MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Bezpieczne wtorki pod ratuszem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 8 lipca 2008, 18:05
Aktualizacja: Środa, 9 lipca 2008, 7:52
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jak zdobyć certyfikat bezpieczeństwa, którym można udowodnić, że jest się dobrym i znającym przepisy rowerzystą? Wystarczy w każdy wtorek przyjść na Rynek.

Do końca wakacji będzie trwała akcja straży miejskiej i policji, której celem jest propagowanie bezpiecznej jazdy i znajomości przepisów ruchu drogowego nie tylko wśród najmłodszych, lecz także starszych jego uczestników. Zwłaszcza tych, którzy na letnie ścieżki wyjeżdżają na dwóch kółkach.

– Namawiamy wszystkich do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej, który jest animatorem działań. Mile widziane są zwłaszcza dzieci: dla nich przygotowano rowerki, trzykołowce oraz hulajnogi. Łącząc zabawę z nauką na pewno uzyskają cenną wakacyjną lekcję bezpieczeństwa.

Akcję wsparł prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. A działania Grzegorza Rybarczyka zna chyba każdy jeleniogórzanin. Dzięki nim – po części – od lat nie odnotowuje się niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych. Oby tak było i podczas tegorocznych wakacji.

Fundatorem nagród w postaci światełek odblaskowych do roweru jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. Doposażenie w znaki drogowe pachołki oraz sprzęt do wykonania miasteczka rowerowo-sprawnościowego Straż Miejska również pozyskała z WORD-u

Kolejną okazję do zdobycia certyfikatu poicja i SM umożliwi w nadchodzącą sobotę podczas festynu bezpieczeństwa przy hipermarkecie Tesco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Ruszyła procedura ws. referendum

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 8-07-2008 22:27
~Pan ml.insp.Grzegorz Rybarczyk wychowa dzieci jelonkowe na dobrych kierowcow,a tego jestem super pewna.~BRAVO !!..dla Fajnych Policjantow Jelonkowych.
zloty666 9-07-2008 16:29
Mr Rybarczyk na PREZYDENTA i będzie bezpieczniej . . . !
piipi 9-07-2008 16:35
..a chmurka na niebie jest tak strasznie cudowna !.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kajakiem do Bałtyku – dla karkonoskich domów dziecka

Wnioski na wymianę pieców

Krwiodawco – nie czekaj, oddaj krew w wakacje!

Droga rowerowa w budowie

Powstanie dolnośląski szlak zabytków techniki

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1422
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%