolitych wykroczeń takich jak: demolowanie koszy na śmieci, wybijanie szyb czy inne rodzaje niszczenia mienia. Jest to także zasługa nowo zainstalowanego monitoringu, który zniechęca i odstrasza wandali.

Jeśli lwóweccy policjanci „czują”, że weekend może być wyjątkowo bogaty w wydarzenia łamiące prawo, wówczas o pomoc proszone są służby prewencji z Legnicy. Mł. asp. Mateusz Królak informuje także, że tegoroczne Lato Agatowe dzięki wzmożonym patrolom policji odbyło się bez większych ekscesów.

Były co prawda bójki sprowokowane przez pijanych młodych ludzi, ale takie sytuacje zdarzały się sporadycznie i nie sposób ich całkowicie wyeliminować podczas imprez masowych.

Podobnie trudno jest zwalczyć plagę pijanych kierowców w regionie. Na niewiele się zdają wysokie kary łącznie z utratą uprawnień do kierowania pojazdami za jazdę po kielichu.

Na pocieszenie warto podkreślić fakt, że lwóweccy stróże prawa są jednym z przodujących powiatów na Dolnym Śląsku w eliminowaniu tego typu patologii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Utrudnienia na żółtym szlaku

Apel córki tragicznie zmarłego mężczyzny  

Harcersko i patriotycznie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

zloty666 20-07-2008 11:23
widać w jelonce tak nie można, bo mamy monitoring na miarę naszych czasów :(
HankaOdRumcajsa 20-07-2008 12:11
do Złotego - ...bo w Jeleniej rządzą... JELENIE!!!!!
~Wilma 20-07-2008 15:47
To teoria! W takim np. Wleniu, który podlega pod Lwówek, dzieje się tak, że ręce opadają! Małpi gaj - po prostu... Wzywani policjanci reagują w sposób bardzo dziwny. Książkę można byłoby na ten temat napisać - z gatunku horrorów ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamkniety szlak w Rudawach

O rozpadających się górach

Nie dla tego masztu

Radni KO przeciw kupcom?

Promowali się w stolicy

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
782
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%