MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Bezpiecznie pożegnali lato na Zabobrzu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 28 sierpnia 2008, 8:32
Aktualizacja: 13:15
Autor: Ania/JSL
Fot. JSL
Młodzi mieszkańcy największego osiedla w mieście powiedzieli wczoraj (środa) do widzenia najcieplejszej porze roku. Zabawę na festynie połączyli z nauką przepisów ruchu drogowego, co z pewnością zwiększy ich bezpieczeństwo podczas nadchodzącego roku szkolnego.

- Dzieci na naszym osiedlu, na co dzień, nie mają wiele atrakcji, stąd pomysł na zorganizowanie tej imprezy. Nie wymaga ona ogromnych nakładów pieniędzy, a satysfakcja jest ogromna – mówi Mariusz Synówka, członek rady osiedla Zabobrze III.

– Jest to dalszy ciąg imprez związanych z takimi hasłami, jak „Bezpieczne wakacje”, czy "Żegnajcie wakacje”, „Witaj szkoło”. Straż miejska ma chronić całe miasto, dlatego też staramy się być wszędzie, nawet na Chojniku, gdzie również zorganizowaliśmy festyn, mający uświadamiać nieco starsze dzieci – powiedział mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, który przy okazji jest radnym powiatu jeleniogórskiego.

W festynie brały też udział dzieci z domu dziecka „TIS” na Sobieskiego. Większość maluchów pochłonął konkurs malarski, któremu oddawały się całym sercem. O czym świadczyły umazane ręce i ubrania. Głównym tematem dzisiejszych rysunków był jeleń, który mógł mieć różne, niekoniecznie prawdziwe ubarwienie.
– W tamtym roku malowaliśmy żaby, ale po pewnym czasie zabrakło zielonej farby, dlatego też w tym roku myślą przewodnią konkursu rysunkowego jest hasło - Kolor jelenia nie ma znaczenia. Konkursy jak zwykle prowadziła ze swadą radna Ewa Duziak – mówił Mariusz Synówka.

Dorośli mieli okazję zobaczyć jak widzi świat pijany kierowca. Było to możliwe dzięki alko-goglom, kupionym przez Fundację „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga”.
- Założyłem te gogle i było to przerażające przeżycie – powiedział jedne z mieszkańców Zabobrza – Nie mogłem utrzymać linii prostej, miałem kłopoty z jazdą gokartem. Teraz rozumiem dlaczego tak łatwo pijani powodują wypadki.

Tegoroczny festyn to druga edycja tej imprezy, pomysłodawcy zamierzają kontynuować ją przez najbliższych parę lat, co z pewnością ucieszy osiedlowe dzieci.
– Taka impreza jak ta jest nam bardzo potrzebna, nie mamy teraz nawet placu zabaw, na którym moglibyśmy się pobawić, chcielibyśmy, żeby festyn organizowano częściej – mówią dzieci, uczestniczące w konkursie rysunkowym.

W organizacji festynu pomógł Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze oraz liczni sponsorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Powalczą o puchar burmistrza

Nietypowy finał Ligi Rocka

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 28-08-2008 12:50
..nie jestem dzieckiem...ale jelenia ZIELONO widze !.
zloty666 28-08-2008 14:23
. . . a gdzie ogłoszono9, że taki festyn ma mieć miejsce ? ! ? Jak wczoraj usłyszałem, że cosik takiego jest wybraliśmy się z synkiem, a tu o 18 zaczęli już się zwijać i mały nic nie zobaczył i się nie pobawił :( Szkoda :(
~gość niedzielny 28-08-2008 20:07
Brawo dla Panów Rybarczyka i Synówki, za ich zapał i upór w ożywianiu miasta, za ich upór w pozyskiwaniu sponsorów, za ich upór i determinację w działaniu. Tak trzymać Panowie, kurs jest prawidłowy! :)
~Sabath 28-08-2008 22:18
też widzę na zielono ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Burza po interwencji w autobusie miejskim

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
639
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%