MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Bezpieczniej dzięki płatnej służbie

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 20 lipca 2008, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: M. Kaszuba
Mieszkańcy powiatu lwóweckiego mogą poczuć się bezpieczniej. Z kasy urzędy przeznaczono pieniądze na dodatkowe, płatne służby policji.

– Jeśli funkcjonariusz policji pracuje np. od poniedziałku do piątku to może na weekend wziąć tzw. płatną służbę i dorobić do pensji. Dzięki takim płatnym służbom na ulicach naszej gminy zauważamy zwiększone ilości patroli, są to patrole piesze jak i zmotoryzowane, patrolujemy niebezpieczne miejsca, okolice sklepów itp. – mówi mł.asp Mateusz Królak, rzecznik prasowy KPP w Lwówku Śląskim.

Nie wiadomo tylko na jak długo wystarczy pieniędzy dla lwóweckich policjantów. Ale – póki co, w samym mieście zmalała radykalnie liczba pospolitych wykroczeń takich jak: demolowanie koszy na śmieci, wybijanie szyb czy inne rodzaje niszczenia mienia. Jest to także zasługa nowo zainstalowanego monitoringu, który zniechęca i odstrasza wandali.

Jeśli lwóweccy policjanci „czują”, że weekend może być wyjątkowo bogaty w wydarzenia łamiące prawo, wówczas o pomoc proszone są służby prewencji z Legnicy. Mł. asp. Mateusz Królak informuje także, że tegoroczne Lato Agatowe dzięki wzmożonym patrolom policji odbyło się bez większych ekscesów.

Były co prawda bójki sprowokowane przez pijanych młodych ludzi, ale takie sytuacje zdarzały się sporadycznie i nie sposób ich całkowicie wyeliminować podczas imprez masowych.

Podobnie trudno jest zwalczyć plagę pijanych kierowców w regionie. Na niewiele się zdają wysokie kary łącznie z utratą uprawnień do kierowania pojazdami za jazdę po kielichu.

Na pocieszenie warto podkreślić fakt, że lwóweccy stróże prawa są jednym z przodujących powiatów na Dolnym Śląsku w eliminowaniu tego typu patologii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Komentarze (3) Dodaj komentarz

zloty666 20-07-2008 11:23
widać w jelonce tak nie można, bo mamy monitoring na miarę naszych czasów :(
HankaOdRumcajsa 20-07-2008 12:11
do Złotego - ...bo w Jeleniej rządzą... JELENIE!!!!!
~Wilma 20-07-2008 15:47
To teoria! W takim np. Wleniu, który podlega pod Lwówek, dzieje się tak, że ręce opadają! Małpi gaj - po prostu... Wzywani policjanci reagują w sposób bardzo dziwny. Książkę można byłoby na ten temat napisać - z gatunku horrorów ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powrót Bitwy o Basztę

Ławki do remontu

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%