MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

„Bezpieczne Wakacje” z mnóstwem atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 czerwca 2013, 7:54
Aktualizacja: 7:59
Autor: Mea
Fot. SM
Rozpoczęły się spotkania z dziećmi i młodzieżą w przedszkolach i szkołach służb w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”. Planowane są kolejne spotkania, a inauguracja akcji odbędzie się już w tę niedzielę (30.06.) w stadninie koni Chevalier przy ul. Słowackiego w Piechowicach. Wstęp jest wolny.

Powiatowa inauguracja akcji „Bezpieczne wakacje” pod hasłem „Piknik w siodle” rozpocznie się o godz. 11.30. Zaplanowano sportowe zawody w skokach, chrzest-pasowanie na jeźdźca oraz zawody ujeżdżania dla najmłodszych, przejażdżki konne wierzchem i bryczką, mini-zawody strzeleckie oraz zabawy. Będą rzuty lassem i podkową, zaplanowano też strzelanie z łuku, czy też zwijanie węza strażackiego. Ponadto będą pokazy artystyczne, gokarty, pumptrack do trenowania jazdy i skoków na rowerach czy deskorolkach, zamek-zjeżdżalnia, konkursy z nagrodami m.in. plastyczne, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz catering.

Natomiast od 2 lipca co wtorek, przez cały miesiąc, będą odbywać się spotkania służb z dziećmi i młodzieżą na Placu Ratuszowym, a od 6 sierpnia na Placu Piastowskim.
„Bezpieczne wakacje” to spotkania służb z dziećmi i młodzieżą m.in. Straży Miejskiej, Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Lasów Państwowych, Karkonoskiego Parku Narodowego, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej SANEPID w miejscach publicznych na Placu Ratuszowym, Placu Piastowskim, w enklawie Karkonoskiego Parku Narodowego oraz w obiektach, gdzie będą przebywać dzieci na koloniach i półkoloniach.

Wczoraj (26.06.) odbyło się już spotkanie z uczniami przedstawicieli policji, straży miejskiej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz straży pożarnej w Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. W spotkaniu, w którym uczestniczyły wszystkie klasy gimnazjalne, była mowa o tym, jak bezpiecznie w wakacje spędzać czas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jg 50 27-06-2013 9:10
komuno wracaj!!!! ja jako pętak każdego roku wyjeżdżałem na kolonie, pamiętam że nie były to jakieś luksusy (szkolna klasa gdzieś w górach) ale dla mnie wielka atrakcja, było to na tyle tanie że stać było moich rodziców
~wieśniak 27-06-2013 9:11
Dodac należy jeszcze ze wracając z kolonii dzieci miały w rejonie zamieszaknia polkolonie z pelnym wyżywieniem i bezpłatnie. O czym tu mowic i do obecnego syfu nie ma co porownywac. Ci odnowiciele doprowadzili do tego ze spoleczenstwo się wyludnia i Kraj dochodzi do sciany przed która nie będzie odwrotu. Przykre ale prawdziwe.
~panda 27-06-2013 9:17
Moi rodzice wychowali troje dzieci ,wszyscy wyjeżdżaliśmy na kolonie , obozy harcerskie szkoły organizowały wycieczki do historycznych miejsc na terenie Polski rodzice nawet nie byli w partii a wręcz byli jej wrogami . Co do braku chleba były kolejki ale za mięsem chleba nigdy nie brakowało , a co masz teraz wypiek chlebo podobny wędliny z zawartością 20% mięsa lepiej jadają świnie ,dzieci nigdy nie poznają smaku normalnego chleba ani nawet nie powąchają dobrej szynki . Spróbuj znaleźć odpowiedź na ten cud pogłowie trzody spadło skup zmalał a podaż i konsumpcja mięsa i wędlin wzrosła czymś tą lukę wypełniono odpadami TAK ODPADAMI .
~niewolnik 27-06-2013 9:21
~Pobudka! : A po co wakacje tym dzieciom. Przecież przygotowywane sa do tego aby były niewolnikami w UE - niech się przyzwyczajają,że nic im się nie należy. Pobudka Narodzie - solidaruchy wyprzedały Polskę, oddały w łapy UE w zamian za posady w UE, kasę, apanaże itd. (vide Buzek czy Suchocka). Czas zrozumieć kim mamy być dla Niemców, co to nie dlai nam rady orężęm to....ekonomicznie,po cichu nas przejmą jak parobków. Polskie dzieci mają być głupie stąd taki wymiar edukacji, mają być tanią siła roboczą UE. Plan od 20 lat jest realizowany m.in. z udziałem starszych braci w wierze np. Geremek, Szechter, Kuroń, Mazowiecki itd. Albo pobudka i rozwalenie tego systemu, albo...witamy w obozie taniej pracy - wyzysku.
~ 27-06-2013 11:04
Teraz lepiej mają dzieci alkoholików. Przynajmniej mogą gdzieś pojechać, mieć darmowe bilety na basen, albo darmowe półkolonie w aeroklubie...Jak ktoś pracuje za najniższą krajową i ma na utrzymaniu dwoje dzieci to jest za bogaty na jakąkolwiek pomoc, a za biedny żeby te dzieci wysłać na jakąkolwiek kolonię.Półkolonie tylko w lipcu i to oprócz MDK w cenach masakrycznych,To co te dzieci mają robić??? A szkoły w mieście puste stoją przez wakacje... Przecież można by w nich zorganizować półkolonie dla dzieci za niewielkie pieniądze... No ale jaśnie państwo nauczyciele zmęczeni i muszą mieć wakacje...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Policyjna akcja "Pieszy"

Finał na lawecie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2134
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%