MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Bezpieczni w służbie i w pracy – po szkoleniu w MOPS

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 marca 2018, 13:03
Aktualizacja: Czwartek, 22 marca 2018, 8:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W ubiegłym roku wystartowała ogólnopolska kampania społeczna Służby Więziennej „Bezpieczni w służbie i w pracy – czyli jak pracować z trudnym podopiecznym”. Wczoraj (20.03) takie szkolenie odbyło się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy Al. Jana Pawła II.

Jak podkreślili organizatorzy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na co dzień spotykają się z trudnymi podopiecznymi. -
Często są to ludzie, którzy często zachowują się w sposób agresywny, ubliżają przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Przypominamy pracownikom MOPS jakie przysługują im prawne uprawnienia, szkolimy ich z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, ale dodajemy też elementy samoobrony - różnego rodzaju chwyty obezwładniające - powiedział mjr Mariusz Mrozewski, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

- Wymieniamy się doświadczeniami - jak reagować na zniesławienia, werbalną czy fizyczną agresję. Z takimi trudnymi sytuacji niestety mamy do czynienia. Często klient niezadowolony z wydanej decyzji zachowuje się niestosownie w stosunku do pracownika, kierownika czy nawet dyrekcji - nie ukrywa Wojciech Łabun, dyrektor jeleniogórskiego MOPS, który wspomina m.in. wiele przypadków agresji słownej i fizycznej, które spotykają pracowników zarządzanej przez niego placówki. - Doświadczenia przekazywane przez pracowników Służby Więziennej pozwalają nauczyć się jak zachowywać się w sytuacjach stresowych - dodał.

Rzecznik aresztu zapowiada kolejne szkolenia w jednostkach administracji publicznej, bowiem zainteresowanie jest bardzo duże. - W przyszłości planujemy również przeprowadzić takie szkolenie dla współpracujących z nami jeleniogórskich kuratorów sądowych - informuje rzecznik aresztu.

Seminarium poprowadzili funkcjonariusze specjalizujący się w poruszanej tematyce: prawnik, ratownik medyczny, psycholog- psychoterapeuta, instruktorzy samoobrony i sportów walki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

O sporcie w KPSW  

Zadbaj o swój zdrowy sen, wybierając materace Janpol oraz Hilding

To było bezpieczne?

Lwówczanin w ITTF

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%