MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczni, bo widoczni

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 15 listopada 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Organizator
Około dwustu odblaskowych kamizelek trafiło do uczniów trzech szkół: z Jeżowa Sudeckiego, Siedlęcina i Czernicy.

To kolejny etap realizacji pomysłu Fundacji „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga”. W październiku żółte kamizelki dostały dzieci w szkole w Janowicach Wielkich.

Dla pomysłodawców najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci z małych miejscowości, w których najczęściej nie ma chodników.
– Mało tego, że nie ma chodników, ale pobocza dróg są dziurawe i powypełniane wodą. Dzieci, żeby je ominąć wychodzą na jezdnię. Dodatkowo coraz krótszy dzień zwiększa ryzyko potrącenia maluchów, które już około godziny szesnastej są na drodze praktycznie niewidoczne – tłumaczy Mariusz Synówka, prezes fundacji.

Chce ona także zachęcić najmłodszych, aby w drodze do i ze szkoły nosili kamizelki. Padła propozycja nagrodzenia klasy, która najsumienniej będzie nosiła kamizelki jednodniową wycieczką.
– Te kamizelki powinny być powodem do dumy, a nie do wstydu – dodał M. Synówka.
- Chcemy, żeby rozdane koszulki były przez dzieci noszone - mówi Mariusz Synówka. To jest podstawa skuteczności akcji. Najważniejsze jest zmienienie podejścia dzieci do tych kamizelek. Chcemy, żeby nie był to dla nich powód do wstydu, ale do dumy.

Póki co, dyrekcje obdarowanych „bezpiecznym prezentem” szkół już zapowiedziały, że będą sprawdzać, czy dzieci zakładają kamizelki.

Sponsorami tej akcji była firma Dr Schneider oraz Impel. Następne kamizelki zasponsorują Jeleniogórskie Zakłady Optyczne. Wkrótce stroje trafią do najmłodszych z Mysłakowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Święto Niepodległej w Jeleniej Górze

Marcin Wyrostek patriotycznie

VI Bieg Niepodległości – utrudnienia w ruchu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~E.M. 16-11-2006 7:56
Gdzie jest ta Fundacja ?, bo takie kamizelki też są potrzebne dziecion ze Ścięgnien. Tam jest bardzo wąska droga bez poboczy.
~Pynio 19-11-2006 10:21
E.M ,skontaktuj się z policją lub strażą miejską. Kamizelki są naprawdę extra.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Motocykliści dla Niepodległej

Tu też świętowali

Jubileusze małżeńskie

Finał remontu

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%