MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Bezpieczni, bo widoczni. Zwłaszcza jesienią i zimą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 18 listopada 2010, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: Accipiter
Fot. Organizator
Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjno–prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” jest skierowana do uczniów szkół, które znajdują się przy ruchliwych drogach.

Wczoraj trafiła do Szkoły Podstawowej w Karpnikach, gdzie Mariusz Synówka - prezes fundacji „Jeleniogórska Akcja - Bezpieczna Droga” i inicjator wielu akcji społecznych uczył dzieci bezpiecznego zachowania na drogach.

Mariusz Synówka już ponad sześć lat działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach w powiecie jeleniogórskim. Jak sam mówi, dzieciom stale trzeba przypominać o zasadach bezpiecznego poruszania się, zwłaszcza, gdy szkoła znajduje się przy ruchliwej drodze. Pierwszą taką inicjatywę w Polsce, jaką zorganizował Mariusz Synówka, skierował także do dorosłych, by dawali dobry przykład najmłodszym.

Dzieci w Karpnikach są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo poruszając się do szkoły po słabo oświetlonych jezdniach i poboczach. Z myślą o nadchodzącym okresie jesienno-zimowym, Mariusz Synówka skierował uwagę na wyrabianie nawyku noszenia elementów odblaskowych przez małych pieszych.

W trakcie spotkania, po dyskusjach o bezpieczeństwie na drodze, podarowano maluchom kamizelki odblaskowe, znaczniki, naramienniki i odblaskowe misie przekazane przez Komisariat Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czas na egzamin ósmoklasisty

Wakacje czas zacząć!

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~brawo! 18-11-2010 11:36
brawo! jak najwięcej takich akcji!!
~ 18-11-2010 14:12
Tak jak auta muszą jeździć na światłach tak obowiązkiem każdego pieszego poruszającego się przy drodze powinna być opaska odblaskowa.
~ok 18-11-2010 20:12
Szkoła mała ale sprawna w działaniu. Tego gościa z prawej znam z widzenia, ocalił szkołę przed zamknięciem. Wiecej takich ludzi !!!!
~do ok 18-11-2010 20:18
Ten gość to Dariusz Domański, obecnie dyrektor szkoły. Faktycznie "chłop z jajami", nikt nie dawał szans na przetrwanie szkoły, a jednak wytoczył takie argumenty, że radni gminy podjeli słuszną decyzję. Brawo... wiem, ze teraz w szkole łatwo o nocleg dla turystów i szkoła zarabia sporą kasę. Łatwo wszystko pozamykać, a potem tylko płacz...
~ 18-11-2010 20:44
Akcja jak najbardziej słuszna, tylko tym dzieciom ( lub ich rodzicom) należy zapłacić za reklamowanie sobą firmy Jelenia Plast, chyba że pieniądze te zatrzymuje dla siebie pan Synówka.
~bezdomny 19-11-2010 5:47
Akcja potrzebna ale.........pokazcie mi dziecko idace do szkoly w kamizelce odblaskowej????????? Juz tyle tych kamizelek rozdanych BRAVO Synowka !! i widzimy te dzieci w kamizelkach ale tylko przy rozdaniu wiec ..........Szanowne dzieci prosze noscie te kamizelki bo to jest jedna z rzeczy na Wasze bezpieczenstwo w czasie udania sie do szkoly i powrotu z niej !!!!! POWODZENIA !!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Politycy komentują wynik wyborów

Przedszkole po remoncie

Nowa rektor w KPSW

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
651
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%