MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Bezpiecznie w szkołach i na ulicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 14 września 2006, 12:10
Autor: Sylwia Lercher
Fot. Sylwia Lercher
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze spotkali się w czwartek z policjantami i rozmawiali o bezpieczeństwie. Okazuje się, że maluchy wiedzą bardzo dużo na temat zasad ruchu drogowego.

Pogadanki organizowane są w szkołach, które same zaproszą funkcjonariuszy. W czwartek jedna z nich odbyła się w "dziesiątce". Dzieci z trzech pierwszych klas czynnie brały udział w spotkaniu. Na zadawane pytania chętnie odpowiadały i wykazywały się sporą wiedzą.
- Jak się jedzie rowerem, trzeba być z kimś dorosłym - mówi Sebastian z I "c". - Ja jeżdżę tylko ze starszym bratem. Po ulicy nigdy nie jeżdżę sam.

Część dzieci jadąc z rodzicami samochodem, siedzi w fotelikach lub podkładkach. Wiedzą, jak ważne jest zapięcie pasów.
- Zapinając dziecko w zwykły pas, który jest na złej dla niego wysokości, w przypadku nagłego hamowania można je nawet udusić - wyjaśnia prowadzący spotkanie aspirant sztabowy Krzysztof Brodowski. - Dlatego trzeba pamiętać, aby dziecko siedziało na specjalnej podkładce, i było dokładnie zabezpieczone pasami.

Kuba z I "b" demonstrował kolegom, jak przechodzi się przez jezdnię.
- Trzeba rozejrzeć się dokładnie. W lewo, w prawo, i jeszcze w lewo - mówi. - Dopiero wtedy można przejść. Ale tylko po pasach!

Wszyscy uczestnicy otrzymali od funkcjonariuszy m.in. odblaskowe znaczki. Wiedzą, jak ważne jest być widocznym na drodze, zwłaszcza tam, gdzie jest słabe oświetlenie lub nie ma chodnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Maraton zumby w Siedlęcinie

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Yanec_BW 14-09-2006 14:08
Ciekawi mnie to, czy Szkoły Podstawowe w Jeleniej Górze będą zapraszać policjantów do siebie tak, jak to zrobiła Szkoła Podstawowa nr. 10 w Jeleniej Górze!!! Policjanci sami powinni przychodzić do Szkół Podstawowych, a nie Szkoły Podstawowe do Policji!!!
~policjant 14-09-2006 19:56
Panie Yanec_BW policji nie trzeba zapraszać do szkół gdyż policjanci sami tam idą po uzgodnieniu z nauczycielami i prowadzą pogadanki z dziećmi ale jeśli ktoś zaprasza to zaproszenie policja zawsze przyjmie i nie odmówi.
~Były_uczeń 14-09-2006 22:28
Ciekawe czy Sebastian z Ic oraz Kuba z Ib maja świadomość, że po swoich wystąpieniach, mogą się znaleźć na listach IPN jako nieświadome OZI? Rozmowy z przedstawicielami aparatu przymusu kończą się różnie. Przekonała się o tym pewna Zyta o pseudonimie Beata, która ponoć tylko chętnie rozmawiała ze znajomym „milicjantem”. :):):)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie parkujemy

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Bez znaków akcyzy

Wsparcie dla uczniów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1004
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%